Glasgow Caledonian University

Glasgow Caledonian University

  • Glasgow Caledonian University

Kökeni 1875 yılına dayanan Glasgow Caledonian Üniversitesi(GCU), Londra ve New York şehirlerine kampüs açan ilk İskoç üniversitesidir. Şehir merkezli tek kampüsü olan Glasgow Caledonian Üniversitesi, Birleşik Krallık’ın en modern 10 üniversitesinden biri olarak bilinir. Glasgow Caledonian Londra kampüsü, GCU British School of Fashion’ a ev sahipliği yapmaktadır. Buradaki bölümler, Birleşik Krallık’ın ilk MBA in Luxury Brand Management (Lüx Marka Yönetimi MBA), Brand Management (Marka Yönetimi), Luxury Retail Management (Lüx Satış Yönetimi) ve International Fashion Marketing (Uluslararası Moda Pazarlama)’i içerir ve bu programlar Marks and Spencer gibi büyük markalar tarafından desteklenmektedir. Glasgow Caledonian, finansal hizmetler alanında üç akreditasyona sahip dünyadaki tek işletme okuludur: Chartered Banker Institute (dünyanın en eski bankacılık enstitüsü), Chartered Institute for Securities & Investment ve Institute of Operational Risk.
Glasgow Caledonian Üniversitesi, Avrupa’nın en canlı ve şık şehirlerinden biri olan Glasgow şehrinin merkezinde bulunur. Glasgow, The Office of National Statistics’e göre Birleşik Krallık’ta en çok ziyaretçi alan 5. en popüler şehirdir. Üniversitenin Mühendislik, Sağlık ve İşletme bölümleri özellikle eğitim kalitesinde öne çıkmaktadır. Üniversite, 2013 International Student Barometer’a göre İskoçya’da ki en iyi uluslararası öğrenci desteği veren üniversite seçilmiştir.
Glasgow Caledonian Üniversitesi ayrıca çok geniş spor olanakları ve geniş yelpazeli konaklama seçeneklerini öğrencilerine sunmaktadır.

Glasgow Caledonian University’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button