Goldsmiths, University of London

Goldsmiths, University of London

  • Goldsmiths, University of London

Goldsmiths, University of London

1891 yılında Goldsmiths’ Technical and Recreative Institute adıyla kurulan üniversite, 100 yılı aşkın bir zamandır University of London’ın bir parçası olarak dünyaca ünlü eğitim kalitesi ile tanınan bir yüksek öğretim kurumu olmuştur. Londra’nın güney doğusundaki canlı bir bölge olan New Cross’da yer alan Goldsmiths, Londra merkeze sadece kısa bir metro yolculuğu uzaklıktadır ve Londra’nın en güzel yerlerinden biri olan Greenwich’e ise 20 dakika yürüme mesafesindedir. Yaklaşık 10.000 öğrencisi bulunan üniversitenin öğrencilerinin 1/3’ü yüksek lisans öğrencisidir. Ayrıca öğrencilerinin yaklaşık 2.000’i uluslararası öğrenci statüsündedir.

 

Sanat, Tasarım, Beşeri ve Sosyal Bilimler üzerine yoğunlaşan üniversite Sanat ve Beşerî Bilimler’de Birleşik Krallık’ta ilk 20’de yer alır, dünyada ise ilk 100’dedir. Üniversiteye ait Goldsmiths Çağdaş Sanatlar Merkezi kampüsün ortasında halka açık bir sanat galerisi olarak hizmet vermektedir. Goldsmiths’de eğitim veren çok sayıda akademisyen alanlarında liderdir ve okuma listelerindeki kitaplar kendi eserleridir. Medya ve İletişim ile Sosyoloji alanlarında dünya çapında ün kazanmış olan Goldsmiths Üniversitesi, uluslararası arenada yaratıcılığı ve yenilikçi gücü ile de tanınan bir eğitim kurumudur. Medya ve İletişim bölümü 2017 yılında İngiltere’de 2. ve dünyada 8. sırayı almıştır. Ayrıca üniversitenin Antropoloji bölümü Avrupa’nın en iyilerinden biri olarak tanınmaktadır.

 

Goldsmiths Üniversitesi öğrencilerine 9 farklı yurt binasında yaklaşık 1.600 oda sunmaktadır. Chesterman House, Raymont Hall ve Surrey House yurtlarından oluşan Goldsmiths Student Village üniversitenin en büyük konaklama merkezidir. Yurtların birçoğu ana kampüse yürüme mesafesindedir. Son teknoloji ile donatılmış fitness merkezi ise tüm öğrencilerin kullanımına açıktır. Ünlü aktör Steve McQueen, müzisyenler Damon Albarn, Alex James ve Graham Coxon (Blur), Brian Molko (Placebo) ve York Prensesi Beatrice, ünlü Goldsmiths mezunlarından sadece bazılardır.

 

Goldsmiths’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button