University of Greenwich

University of Greenwich

  • University of Greenwich

University of Greenwich

Londra’nın en büyük üniversitelerinden biri olan Greenwich Üniversitesi’nin tarihi 1890 yılında kurulan Woolwich Polytechnic’e dayanır. Bir dizi isim değişikliğinden sonra 1992 yılında üniversite statüsünü kazanarak University of Greenwich adını almıştır. Londra’nın güneydoğusunda 2 ve Kent’te 1 olmak üzere toplam 3 kampüsü vardır. Bu kampüslerde 15.000’i Lisans, 5.000’i Yüksek Lisans öğrencisi olmak üzere toplam yaklaşık 20.000 öğrenci eğitim görmektedir. En büyük kampüsü olan Greenwich kampüsü, Thames Nehri’nin hemen yanındadır ve içinde İngiltere Kraliyet Rasathanesi’nin de bulunduğu ünlü Greenwich Park’a komşudur. Bu bölge ayrıca UNESCO Kültür Mirası bölgesidir. Dünyanın en güzel kampüslerinden biri olarak bilinen Greenwich Kampüsüne sürekli yeni yatırımlar yapılmaktadır. Yaklaşık 80 Milyon Sterlinlik bir yatırımla 2014 yılında açılan Stockwell Street Binası, üniversite kütüphanesine ve en son teknoloji ile donatılmış film ve TV stüdyoları ve kayıt odalarına ev sahipliği yapmaktadır. Yine yakın zamanda 25 Milyon Sterlinlik bir yatırımla açılan Drednought Binası öğrenciler için ekstra eğitim alanları ve sosyal alanlar içermektedir. Greenwich İşletme Okulu, Sosyal Bilimler ve Fen Fakültesi ve Denizcilik Enstitüsü bu kampüstedir. Greenwich Kampüsü öğrencilerinin yararlanabileceği 4 yurt kompleksi de üniversiteye yürüyüş mesafesindedir; en yenisi olan Daniel Defoe Hall 356 en-suite oda, bir kafe ve bir spor salonuna sahiptir.

 

Avery Hill Kampüsü, Greenwich Kampüsünün 9 km güneydoğusunda Eltham bölgesindedir. Hemşirelik, Tıp, Sosyal Hizmet ve Spor Bilimi bölümü öğrencilerine ev sahipliği yapan kampüs 4 Klinik Laboratuvara ve muhteşem spor tesislerine sahiptir. Avery Hill öğrenci konaklama kompleksi 1.200 öğrenci için konaklama sunmaktadır. Ayrıca Greenwich kampüsünde okuyan ve bu komplekste kalmak isteyen öğrenciler için de ücretsiz öğrenci servisi bulunmaktadır. Fen Bilimleri ve Mühendislik Bölümü öğrencilerine ev sahipliği yapan Medway kampüsü Londra’nın yaklaşık 45 km doğusunda Kent bölgesinde bulunmaktadır. Yaklaşık 10.000 öğrencinin okuduğu bu kampüste ileri teknoloji ile donatılmış 8.000 metrekarelik bir laboratuvar bulunmaktadır.

   

Greenwich Üniversitesi, iş dünyası ile yakın bağlantıları sayesinde öğrencilerine iş olanakları sunmada oldukça başarılıdır ve ayrıca prestijli Queen’s Anniversary Prize’ı 3 kez kazanan nadir yükseköğretim kurumlarından biridir. Üniversite National Student Service’e göre birçok eğitim alanında %100 öğrenci memnuniyeti başarısını elde etmiştir. Hukuk, Mühendislik, Bilim, Matematik, İşletme, Mimarlık, Bilgisayar Bilimleri, Sağlık, Eğitim ve Eczacılık alanlarında güçlü eğitimi ile isim yapmıştır. Nobel ödüllü bilim adamı Charles K. Kao ve yine Nobel ödüllü Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed ve müzisyen Dave Rowntree (Blur), Greenwich Üniversitesi mezunlarından sadece birkaçıdır.

 

University of Greenwich'de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button