Hult International Business School

Hult International Business School

  • Hult International Business School

Hult International Business School

 

1964'te Massachusetts, Amerika’da kurulan Arthur D. Little School of Management ve 1959 Ashridge, İngiltere’de kurulan Ashridge Business School’un birleşmesiyle kurulan HULT International Business School; Uluslararası İşletme, Uluslararası Pazarlama, Muhasebe, Finans ve MBA gibi bölümlerde öğrencilerine çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. San Francisco, Boston, London, Dubai, Shanghai ve New York’da bulunan 6 kampüsü ile 160 farklı milletten öğrenciye eğitim vermektedir. The Economist’in 2017 verilerine göre HULT International Business School’da sunulan Master of International Business programı dünyadaki en iyi Masters of Management programları arasında 13. seçilmiştir. HULT öğrencilerinin %96’sı mezun olduktan sonraki altı ay içinde iş bulmaktadır.

HULT Prize

HULT’un kurucusu Bertil HULT tarafından hayata geçirilen yarışmada, 2010’dan beri her yıl dünyadaki gıda güvenliği, su kaynakları, enerji ve eğitim alanındaki en iyi sosyal girişim projesini geliştiren üniversite takımına projesini başlatması için verilen 1.000.000 Dolar’lık ödüldür. Öğrencilerin Nobel ödülü olarak da bilinir.

 

HULT International’da Lisans Eğitimi

İşletme bölümü lisans öğrencileri 4 yıl içinde alacakları 120 kredi ile mezun olurlar. İlk 2 sene İşletme dalında genel bilgi, terminoloji, kültürler arası düşünme, beşeri bilimler ve günümüz teknolojisine dair birçok ders alınır. Öğrenciler ilk 2 sene sonunda 60 krediyi tamamladıktan sonra kendi tercihlerine göre; Yönetim, Finans, Girişimcilik, Pazarlama, Muhasebe alanlarından birini seçerek uzmanlaşırlar.

Her yıl, danışman hocalarının yardımı ve denetiminde olacak şekilde sınıf arkadaşları ile bir proje geliştirip ve bu projeyi sunum yaparlar. Ayrıca lisans eğitimlerinin sonunda katıldıkları stajlarda edindikleri deneyimlerle birlikte uzmanlaşmaya karar verdikleri alan ile ilgili bir bitirme projesi hazırlarlar. Bu proje ile birlikte bir de tez sunmak zorundadırlar. Uygulamaya ve deneyime dayalı eğitim sistemi sayesinde birçok İşletme Okulu’ndan ayrı tutulan HULT Business School öğrencilerinin mezuniyet sonrası iş hayatına tamamen hazır olmaları birincil amaçtır.

100 farklı dilde konuşan, geniş bir uluslararası öğrenci topluluğu ile global bir okul olan HULT, öğrencilerine ihtiyacı olan İngilizce desteğini ise English Language Development programı ile sağlamaktadır. Öğrenim hayatlarının ilk döneminde ihtiyacı olan öğrenciler bu desteği alıp bir yandan da kendi bölümlerinin kredilerini alabilmektedirler.

 

HULT International’da Yüksek Lisans Eğitimi

Hult London

HULT’da Uluslararası İşletme, Uluslararası Pazarlama, Finans, İşletme Analitiği, Distraptiv İnovasyon ve MBA alanlarından birinde yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler, dünyanın önde gelen firmalarına danışmanlık yapan hem kariyeri hem de akademik bilgisi sağlam olan akademisyenlerden eğitim alma şansını yakalarlar. Lisans eğitiminde olduğu gibi yüksek lisans eğitimi de aynı şekilde uygulama ve proje ağırlıklıdır. Öğrenciler sadece teorik değil aynı zamanda edinecekleri pratik bilgi sayesinde mezun olduktan sonra iş dünyasına hazır olurlar.

Yüksek lisans programları kendi içinde 5 döneme ayrılmış toplam 11 aylık bir süreci kapsamaktadır.  Öğrenciler programlarının ilk 3 dönemini San Francisco, Boston, London ve Dubai şehirlerinden birinde almak durumundadırlar. Ancak eğer isterlerse programın son iki dönemini yukarda saydığımız şehirlere ek olarak Shanghai ve New York dahil farklı kampüslerde okuyabilirler. Bu sayede de her biri finans ve işletme merkezi olan 3 şehirde küresel bir bakış açısı ile harmanlanıp, küresel bir düşünme biçimine sahip olarak mezun olabilirler.

Bloomberg Business, Financial Times ve The Economist’ten birçok ödül alan üniversite, ayrıca global dünyada tanınan birçok konuşmacıya da ev sahipliği yapmıştır. Bu konuşmacılardan bazıları şunlardır: Arianna Huffington, Bill Clinton, Steve Wozniak, Biz Stone, Sir Bob Geldof, and Robin Chase. Öğrenciler ayrıca Dual Degree Program sayesinde eğitimlerine altı ay daha devam ederek istedikleri başka bir bölümün yüksek lisansından da mezun olabilirler. Bu sayede öğrenciler 18 ay içinde 2 farklı yüksek lisans diplomasına sahip olabileceklerdir.

 

Kariyer Planlama

Henüz eğitime başlamadan iş bulma stratejilerine, global pazar ile ilgili bilgilere ve daha birçok farklı eğitimin verileceği HULT International’ın online bir sistemine erişiminiz olacaktır. Bu sayede daha üniversiteye başlamadan kariyer danışmanları ile iletişime geçerek planlama yapmaya başlayabileceksiniz. Okula başladıktan sonra ise HULT International’ın birebir kariyer danışmanlığından faydalanabilirsiniz. Bunların dışında mezun olduktan sonra da mezunlarını birleştirip küresel iş imkanlarından haberdar ettiği bir portala üye olacaksınız.

 

HULT International Triple Crown

Triple Crown

HULT International, dünyadaki en büyük 3 İşletme Okulları Akreditasyon Kurumunca verilen AACSB, EQUIS ve AMBA akreditasyonlarının tamamını alarak  ‘Triple Crown’ statüsüne ulaşmış ender eğitim kurumlarında birisidir. Bu akreditasyonlar sunulan eğitim programlarının yanı sıra, okulun diğer işletmelerle olan ilişkisini, öğretim tarzını, araştırmalarını, iş bağlantılarını, öğrenci görüşlerini ve mezun ilişkilerini de dikkate alarak bu değerlendirmeyi yapmaktadır. HULT International dünya çapındaki %1’lik dilime girerek üç akreditasyona sahip bir okul olarak dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olduğunu kanıtlamaktadır.

 

Soho UK olarak Türkiye resmi temsilcisi olduğumuz Hult International’ın lisans ve yüksek lisans eğitimlerine dair bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button