Hult International Business School

Hult International Business School

  • Hult International Business School

Hult International

San Francisco, Boston, London, Dubai, Shanghai ve New York’da bulunan 6 kampüsü ile 120 farklı milletten öğrenciye eğitim vermektedir. Hult International Business School olarak dünya çapında adından bahsettiren okul; uluslararası işletme, uluslararası pazarlama, muhasebe ve finans gibi bölümlerde öğrencilere çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. The Economist’in 2017 verilerine göre Hult International Business School en iyi master programlarında dünya çapında 13. seçilmiştir ve öğrencilerinin %96sı mezun olduktan sonraki altı ay içinde iş bulmuştur.

Hult International Lisans Eğitimi

İşletme bölümü lisans öğrencileri 3 yıl içinde alacakları 120 kredi ile mezun olacaklardır. İlk iki sene işletme dalında genel bilgi, terminoloji, kültürler arası düşünme, beşeri bilimler ve günümüz teknolojisine dair birçok ders alacaklardır. İşletme alanında eğitim gören öğrenciler 2 sene sonunda 60 krediyi tamamladıktan sonra kendi tercihlerine göre; yönetim, finans, girişimcilik, pazarlama, muhasebe alanlarında uzmanlaşacaklardır. 3. sene kariyerlerinde odaklanacakları alanı seçerek gelecekleri için büyük bir adım atmış olacaklardır.

Her yıl, danışman hocalarının yardımı ve denetiminde olacak şekilde sınıf arkadaşları ile bir proje geliştirecek ve bunu sunacaklardır. Üç yılın sonunda uzmanlaşmaya karar verdikleri alan ile ilgili olan ve katıldıkları stajda edindikleri deneyimlerle birlikte hazırlayacakları bir bitirme projeleri de olacaktır. Bu proje ile birlikte bir tez sunmak zorundadırlar. Uygulamaya ve deneyime dayalı eğitim sistemi sayesinde birçok İşletme Okulu’ndan ayrı tutulan Hult Business School öğrencilerinin mezuniyet sonrası iş hayatına tamamen hazır olmaları birincil amaçlardandır.

100 farklı dilde konuşan ve dünyanın birçok yerinden öğrencisi ile global bir okul olan Hult, öğrencilerinin ihtiyacı olan İngilizce desteği ise English Language Development programı ile sağlamaktadır. Öğrenim hayatlarının ilk döneminde ihtiyacı olan öğrenciler bu desteği alıp bir yandan da kendi bölümlerinin kredilerini alabilmektedirler.

Hult International Yüksek Lisans

Hult London

Uluslararası İşletme, Uluslararası Pazarlama, Finans, İşletme Analitiği, İnovasyon ve MBA yapmak isteyen öğrenciler, dünyanın önde gelen firmalarına danışmanlık yapan ve kariyeri ile akademik bilgisi sağlam olan akademisyenlerden eğitim alma şansını yakalarlar. Lisans eğitiminde olduğu gibi yüksek lisans eğitimi de aynı şekilde uygulama ve proje ağırlıklıdır. Öğrenciler sadece teorik değil aynı zamanda edinecekleri bilgi sayesinde mezun olduktan sonra iş dünyasına hazır olurlar.

Yüksek lisans eğitimlerini öğrenciler San Francisco, Boston, London, Dubai, Shanghai ve New York içinden seçecekleri üç farklı kampüste alabilirler. Bu sayede her biri finans ve işletme merkezi olan şehirlerde küresel bir bakış açısı ile harmanlanıp mezun olabilirler, bu şekilde küresel bir düşünme biçimine sahip olacaklardır. Bloomberg Business, Financial Times ve The Economist’ten birçok ödül alan üniversite, ayrıca global dünyada tanınan birçok konuşmacıya da ev sahipliği yapmıştır. Bunlar: Arianna Huffington, Bill Clinton, Steve Wozniak, Biz Stone, Sir Bob Geldof, and Robin Chase.

Bir yılda MBA programından mezun olabilen öğrenciler ayrıca Dual Degree Program sayesinde eğitimlerine altı ay daha devam ederek istedikleri başka bir bölümün yüksek lisansından da mezun olabilirler. Bu sayede öğrenciler 18 ay içinde 2 farklı yüksek lisans diplomasına sahip olabileceklerdir.

Hult International Pre-University Yaz Okulu

Hult Pre-University işletme fakültesi her yıl birçok öğrenciyi bu programda bir araya getirmektedir. Lisede okuyan bu öğrenciler hem kendi yaşıtlarıyla üniversite ortamında kaynaşmakta hem de ilgi duydukları işletme bölümleriyle ilgili üniversite öğrencisi hazırlıklarını gerçekleştirmektedirler. Hult bu program ile öğrencilerin üniversite hayatlarında başarılı olmalarında başrol oynayacak takım çalışması, kültürlerarası deneyimi ve yönetici/lider olma özelliklerini geliştirerek vizyonlarını genişleteceklerdir. Lisans öğrencileri gibi eğitim görecekleri ve üniversite hayatını deneyimleyecekleri bu programa öğrencilerin katılabilmesi için hâlihazırda lisede okuyor olması, işletme alanının ilgili olması 16 yaşından büyük olması gerekmektedir. Londra ve San Francisco merkezlerinde yazın iki haftalık alabilecekleri bu kurs için 2018 kayıtları başlamış bulunmaktadır.

Kariyer Planlama

Henüz eğitime başlamadan Hult International’ın iş bulma stratejileri ve global pazar ile ilgili bilgilere erişebileceğiniz webinarlar ve daha birçok farklı eğitimin verileceği bir sisteme erişiminiz olacaktır. Bu sayede daha üniversiteye başlamadan kariyer danışmanları ile iletişime geçerek planlama yapmaya başlayabileceksiniz. Okula başladıktan sonra ise network geliştirerek iş aramaya başlayacaksınız ve hatta mezun olmadan dahi işinizi garantileme şansına sahip olacaksınız. Bunun dışında eğitiminiz sürerken Hult International’ın birebir kariyer danışmanlığından ve mezun olduktan sonra da mezunlarını birleştirip küresel iş imkanlarından haberdar ettiği bir portala üye olacaksınız.

Hult International Triple Crown

Triple Crown

EQUIS akreditasyonunu kazanan Hult International, AACSB, EQUIS ve AMBA akreditasyonları ile birlikte ‘triple crown’ statüsüne ulaşmıştır. Hult International, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bu statüye ulaşan ilk ve tek işletme okuludur.

EQUIS akrediyastonu, dünya çapında işletme ve yönetim alanlarındaki eğitim seviyesini geliştirmeyi amaçlayan European Foundation for Management Development tarafından verilmiştir. Bu akreditasyon sunulan eğitim programlarının yanı sıra, okulun diğer işletmelerle olan ilişkisini, öğretim tarzını, araştırmalarını, iş bağlantılarını, öğrenci görüşlerini ve mezun ilişkilerini de dikkate alarak bu değerlendirmeyi yapmaktadır.

Hult International dünya çapındaki %1’lik dilime girerek üç akreditasyona sahip bir okul olarak dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olduğunu kanıtlamaktadır. AACSB, EQUIS ve AMBA akreditasyonları Hult International öğrencilerinin; başarılarını, geleceğe dönük ve küresel düşünce biçimleri olduğunu da göstermektedir.

Soho UK olarak Türkiye resmi temsilcisi olduğumuz Hult International’ın lisans ve yüksek lisans eğitimlerine dair bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button