Imperial College London

Imperial College London

  • Imperial College London

Imperial College London

Imperial College London, Royal College of Science, Royal School of Mines ve City and Guilds of London Institute’un birleşmesiyle 1907 yılında kurulmuştur. Resmi adı Imperial College of Science, Techology and Medicine olan üniversite adında da anlaşılacağı üzre, özellikle Fen Bilimleri, Teknnoloji ve Mühendislik ve Tıp alanlarına ağırlık veren ve bu alanlarda dünyaca isim yapmış bir yüksek öğretim kurumudur. 2020 The Times Higher Education World University Rankings’e göre Avrupa’nın en iyi 3. Dünya’nın en iyi 10. üniversitesi seçilmiştir. Ayrıca 2020 The Times Higher Education World University Subject Rankings’e göre de Klinik ve Sağlık bölümunde Avrupa’da 3. Dünya’da 4.- Bilgisayar Bilimleri bölümünde Avrupa’da 4. Dünya’da 7.- Mühendislik ve Teknoloji bölümünde Avrupa’da 4. Dünya’da 11.- Fen Bilimleri bölümünde Avrupa’da 4. Dünya’da 14.ve Fizik Bilimleri bölümünde de Avrupa’da 4. Dünya’da 11. seçilmiştir.

 

Fen Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Tıp Fakültesi ve İşletme Okulu’nda 125 farklı ülkeden gelen yaklaşık 17.000 öğrenciye eğitim veren okulun %53’ünü uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Imperial College, dünyada bilimsel, mühendislik ve tıbbi araştırma yapan eğitim kurumlarının en üst katmanında yer alır. Ayrıca İngiltere’de en yüksek araştırma geliri alan üniversitelerden biridir; bu miktar 2013-14 için 449 Milyon Sterlin olmuştur. Üniversite bu sayede bilimde çığır açan birçok buluşun da merkezi olmuştur. Penisilinin keşfi, holografinin geliştirilmesi ve fiber optiğin temellerinin atılması bunlardan sadece birkaçıdır. Küresel sağlığın iyileştirilmesi, iklim değişiklikleri ile mücadele, enerji teknolojilerinin geliştirilmesi gibi alanlarda yapmakta olduğu çalışmalar bilimde fark yaratmaktadır.

 

Üniversite Londra ve çevresinde toplam 9 kampüse sahiptir. Ana kampüs Londra’nın merkezinde yer alan South Kensington’dadır. South Kensington, sanat, bilim ve müzik merkezli bir bölge olarak isim yapmıştır. Imperial College, merkezi konumundan dolayı Royal Albert Hall, Science Museum, Natural History Museum ve Victoria & Albert Museum gibi dünyaca ünlü ikonlara komşudur. Imperial College Union, 340’ın üzerinde öğrenci kulüp ve topluluğuna sahiptir; bu da öğrencilerin kişisel gelişimine büyük değer kazandırmaktadır. Imperial College, 1660 kurulan ve dünyanın en eski bilim akademisi olarak bilinen Royal Society of London akademi üyesi, Fizik, Kimya, Matematik ve Tıp alanında bir çok ünlü bilim insanı dışında, Nobel Ödülü sahibi 14 mezun vermiştir. Ayrıca “Queen” gitaristi Brian May ve eski Yeni Zelanda Başbakanı Julius Vogel de Imperial College mezunudur.

Imperial College London'da lisans ve master/yüksek lisans için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button