Bournemouth University

Bournemouth University

  • Bournemouth University

Bournemouth University

İngiltere’nin güneyinde Londra’ya 2 saat uzaklıkta güzel ve sakin bir sahil kentinde yer alan ve geçmişi 1900’lere dayanan Bournemouth Üniversitesi 1992 yılında kurulmuştur. Birbirlerine yaklaşık 4 km mesafede bulunan Talbot ve Lansdowne kampüslerinde yaklaşık 19.000 öğrencisi bulunmaktadır. Guardian University Guide’a göre hem 2009 hem de 2010 yılında, Birleşik Krallık’ın ‘Bir Numaralı Yeni Üniversitesi’ (UK’s Number One New University) seçilmiştir. Ayrıca 2018’de Times Higher Education’a göre de dünyadaki en iyi 200 genç üniversite arasına girmiştir. Bournemouth Üniversitesi neredeyse tüm bölümler için öğrencilerine eğitim sürelerine ek olarak 1 yıllık work placement imkanı sunar ve bu sayede iş tecrübesiyle mezun olan öğrencilerin % 93’ü mezuniyetten sonra ilk 6 ay içinde işe başlamaktadır.

 

İşletme, Sağlık ve Sosyal Bilimler, Medya ve İletişim ve Fen Bilimleri ve Teknoloji fakültelerinde; İşletme, Çevre Koruma Bilimleri, Dizayn/ Mühendislik ve Bilgisayar, Sağlık ve Toplum Çalışmaları, Hukuk, Medya  okulları bulunan üniversitenin Medya Okulu İngiltere’de bu alanda Centre of Vocational Excellence yani Mükemmel Eğitim Merkezi Derecesi alan tek okuldur. Bournemouth  Üniversitesi, İletişim, Reklam, Gazetecilik, Halka İlişkiler, Medya, İşletme, Turizm ve Otelcilik, Spor, Bilgisayar Animasyonu gibi alanlarda oldukça güçlüdür.

 

İngiltere’nin Ulusal Bilgisayar Animasyon Merkezi, Bournemouth Üniversitesi’nin kampüsünde yer almaktadır; bu konuda eğitim görmüş mezunları bu endüstrinin önde gelen kuruluşlarında görev yapmaktadır. Mezunları arasında Star Trek ve Avatar filmleri için Oscar ve BAFTA ödüllerine aday gösterilenler olmuştur ve bu bölüm dünyada animasyon eğitiminde en iyi ilk 20 merkez arasındadır.“Inception” ve “Interstallar” filmleri ile 2 kez Oscar ödülü alan Andrew Lockley’de Bournemouth Üniversitesi Ulusal Bilgisayar Animasyon Merkezi mezunudur.

 

Üniversitenin modern endüstrinin ihtiyaçlarına göre iş dünyasıyla ortaklaşa hazırlayarak sunduğu çok çeşitli konularda özel eğitim programları vardır. Bazı medya programlarına devam eden öğrenciler programları esnasında BBC’de staj yapma imkanı bulurlar ve böylece eğitimleri sırasında, mezun olduktan sonra sürdürebilecekleri profesyonel bağlantılar kurma fırsatına sahip olurlar. Bournemouth Üniversitesi, Guardian University Guide tarafından 2008’de Turizm ve Otelcilik konusunda eğitim veren en iyi İngiliz Üniversitesi ve 2019’da da en iyi üçüncü üniversite seçilmiştir. Devletin Yüksek Eğitim Kurumları için uyguladığı 2008 yılı Research Assessment Exercise’a göre Bournemouth Üniversitesi araştırma kalitesi olarak 4. en hızlı gelişen üniversite olmuştur. Okul ayrıca bulunduğu bölgeden dolayı deniz sporları ve yelkencilik ile ilgilenenler için ideal bir okuldur. Konaklama için iki kampüsünde de bir çok yurt imkanı sunan üniversite ayrıca Ağustos ortasına kadar yurtlarını seçen öğrencilerine yurt garantisi sunmaktadır.

 

Bournemouth University’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Call Now Button