International House

International House

  • International House

International House (IH), dünya çapındaki en eski dil okullarından biridir. 1953’de kurulan bu dil okulu İngiltere, Almanya, Fransa’dan Güney Afrika, Avustralya ve Amerika’ya kadar dünyadaki bütün kıtalara yayılmış 160’dan fazla eğitim merkezine sahip bir kurumdur. CELTA İngilizce öğretmenliği mezunlarının neredeyse yarısı bu okullarda eğitim almış olmasının yanında 5.800 akademik çalışanıyla birlikte 200.000 öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır.

 

 


International House – London

Londra’da çok iyi bilinen bu okul her yıl 155 farklı ülkeden 8.000’in üzerinde öğrenci ağırlamakta olduğu için okul tam bir kozmopolit eğitim merkezidir. Yani demek oluyor ki okuldan çıkmasanız bile sayısız ülkeden yabancı arkadaşlar edinme, onların kültürlerini ve dillerini öğrenme fırsatınız olacak. Bu okulda İngilizce öğretmenliği, İş İngilizcesi ya da günlük hayatta kullanacağınız genel İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Normal ve yoğun dil eğitimi programları sunan okul ayrıca küçük gruplarla eğitim ve birebir ders eğitimi de vermektedir.

Londra’nın merkezi, Holborn metro istasyonun hemen yanında bulunan okul, yaz aylarında genç öğrenciler için Ellesmere, Oxford ve Portsmouth’da Genç Öğrenciler Merkezi açarak öğrencilere Londra dışındaki İngiltere’nin diğer güzel yerlerini görme imkanı sağlıyor.

 

International House – Manchester

İngiltere’de düşük yaşam maliyetleri ama şehir hayatı istiyorum diyenlerin yeri olan Manchester, İngilizce eğitimi almak için birçok öğrencinin tercihi olmaya devam etmektedir.

Futboluyla ünlü olan şehir aynı zamanda The University of Manchester ve Manchester Metropolitan University’e ev sahipliği yapmakta olan bir öğrenci şehridir. Her yıl binlerce öğrenci, turist ve futbol severin akın ettiği Manchester’da gece hayatının canlı olduğu şehirlerden biridir. Her tarza hitap eden büyük gece kulüplerinden küçük ve lokal publara, birçok farklı türü barındıran canlı müzik aktivitelerine kadar gecesiyle gündüzüyle keyifle yaşanacak unutulmaz deneyimler edinilecek özel bir şehirdir.

 

International House –Newcastle

 1978’den beri öğrencilere Newcastle’in merkezinde eğitim vermeyi sürdüren International House, genç öğrenciler için hazırladıkları programın yani sıra yetişkinlere genel ve yoğun İngilizce, kurumsal şirketlere de çalışanlar için kurs programları ve is adamları için de İngilizce kursları sunmaktadır. Genelde öğrencilerin IELTS sınav hazırlığı içinde tercih ettiği okul bir puanın bile önemli olduğu IELTS sınavı için öğrencileri istedikleri seviyeye gelmelerinde büyük katkı sağlıyor. Newcastle University’nin de bulunduğu şehrin her köşesinde dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle karşılaşmak ve iletişim kurmak mümkündür.

 

International House – Belfast

Belfast Üniversite Caddesi üzerinde yer alan IH Belfast, şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesindedir. Birçok insanın gidip de dönmek istemediği, oraya vardığınız andan itibaren şehrin güzelliklerine aşık olacağınız bir şehir. Kuzey İrlanda’nın başkenti olan Belfast tarihiyle öne çıkan aynı zamanda İngiliz ve İrlanda kültürünün sentezini yansıtan nevi şahsına münhasır bir şehir olarak bilinir. Birleşik Krallık’ın en eski 9. Üniversitesi olan 1845 yılında Queen Victoria tarafından kurulmuş Queen’s Belfast University’e ev sahipliği yapmakta olan bu şehirde en iyi deneyimlerinizi yaşamanız ve üniversiteye bile burada devam etmek istemeniz çok olasıdır. Bu yüzden gittiğinizde Queen’s Belfast University’i ziyaret etmeyi asla unutmayın!

 

International House – Bristol

Başlangıç seviyeden ileri seviyeye kadar birçok öğrencinin İngilizcesini geliştirmeye yardımcı olan IH, öğrencilerine genel İngilizce eğitiminin yanı sıra iş İngilizcesi, akademik İngilizce, IELTS ve Cambridge sınavlarına hazırlık gibi kurs imkanları sunar.

İngilizce öğretmenlerine özel sertifika programları da sunan IH, başarılı birçok öğretmeni bünyesinde tutar. Nüfusu az olmamasına rağmen Bristol halkı birbirine karşı çok samimidir, sıcakkanlı birçok insanın yaşadığı bu şehirde birçok festival ve etkinlik düzenlenir. İngiltere’nin en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Bristol’da her milletten insanla tanışma olanağınız da vardır.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button