Istituto Marangoni

Istituto Marangoni

  • Istituto Marangoni

Giulio Marangoni tarafından 1935 yılında Milan’da kurulan ve tamamen moda, sanat ve tasarım üzerine yoğunlaşmış olan Istituto Marangoni öğrencilere moda, sanat ve tasarım alanlarını tarihsel ve güncel kişilikleri gözlemleyerek öğretmeyi amaçlamıştır.

Yaratıcılığın ön planda olduğu yeni dizaynlar tasarlayabilmek için farklı referansların kullanıldığı moda alanında fark yaratmak isteyen öğrencileri buluşturan Istituto Marangoni Londra’daki okulunu 2003’un yaz aylarında açmış ve ilk öğrencilerini kabul etmiştir. Marangoni daha sonra Shanghai, Floransa, Paris, Shenzhen, Mumbai ve son olarak 2018’de açtığı Miami lokasyonlarında moda, sanat ve tasarım eğitimleri veren diğer kampüslerini açarak dünya çapında öğrencilere eğitim vermeye başlamıştır. Bu kampüslerinde 106 ülkeden 4000’in üzerinde öğrenciye verdiği eğitimin yanında öğrenciler 106 farklı ülkenin geleneğini, kültürünü, tarihini, kendi özgün tarzlarını bir araya getirerek yeni, yaratıcı ve farklı bakış açılarıyla tasarımlarını gerçekleştirme fırsatı bulurlar. Bu fırsatta öğrencilerde geniş bir vizyon, gördüklerini deneyimleme ve hayata geçirme yetisi uyandırmaktadır.

Istituto Marangoni Londra Lisans Eğitimi

Istituto Marangoni

3 senelik lisans eğitimine başlamadan önce öğrencilerin akademik bilgilerini, eleştirel düşünme yetilerini ve pratik becerilerini geliştirmeleri için tasarlanmış olan Foundation programı mevcuttur. 1 senelik hazırlık programı olan Foundation sayesinde öğrenciler eğitim alacakları Moda ve Sanat bölümlerindeki derslere giriş yapmış olur ve bir yandan İngilizce kabiliyetlerini sektörel alanda geliştirmiş olurlar.
Akademik olarak yeterli olan öğrenciler ise Foundation programına katılmaksızın direkt olarak 3 senelik lisans programlarına başlayabilirler.
Moda Tasarımı, Moda İşletmesi ve Styling alanlarında lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler, bu alanlar için tasarlanmış olan bölümler sayesinde kariyerlerine ilk adımı atacaklardır. Istituto Marangoni Londra kampüsündeki öğrenciler, ayrıca gerekli akademik başarıyı elde ederlerse 36 haftalık Sandwich Programına dahil olmaya hak kazanacaklardır. Sandwich programı sayesinde eğitim aldıkları alanda çalışma imkanına sahip olacaklardır. Bu programla birlikte lisans eğitimi dört sene olacaktır. Ayrıca Öğrenciler Semester Programları sayesinde Floransa, Milano ve Paris’te de bir ya da iki semester okuyabilirler. Semesterlar 5-6 ay sürmektedir. Bu program ile birlikte öğrenciler hem başka bir ülkenin moda ve sanat anlayışını öğrenecek hem de Avrupa yaşam tarzını da deneyimlemiş olacaklardır.

Istituto Marangoni’nin Lisans Öğrencilerine Sunduğu Programlar:

• Moda Tasarımı ve Kadın Giyimi
• Moda Tasarımı ve Erkek Giyimi
• Moda Tasarımı ve Aksesuar
• Moda Tasarımı ve Pazarlama
• Moda İşletmesi
• Moda İşletmesi ve Alım
• Moda İşletmesi, İletişim ve Yeni Medya
• Styling ve Yaratıcı Yönetim
• Styling ve Görsel Düzenleme

Istituto Marangoni Londra Yüksek Lisans Eğitimi

Istituto Marangoni

Yüksek Lisans eğitimlerine katılmak isteyen ancak akademik olarak yeterliliğini sağlayamamış öğrencilere özel olan 12 haftalık Pre-Sessional hazırlık kursları mevcuttur. Bu program sayesinde öğrenciler eğitim alacakları bölümün gerekliliklerini yerine getirir ve alacakları eğitime giriş yapmış olurlar. Bunun dışında Moda Yönetimi veya Portfolio Hazırlama için de 12 haftalık kurslar mevcuttur. Bu kurslar ile birlikte de öğrenciler eksik oldukları becerileri geliştirebilirler. Akademik olarak yeterli olan master öğrencileri ise 1 senelik eğitimlerine direkt başlayabilirler. Yaratıcı birçok bölüme ev sahipliği yapan Istituto Marangoni spesifik olarak moda, styling ve işletme alanlarında master öğrencilerine dünya kalitesinde bir eğitim vermektedir. Moda, Sanat ve Tasarım altyapılı birçok öğrenciyle buluşma ve dünyanın birçok yerinden gelen farklı kültürün beslediği arkadaşlar edinme sayesinde de bu uluslar arası okulda kendilerine çok geniş bir dünya vizyonu katacaklardır.

Istituto Marangoni’nin Yüksek Lisans Öğrencilerine Sunduğu Programlar:

• Moda Tasarımı ve Kadın Giyimi
• Moda Tanıtımı, İletişim ve Medya
• Moda ve Marka Yönetimi
• Modern Moda Alımı
• Styling, Fotoğraf ve Film
• Aksesuar Dizaynı ve Yönetim

Istituto Marangoni Kurslar

Istituto Marangoni Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerinin yanı sıra başka birçok moda, tasarım, iç mimarlık, moda işletmesi, dijital medya tanıtımları, pazarlama, moda blogu, moda için sosyal medya gibi konularda kısa kurs eğitimleri de vermektedir. Bu kurslar 1, 2 ve 3 hafta sürmektedir. Bunun dışında profesyoneller için tasarlanmış altı hafta süren hafta sonu kursları da vardır. Bu sayede zaten alanında uzmanlaşmış birçok modacı, stilist ve sanatçılar; moda içi satın alma, görsel düzenleme, lüks moda, iç mimarlık ve gelişmiş moda gibi kurslar alıp kariyerlerinde profesyonelleşebilmektedirler.

Istituto Marangoni, Londra ve Konaklama

Istituto Marangoni Londra

Öğrenci yurdu bulundurmayan okul öğrencilerine konaklama hizmeti sunmak için gerekli bağlantılara sahiptir. Hem şehir merkezinde hem de okula kolay ulaşım alanlarında konaklama şirketleriyle çalışan okul öğrencilere konaklama için gerekli desteği vermektedir. Yeni kayıt olan öğrencilere SIM kart, havaalanı transferi gibi hizmetler de sağlamaktadır.

Malzeme Ücretleri

Öğrencilerin okudukları bölüme göre farklılık göstermesiyle birlikte öğrenciler bir çok ders materyaline ihtiyaç duyarlar. Atölyelerde çalışacak bu öğrencilerin materyal ücretleri lisans okuyanlar için £200 ile £3000 arasında, yüksek lisans okuyan öğrenciler için ise £500 ile £3000 arasında farklılık göstermektedir.

İngilizce Yeterlilik

Foundation, lisans veya yüksek lisans okuyacak öğrencilerin IELTS sınavından istenilen puanı alabilmeleri gerekmektedir. Bunlar;
Foundation: Toplam skor 5 ve sınavın her bölümünden en az 4.5 almış olmaları gerekmektedir.
Lisans: Toplam skor 6 ve sınavın her bölümünden en az 5.5 almış olmaları gerekmektedir.
Yüksek Lisans: Toplam skor 6.5 ve sınavın her bölümünden en az 5.5 almış olmaları gerekmektedir.

Soho UK olarak Türkiye resmi temsilcisi olduğumuz Istituto Marangoni lisans ve yüksek lisans eğitimlerine dair bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button