Keele University

Keele University

  • Keele University

1950 yılında kurulan Keele Üniversitesi, Birleşik Krallık’ın en büyük ve en güzel kampüsüne sahiptir. Okul, yemyeşil atmosferi ve 600 dönümlük kampüsündeki gölüyle öğrencileri bu harika kampüste eğitim görmeye davet etmektedir. Keele Üniversitesi Staffordshire’da merkezi bir konumda bulunur.

Üniversite, Manchester ve Birmingham’a 1 saat, Londra’ya ise 2 saat uzaklıktadır. Mezunlarının işe yerleşme oranlarında Birleşik Krallık’ta ilk 10’dadır. Keele Üniversitesi, özellikle Sağlık, Çevre Bilimleri, Astroloji, Müzik, Tarih, İngiliz Edebiyatı, Uygulamalı Matematik, Genel Mühendislik, Fizik, Yönetim, Hukuk, Psikoloji, Adlı Tıp, Bilgisayar Bilimleri ve Politika alanlarındaki araştırma gücüyle dünya lideri olarak bilinir. İngiliz Devletinin Yüksek Eğitim Kurumları için yaptığı 2014 Research Assessment Exercise (RAE)’e göre Keele Üniversitesi’nin araştırmalarının %97’si dünya çapında öncü ve önemli olarak derecelendirilmiştir. Lisans öğrencilerinin hemen hemen tümü yurtdışında 1 sömestr geçirmekte olup Keele Üniversitesi dünya çapında 50 partner üniversiteye sahiptir. 2014 National Student Survey sonuçlarına göre öğrenci memnuniyetinde Birleşik Krallık’ta 1. sırada yer almıştır.

Son 10 yılda Keele Üniversitesi kampüs ve altyapı için 115 milyon poundluk yatırım yapmıştır. Yeni renove edilmiş kütüphanesi çok geniş yelpazede dijital kaynaklar ve öğrenciler için çalışma alanları içermektedir. Keele Üniversitesi’nin Öğrenci Birliği İngiltere’nin en iyilerinden biridir. Spor olanakları olarak Keele Üniversitesi’nde 8 tenis kortu, 6 squash kortu, 2 spor salonu ve son teknoloji fitness merkezi bulunur ve okul 30’dan fazla spor kulübüne sahiptir.

Keele University’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button