Keele University

Keele University

  • Keele University

Keele University

1949 yılında University College of North Staffordshire olarak kurulan ve daha sonra 1962 yılında üniversite statüsü kazanan Keele Üniversitesi, Birleşik Krallık’ın en büyük ve en güzel kampüsüne sahiptir. Üniversite, yemyeşil atmosferi ve 600 dönümlük harika kampüsüyle öğrencileri cezbetmektedir. Keele Üniversitesi, İngiltere’nin orta batı bölgesi olan Staffordshire’da, Manchester’ın 1 saat güneyinde, Birmingham’ın 1 saat kuzeyinde merkezi bir konumda bulunur. Londra’ya ise trenle 2 saat uzaklıktadır. Beşeri ve Fen Bilimleri Fakültesi, Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Doğal Bilimler Fakültesi’nde 10.000 den fazla öğrenciye eğitim veren Keele Üniversitesi, mezunlarının % 96’lık işe yerleşme oranıyla Birleşik Krallık’ta ilk 10’dadır.

  

Özellikle Sağlık, Çevre Bilimleri, Astroloji, Müzik, Tarih, İngiliz Edebiyatı, Uygulamalı Matematik, Genel Mühendislik, Fizik, Yönetim, Hukuk, Psikoloji, Adli Tıp, Bilgisayar Bilimleri ve Politika alanlarındaki araştırma gücüyle dünya lideri olarak bilinir. İngiliz Devletinin Yüksek Eğitim Kurumları için yaptığı 2014 Research Assessment Exercise (RAE)’e göre Keele Üniversitesi’nin araştırmalarının %97’si dünya çapında öncü ve önemli olarak derecelendirilmiştir. Ayrıca Guardian University League Table 2019’a göre İngiliz Üniversiteleri arasında öğrenci memnuniyetinde 1. sıradadır. Lisans öğrencilerinin hemen hemen tümü yurtdışında 1 sömestr geçirmekte olan Keele Üniversitesi dünya çapında 50 partner üniversiteye sahiptir.

  

Son 10 yılda Keele Üniversitesi kampüs ve altyapı için 115 milyon poundluk yatırım yapmıştır. Restore edilmiş kütüphanesi çok geniş yelpazede kaynaklar ve öğrenciler için harika çalışma alanları içermektedir. Kampüs içerisindeki Barnes Hall, Lindsay Hall, Holly Cross, The Oaks ve Harwood Hall isimli 5 yurdun yaklaşık 2.800 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Öğrencilerinin % 12’si uluslararası öğrenci olan üniversite, zamanında başvuru yapan bütün uluslararası öğrencilerine kampüs konaklama garantisi vermektedir. Keele Üniversitesi’nin Öğrenci Birliği İngiltere’nin en iyilerinden biridir. Spor olanakları olarak Keele Üniversitesi’nde 8 tenis kortu, 6 squash kortu, 2 spor salonu ve son teknoloji fitness merkezi bulunur ve okul 30’dan fazla spor kulübüne sahiptir. Newcastle Voleyball Takımı maçlarını Keele Üniversitesi Spor Merkezinde yapmaktadır.

Keele University’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Call Now Button