University of Kent

University of Kent

  • University of Kent

Birleşik Krallık’ın Avrupa Üniversitesi olan Kent Üniversitesi, Birleşik Krallık’taki en dinamik üniversitelerden biridir. Canterbury, Medway, Paris, Brüksel ve Atina’da kampüsleri ve merkezleri vardır. Canterbury kampüsü şehir merkezine yürüyerek 20 dakikalık mesafede yeşil bir alanda bulunur. Kent bölgesi yeşil alanları, parkları ve üzüm bağları ile ‘İngiltere’nin çiçek bahçesi’ olarak bilinmektedir. İngiliz ünlü yazar Virginia Woolf ‘Dünyada Canterbury’den daha güzel bir yer görmedim’ demiştir. Kent Üniversitesinin bir diğer kampüsünün bulunduğu Medway bölgesi ise ortaçağda gemi yapımının merkezi olmasıyla ünlüdür. Romalılar zamanında gelişmeye başlayan bölge, ismini şehrin ortasından geçen Medway nehrinden almıştır. Ünlü İngiliz yazar Charles Dickens bu bölgede yaşamıştır.
Centerbury katedral şehrine tepeden bakan 1416 dönüm üzerinde kurulu ana kampüse sahip Kent Üniversitesi mükemmel konaklama, bilgisayar, spor, müzik, kültürel, eğitim ve bireysel destek imkanlarına sahiptir. Kent Üniversitesi’nin en popüler bölümleri; Yönetim Bilimi, MBA, Politika, Ekonomi, Hukuk, Bilgisayar, Mühendislik, Psikoloji ve Sosyoloji’dir. Üniversitenin eğitim kadrosu ülkenin kendi alanlarında saygın eğitmenlerden oluşmaktadır.
2015 Guardian University Guide’a göre Kent Üniversitesi Birleşik Krallık’ın en iyi 20. üniversitesi seçilmiştir. 2012 National Student Survey’e göre ise öğrenci memnuniyetinde 3. olmuştur. Canterbury kampüsünde bulunan The Venue gece kulübü de şehrin en iyilerden biridir; 1200 kapasiteli kulüp haftada 4 gece açıktır.

University of Kent’te lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button