University of Kent

University of Kent

  • University of Kent

University of Kent

Birleşik Krallık’ın Avrupalı Üniversitesi olan Kent Üniversitesi, Birleşik Krallık’taki en dinamik üniversitelerden biridir. 1965 yılında kurulan Kent Üniversitesi’nin İngltere’de Canterbury, Medway ve Tonbridge’deki 3 kampüsünün yanı sıra Paris, Brüksel, Atina ve Roma’da merkezleri vardır. Üniversiteye adını veren ve Canterbury şehrini de içine alan İngiltere’nin güneydoğusundaki yaklaşık 4.000 km2’lik Kent bölgesi, yeşil alanları, parkları ve üzüm bağları ile ‘İngiltere’nin çiçek bahçesi’ olarak bilinmektedir. İngiliz ünlü yazar Virginia Woolf ‘Dünyada Canterbury’den daha güzel bir yer görmedim’ demiştir. Canterbury kampüsü Canterbury şehir merkezine yürüyerek 25 dakikalık mesafededir. İngiltere’deki Hristiyanlığa ait en eski ve en ünlü yapılardan biri olan Canterbury Katedrali’ne ve Canterbury şehrine tepeden bakan 1.2 km2’lik bir yeşil alan üzerinde kurulu olan bu kampüs mükemmel konaklama, bilgisayar, spor, müzik, kültürel, eğitim ve bireysel destek imkanlarına sahiptir. Aynı zamanda üniversitenin ana kampüsüdür ve Londra yaklaşık 1 saatlik tren yolculuğu mesafesindedir. 16.000’den fazla öğrencinin okuduğu bu kampüste 5.400 öğrenci için kampüs içi yurt konaklama imkanı sunulmaktadır. Kampüs içinde bulunan The Venue gece kulübü şehrin en iyilerden biridir; 1.200 kapasiteli olan kulüp haftada 4 gece açıktır.

 

Kent Üniversitesinin ikinci kampüsünün bulunduğu, Canterbury ile Londra arasındaki Medway bölgesi ise ortaçağda gemi yapımının merkezi olmasıyla ünlüdür. Romalılar zamanında gelişmeye başlayan bölge, ismini şehrin ortasından geçen Medway nehrinden almıştır. Ünlü İngiliz yazar Charles Dickens bu bölgede yaşamıştır. Medway kampüsüne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan ve 2009 yılında açılan Liberty Quays konaklama kompleksi 1.100 öğrenci kapasitelidir. İçinde kendine ait sosyal alanları ve Tesco, Subway, Domino’s Pizza ve bir sports bar bulunmaktadır. Tonbridge Kampüsü’nde ise ağırlıklı olarak bölge halkına yönelik Sanat Tarihi, Yaratıcı Yazma, Tarih ve Edebiyat alanlarında kısa süreli ve yarı zamanlı kurslar sunulmaktadır. Ayrıca Canterbury Christ Church Üniversitesi ile birlikte eğitim verdikleri Kent ve Medway Tıp Okulu Canterbury şehir merkezinin sadece 1 km dışındadır. Tüm bu kampüslerde yaklaşık 20.000 öğrenci eğitim almaktadır ve bu öğrencilerin % 25’ini uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır
 

Kent Üniversitesi’nin en popüler bölümleri; Yönetim Bilimi, MBA, Politika, Ekonomi, Hukuk, Bilgisayar, Mühendislik, Psikoloji ve Sosyoloji’dir. Üniversitenin eğitim kadrosu ülkenin kendi alanlarında saygın eğitmenlerden oluşmaktadır. 2015 Guardian University Guide’a göre Kent Üniversitesi Birleşik Krallık’ın en iyi 20. üniversitesi seçilmiştir. 2012 National Student Survey’e göre ise öğrenci memnuniyetinde 3. olmuştur. Ayrıca Kent İşletme Okulu Dünya’daki İşletme Okulları’nı derecelendiren AACSB ve AMBA onayına sahiptir. Medya, gazetecilik, oyunculuk, müzik ve edebiyat alanında ünlü birçok mezunu olan Kent Üniversitesi’nin mezunlarında biri de Japon asıllı ünlü romancı Kazuo Ishiguro’dur. Aynı adla sinemaya aktarılan Beni Asla Bırakma ( Never Let Me Go ) romanının yazarı Kazuo Ishiguro 2017 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanmıştır.

 

University of Kent'te lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button