King’s College London

King’s College London

  • King’s College London

King’s College London

1829’da İngiltere Kralı IV George ve Duke of Wellington tarafından kurulmuş olan King’s College London, İngiltere’nin en eski 4. üniversitesidir. İngiltere’nin üst düzey araştırmaya dayalı üniversitelerinin oluşturduğu Russell Group’un bir üyesi olan King’s College, QS World University Rankings 2020’ye göre dünyanın en iyi ilk 10 üniversitesi arasına seçilmiştir. 1900’lü yıllarda 5 fakülteden ibaret olan üniversitede, daha önce Sosyal Bilimler ve Kamu Yönetimi fakültesine bağlı olan İşletme Okulu’nun 2017’de King’s Business School olarak fakülteye dönüştürülmesiyle beraber şu anda 9 farklı fakülte bulunmaktadır. Bu fakültelerde 150 farklı ülkeden gelen öğrenciye eğitim veren üniversite, toplamda 31.000′ den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve bu öğrencilerin yaklaşık 10.000’i uluslararası öğrenci statüsündedir.

 

Son 180 yılda King’s College, DNA’nın yapısının keşfi, radyo, televizyon, cep telefonları ve radar gibi modern hayatı şekillendiren ilerlemelerde etkin rol almıştır. King’s College London hukuk, beşerî bilimler ve fen alanlarında seçkin bir üne sahiptir. Uluslararası ilişkiler, sosyal bilimler, psikiyatri, tıp, hemşirelik ve diş hekimliği gibi alanlarda yapmakta olduğu çalışmalarla da fark yaratmaktadır. Eğitim sektörü genelinde karşılaştırma yapılacak olursa King’s College üstün başarılara imza atmış bir yüksek öğretim kurumudur. İngiltere’de farklı alanlardaki sıralamaları şu şekildedir:

 

*Hukuk bölümü, eğitim kalitesi sıralamasında 1.
*Egitim bölümü, eğitim kalitesi sıralamasında 2.
*Klinik Tıp bölümü, eğitim kalitesi sıralamasında 3.
*Genel Mühendislik bölümü, eğitim kalitesi sıralamasında 5.
*Psikoloji, Psikiyatri ve Nörobilim bölümleri, eğitim kalitesi sıralamasında 2.
*Siyaset ve Uluslararası Çalışmalar bölümleri, eğitim kalitesi sıralamasında 1.
*Tarih bölümü, eğitim kalitesi sıralamasında 5.
*Felsefe bölümü, eğitim kalitesi sıralamasında 3.
*İletişim, Kültür ve Medya Çalışmaları bölümü, eğitim gücü sıralamasında 1.sırada yer almaktadır.

 

Lise ve üniversite öğrencileri için yaz okulu ve profesyoneller için “Executive Education” başlığı altında programlar da sunan King’s College London’dan mezun olan öğrenciler İngiltere’nin en yüksek başlangıç maaşlarıyla iş bulmanın ayrıcalığını yaşarlar. Üniversite, ünlü Thames nehri kıyısına yayılmış, Strand kampüsü, Waterloo kampüsü, Guy’s kampüsü ve St Thomas’ kampüsü ve biraz daha aşağıdaki Denmark Hill kampüsü olmak üzere toplam 5 kampüse sahiptir. Bu kampüsler bölge olarak Westminster, City ve Güney Londra’da bulunmaktadır ve bu nedenle King’s College Londra’nın en merkezi üniversitesi ünvanına sahiptir.

 

Üniversite, Londra’daki 5 kampüsü çevresine yayılmış 10’dan fazla yurt binasında standard odadan 1+1 seçeneğine kadar bir çok farklı konaklama alternatifi sunmaktadır ve yurt başvurusunu zamanında yapan birinci sınıf öğrencileri için yurt garantisi vermektedir. Ayrıca University of London kurucu üniversitelerinden biri olan King’s College’ın öğrencileri, University of London’ın Londra ve çevresine yayılmış 10 farklı yurdunda diğer University of London bünyesindeki üniversite öğrencileri ile beraber kalma imkanına da sahiptir. Modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale, ünlü şair ve yazarlar John Keates, Virginia Woolf ve Thomas Hardy, King’s mezunlarından sadece birkaçıdır. King’s College ayrıca ünlü Fizik Profesörü Peter Higgs dahil birçok alanda Nobel ödülü sahibi toplam 11 mezun vermiştir.

King's College London'da lisans ve master/yüksek lisans için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button