King’s College London

King’s College London

  • King’s College London

1829’da İngiltere Kralı IV George ve Duke of Wellington tarafından kurulmuş olan King’s College London, İngiltere’nin en eski 4. üniversitesidir. İngiltere’nin üst düzey araştırmaya dayalı üniversitelerinin oluşturduğu Russell Group’un bir üyesi olan King’s College, QS World Ranking 2014/15’e göre dünyanın en iyi 16. üniversitesi seçilmiştir. 140 farklı ülkeden gelen öğrenciye eğitim veren üniversite 26.000′ den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bunların yaklaşık 8000’i uluslararası öğrencidir.
Son 180 yılda King’s College, DNA’nın yapısının keşfi, radyo, televizyon, cep telefonları ve radar gibi modern hayatı şekillendiren ilerlemelerde etkin rol almıştır. King’s College London hukuk, beşerî bilimler ve fen alanlarında seçkin bir üne sahiptir. Uluslararası ilişkiler, sosyal bilimler, psikiyatri, tıp, hemşirelik ve diş hekimliği gibi alanlarda yapmakta olduğu çalişmalarla fark yaratmaktadır.
Üniversite Thames nehrine kenarlarına serpilmiş, Strand kampüsü, Waterloo kampüsü, Guy’s kampüsü ve Denmark kampüsü olmak üzere 4 kampüse sahiptir. Bu kampüsler Westminster, City ve Güney Londra’da bulunmaktadır ve bu nedenden King’s Colege Londra’nın en merkezi üniversitesi ünvanına sahiptir.
Sektör genelinde karşılaştırma yapılacak olursa King’s College üstün başarılara imza atmış bir yüksek öğretim kurumudur. İngiltere’de farklı alanlardaki sıralamaları şu şekildedir:
*Hukuk bölümü, eğitim kalitesi sıralamasında 1.
*Egitim bölümü, eğitim kalitesi sıralamasında 2.
*Klinik Tıp bölümü, eğitim kalitesi sıralamasında 3.
*Genel Mühendislik bölümü, eğitim kalitesi sıralamasında 5.
*Psikoloji, Psikiyatri ve Nörobilim bölümleri, eğitim kalitesi sıralamasında 2.
*Siyaset ve Uluslararası Çalışmalar bölümleri, eğitim kalitesi sıralamasında 1.
*Tarih bölümü, eğitim kalitesi sıralamasında 5.
*Felsefe bölümü, eğitim kalitesi sıralamasında 3.
*İletişim, Kültür ve Medya Çalışmaları bölümü, eğitim gücü sıralamasında 1.sırada yer almaktadır.
King’s College London’dan mezun olan öğrenciler İngiltere’nin en yüksek başlangıç maaşlarıyla iş bulmanın ayrıcalığını yaşarlar. Florence Nightingale, ünlü yazarlar Virginia Woolf ve Thomas Hardy, Profesör Peter Higgs King’s mezunlarından sadece birkaçıdır.

King’s College London’da lisans ve master/yüksek lisans için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button