Kingston University

Kingston University

  • Kingston University

Kingston University

1899 yılında kurulan Kingston Technical Institute sonraki yıllarda College statüsünü kazanmış ve 1970 yılında College of Art ile birleşerek Kingston Polytechnic adını almıştır. Daha sonra 1992 yılında da üniversite statüsünü kazanarak Kingston University London adını almıştır.

Londra’nın güney batısında Kingston ve Roehampton’da, Penrhyn Road, Kingston Hill, Roehampton Vale ve Knight’s Park kampüslerinde eğitim veren Kingston Üniversitesi’nin bu 4 kampüsünde yaklaşık 13.000’i lisans öğrencisi, 4.000’i yüksek lisans öğrencisi olmak üzere toplam 17.000 öğrenci eğitim görmektedir. Bu öğrencilerin de yaklaşık 3.500’ünü uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Yatırımlarına devam eden Kingston Üniversitesi, merkez kampüsü olan Penrhyn Kampüsü’ndeki Town House binasını 50 milyon sterlinlik yatırımla yenilemektedir.

Üniversite, Kingston Sanat Okulu, İşletme ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Sağlık, Sosyal Yardım ve Eğitim Fakültesi ve Fen, Mühendislik ve Bilgisayar Fakültesi olmak üzere 4 fakülteden oluşmaktadır. Bu fakültelerde 2.000 den fazla akademisyen görev almaktadır.

Sanat, Tasarım ve Moda bölümlerinde öne çıkan Kingston Üniversitesi, 2017 The Guardian’a göre İngiltere’de Grafik Tasarım ve Ürün Tasarımı bölümlerinde 1. sırada yer almıştır. Ayrıca Association of MBAs ( AMBA ) –Uluslararası İşletme Okulları Birliği tarafından akredite olan Kingston Business School’da ( KBS ) verilen İşletme ve Ekonomi eğitimleri 2019 Times Higher Education World University Rankings’de Dünya’da ilk 250’de yer almıştır.

Chancellor Hall, Kingston Bridge House, Walkden Hall, 75 Penrhyn Road, Clayhill Hall, Middle Mill Hall, Seethings Wells Hall yurtlarında yaklaşık 2.500 yatak kapasitesi sunan üniversite tüm ilk yıl lisans öğrencilerine ve uluslararası yüksek lisans öğrencilerine konaklama garantisi vermektedir. Ayrıca yurtlar ve kampüsler arasında ücretsiz okul servisi bulunmaktadır.

Kingston Üniversitesinde lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Call Now Button