Lancaster University

Lancaster University

  • Lancaster University

Lancaster University

1964 yılında eğitim vermeye başlamış olan Lancaster Üniversitesi Birleşik Krallık’ın kolej sistemine sahip 6 üniversitesinden biridir. Tarihi ve canlı Lancaster şehir merkezinin 4 km güneyinde Bailrigg’de konumlanmış olan Lancaster Üniversitesi ayrıca Lune Vadisi, Bowland Ormanı ve Göller Bölgesi gibi doğa harikası yerlere de yakın bir konumda bulunur. Manchester ve Liverpool’un 1 saat kuzeyinde yer alan Lancaster şehri, Londra’ya trenle sadece 3 saat uzaklıktadır. Kuzey İngiltere’nin araştırma ağırlıklı 8 üniversitesi; Durham, Lancaster, Leeds, Liverpool, Manchester, Newcastle, Sheffield, York tarafından 2007’de kurulan “N8 Research Partnership” üyesi olan üniversitenin araştırmalarının %92’si Devletin Yüksek Eğitim Kurumları için uyguladığı 2008 yılı Research Assessment Exercise’a göre uluslararası kalitededir.

 

“Triple Top 10”

Lancaster Üniversitesi, İngiltere’deki üniversiteleri değerlendiren 3 derecelendirme kurumunun; The Times and The Sunday Times Good University Guide, Complete University Guide, Guardian University Guide sıralamalarında da ilk 10’da olan nadir üniversitelerden biridir. Üniversite, Politika, Felsefe ve Din bölümlerinde 3. sırada, İşletme ve Yönetim bölümünde araştırma gücünde 1. sırada, Sosyoloji bölümünde 3. sırada, Matematik ve İstatistikte 3.sırada ve Bilgisayar/İletişim bölümlerinde Birleşik Krallık’ta 7. sırada yer almaktadır. Lancaster University Management School (LUMS), Birleşik Krallık’taki en iyi 5 işletme okul arasında gösterilmektedir ve Birleşik Krallık’ta 6 yıldıza sahip sadece 2 işletme okulundan biridir. Bilgisayar Bilimler bölümleri %100 araştırma yoğunluklu olan Lancaster Üniversitesi ayrıca Sosyal Bilimler’de ise dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesi arasındadır.

 

Edebiyat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri ve Tıp Fakültesi, Bilim ve Teknoloji Fakültesi ve ünlü İşletme Fakültesi   ( LUMS) olmak üzere 4 fakültede yaklaşık 16.000 öğrencisi olan Lancaster Üniversitesi 1,5 km2 lik harika kampüsünde öğrencilerine kalite ödüllü konaklamalar sunar. 2010 yılından beri 8 kez National Student Housing ödülünün sahibi olan Lancaster Üniversitesi’nin yurtlarının yaklaşık 7.000 yatak kapasitesi vardır. Üniversitenin 9 kolejinden her biri 26 spor takımına sahiptir. Son birkaç yılda üniversitenin gelişimi için yaklaşık 450 milyon poundluk yatırım yapılmıştır.

 

Lancaster Üniversitesi’nde lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button