University of Lincoln

University of Lincoln

  • University of Lincoln

University of Lincoln

Lincoln Üniversitesi, Birleşik Krallık’ın doğusundaki Lincolnshire bölgesinde bir Katedral şehri olan Lincoln’da bulunur. Kökeni 1961 yılında kurulan “Hull School of Art”a dayanmaktadır. 1992 yılında üniversitesi statüsünü kazanmış ve bir dizi isim değişikliğinden sonra 2001 yılında bugünkü ismi olan “University of Lincoln”ü almıştır. Lincoln, İngiltere’nin en güvenli şehirlerinden biridir ve görkemli mimarisiyle her yıl binlerce turist çekmektedir. Şehrin tepesinde bulunan muhteşem yapıdaki İngiltere’nin en büyük katedrali aynı zamanda üniversiteden de çok rahat bir şekilde görülebilmektedir. Lincoln tren istasyonu okulun hemen yakınında bulunur ve Londra’ya yolculuk 2 saat sürer.

 

Lincoln Üniversitesi’nin ana kampüs olan Brayford Pool Kampüsü Lincoln şehir merkezine 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. 2004 yılında açılan Great Central Warehouse Kütüphanesi tasarım ödüllüdür ve harika bir mimariye sahiptir. Lincoln Üniversitesi öğrencilerinin favori uğrak yeri olan Engine Shed ana kampüste bulunan çok amaçlı bir eğlence merkezidir ve sosyal aktiviteleriyle isim yapmıştır. Kampüsün hemen güneyinde inşası hala devam eden Bilim ve İnovasyon Park’ının alanında en iyilerinden biri olacağı öngörülmektedir. 28 Milyon Poundluk yatırım ile 2017 yılında hizmete açılan Isaac Newton Binası, Mühendislik, Bilgisayar Bilimleri, Matematik ve Fizik bölümü öğrencilerine eğitim ve araştırmaları için en üst düzeyde imkanlar sunmaktadır. Riseholme Kampüsü ise şehrin 4 km kuzeyinde ve Ulusal Gıda Üretim Merkezi’nin bulunduğu ve Gıda Bilimi programlarının sunulduğu Holbeach Kampüsü ise şehrin yaklaşık 70 km güneydoğusundadır. Sanat Fakültesi, Fen Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi ve Lincoln Uluslararası İşletme Okulu olmak üzere 4 ana akademik birime ayrılmış olan üniversitede yaklaşık toplam 14.000 öğrenci eğitim görmektedir.

 

2020 The Guardian University Guide’a göre Birleşik Karallık’taki üniversiteler arasında 17. sırada yer alan Lincoln Üniversitesi 2018 yılında yapılan National Student Survey’e ( Ulusal Öğrenci Anketine) göre öğrenci memnuniyeti açısından birçok bölümü İngiltere’de en iyiler arasına girmiştir. Ayrıca yine aynı ankete göre genel memnuniyet açısından da Birleşik Krallık’taki tüm üniversiteler arasında 7. sırayı almıştır. Üniversitenin Birleşik Krallık’ta son 20 yılda açılan tek Mühendislik Okulu ise Siemens ile çok yakın iş birliğinde olup araştırmalarıyla başarı kazanmıştır. Lincoln Üniversitesi özellikle Sanat, Tasarım, Mimarlık, İşletme, Hukuk, Turizm ve Medya gibi alanlarda önde gelir. Lincoln Üniversitesi aynı zamanda BBC’nin eğitim ortaklarından biridir. 40’ın üzerinde araştırma merkezi ve araştırma grubuna sahip olan üniversite Kanser Tedavileri, Yapay Zekâ, Alternatif Yakıt Kaynakları, Kültürel Mirasların Korunması, Aşı Geliştirme, Uykusuzluk Tedavisi ve Çocukların Dil Gelişimi yaptıkları araştırma alanlarından bazılarıdır. Yapılan son araştırmalara göre Lincoln Üniversitesi mezunlarının %92’si, mezuniyetlerini takip eden 6 ay içinde ya iş bulmakta ya da eğitimlerine devam etmektedir.

 

Üniversitenin konaklama seçeneği çok geniştir. Kendi işlettiği kampüs içindeki 2, kampüs dışındaki 4 yurt kompleksi dışında öğrencilerine 5 adet de özel yurt alternatifi sunmaktadır.

University of Lincoln'da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button