Liverpool John Moores University

Liverpool John Moores University

  • Liverpool John Moores University

İngiltere Üniversite Birliği ve Avrupa Üniversite Birliğinin üyesi olan Liverpool John Moores University (LJMU), ilk açılışını 1823 yılında Liverpool Mechanics’ School of Art olarak yaptıktan yaklaşık 170 yıl sonra üniversite statüsü kazanarak şimdiki adını almıştır. Yaklaşık iki asırdır İngiltere’nin kuzeyindeki Liverpool şehrinde öğrencileri kabul eden Liverpool John Moores University, 4 bini yüksek lisans 18 bini lisans programında olmak üzere toplam 22 bin öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

 

Kampüs ve Fakülteler

Liverpool John Moores University üç ana kampüse sahiptir. Bu kampüslerde toplam 5 fakülte bulunmaktadır. Bunlar;

 

Liverpool İşletme Okulu

21. yüzyılın uluslararası ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış programlar sunan İşletme Okulu son 40 yıldır iş dünyası ile  çalışmalarını sürdürmektedirler. Liderlik Eğitimi, Gelişim, Proje Yönetimi, Küçük İşletme ve Girişimcilik alanlarına öğrenciler ile birlikte çalışmalarını sürdüren Liverpool John Moores, sosyal ve ekonomik katılım içinde birçok araştırma projesini hayata geçirmiştir. Ayrıca iş alanlarında araştırma ve pratiğe dayalı faaliyetler üzerinde Amerikan üniversiteleriyle iş birliğinde olan LJMÜ, bu ortaklık sayesinde öğrencilerinin fikir ve deneyimlerini uluslararası skalada paylaşmasına, bilgi alışverişine ve farklı vizyonlar keşfetmesine olanak sağlıyor.

 

Sanat Fakültesi, Profesyonel ve Sosyal Çalışmalar

Beşeri ve Sosyal Bilimler, Hukuk, Polislik, Medya, Sanat ve Dizayn bölümlerinin bulunduğu fakülte; en son yaptığı araştırmaların %37.3unun uluslararası mükemmeliyette olduğu REF (Research Excellence Framework) tarafından belirlenmiştir. 7 binin üzerinde öğrencinin bulunduğu fakültede lisans ve yüksek lisans programları bulunmaktadır.

 

Sağlık, Toplum ve Eğitim Fakültesi

5000’in üzerinde öğrencinin eğitim aldığı Sağlık, Toplum ve Eğitim Fakültesi mezununlarının %97sinin mezun olduktan sonraki 6 ay içinde iş bulabilmektedir. Mezunlarının 21. Yüzyılın küresel vatandaşları olarak işveren beklentilerini karşılayan ve aşan bir şekilde hazırlanmalarını sağlamak için entelektüel olarak teşvik edici bir ortam sağlanması amaçlanmıştır. Liverpool John Moores University, öğrencilerin, giderek artan sağlık, eğitim ve toplum sektörlerinin taleplerini karşılamak için bilgi, beceri ve deneyime sahip olmasını sağlamak için hem kamu hem de özel sektör kuruluşlarıyla iş birliği yapmakta ve öğrencilere gerçek deneyimleri tercübe etme imkanı sunmaktadır.

 

Bilim Fakültesi

Okulun hem Birleşik Krallık’ta hem de yurtdışında bilimsel topluluk ve endüstri ile güçlü bağlantıları vardır. Öğrencilerin becerilerini geliştirmeleri ve gerçek dünyada önemli deneyimler kazanmaları için birçok işbirliğinde bulunan LJMU bu sayede önemli araştırmalara hem ev sahipliği yaparak öncülük etmekte, hem de öğrencilerinin farklı perspektifleri deneyimlemesine olanak sağlamaktadır.

 

Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi

4 bin öğrenciyle beraber bilgi işlem ve mühendislikten denizcilik çalışmalarına, yapılı çevreye ve ürün tasarımından matematiğe kadar çeşitli alanlarda kurslar düzenleyen LJMÜ aynı zamanda birçok araştırmaya da imza atıyor.

Her biri pazar ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan çok çeşitli kurslar bulunmaktadır. Bu kurslar sayesinde, lisans ve yükseklisans öğrencileri mükemmel iş fırsatlarını yakalamanın yanı sıra; konuda uzman akademisyenler ve endüstri profesyonellerinin desteğiyle doktora öğrencilerinin de etkileyici bir tamamlama ve iş dallarında başarı oranları vardır.

Mikrodalga teknolojilerinden denizcilik lojistiğine kadar, araştırmacı ekipler kendi alanlarında mükemmeliyete ulaşarak yüksek kaliteli, yüksek etkili çalışmalar üretiyorlar; Sadece ticari bir uygulama değil, aynı zamanda hem ekonomik hem de sosyal refah üzerinde olumlu bir etki yaratmak için eğitim alan Liverpool John Moores University öğrencileri eğitimlerinden sonra da bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir.

Öğrenci Birliği ve Spor Olanakları

Fakültelerin yanı sıra bu kampüslerde Öğrenci Birliği ve çeşitli spor alanları bulunmaktadır. Öğrenci birliği öğrencileri temsil eden okul bünyesindeki öğrencilerin oluşturduğu bir kuruluştur. Burada öğrenciler istedikleri birçok yardıma ulaşabilir. Bunlar konaklama/ev arkadaşı bulmaktan başarısız olduğu derste yardım almaya kadar birçok yardıma öğrencilerin kolayca ulaşmasını sağlar.

Liverpool John Moores University’nin futbol, rugby, tenis gibi toplam 36 spor takımı ve 800 sporcusu bulunuyor. I.M.Marsh Kampüsünde spor salonu, yüzme havuzu, basketbol sahaları, tenis kortları ve tam ölçekli bir de futbol sahası bulunmaktadır.

 

Konaklama

Liverpool John Moores University yaklaşık 30 öğrenci evi içerisinde birçok konaklama seçeneği sunmaktadır. Genellikle okul çevresinde yürüme mesafesinde olan konaklamalar okul kayıdınız sırasında size teklif edilir ve ilk yıl ve uluslararası öğrenciler önceliklidir.

Liverpool John Moores University lisans ve yüksek lisans eğitimlerine dair bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button