Liverpool John Moores University

Liverpool John Moores University

  • Liverpool John Moores University

Liverpool John Moores University

İngiltere Üniversite Birliği ve Avrupa Üniversite Birliğinin üyesi olan Liverpool John Moores University (LJMU), ilk açılışını 1823 yılında Liverpool Mechanics’ School of Art olarak yaptıktan yaklaşık 170 yıl sonra üniversite statüsü kazanarak şimdiki adını almıştır. Yaklaşık iki asırdır İngiltere’nin kuzeyindeki Liverpool şehrinde öğrencileri kabul eden Liverpool John Moores Üniversitesi, 100 farklı ülkeden 19 bini lisans, 4 bini yüksek lisans programında olmak üzere toplam 23 bin öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Toplam öğrenci sayısı itibarıyla da İngiltere’nin en büyük 35. üniversitesi konumundadır. 2019 The Times and Sunday Times Good University Guide’ a göre Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümünde 7. Spor Bilimleri bölümünde is 9. Sırada yer almıştır. Ayrıca 2019 Guardian University Guide’ın sıralamalarında da Eczacılık bölümünde 12. ve Genel Mühendislik bölümünde 18. sırada yer almıştır.

 

Kampüs ve Fakülteler

 

Liverpool John Moores Üniversitesi, City Kampüsü, IM Marsh Kampüsü ve Mount Pleasent Kampüsü olmak üzere 3 ana kampüse sahiptir. Bu kampüslerde toplam 5 fakülte bulunmaktadır. Bunlar;

 

İşletme ve Hukuk Fakültesi

 

Bu fakültede Liverpool İşletme Okulu ve Hukuk Okulu bulunur. 21. yüzyılın uluslararası ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış programlar sunan İşletme Okulu son 40 yıldır iş dünyası ile  çalışmalarını sürdürmektedirler. Liderlik Eğitimi, Gelişim, Proje Yönetimi, Küçük İşletme ve Girişimcilik alanlarında öğrenciler ile birlikte çalışmalarını sürdüren Liverpool John Moores, sosyal ve ekonomik katılım içinde birçok araştırma projesini hayata geçirmiştir. Ayrıca iş alanlarında araştırma ve pratiğe dayalı faaliyetler üzerinde Amerikan üniversiteleriyle iş birliğinde olan üniversite, bu ortaklık sayesinde öğrencilerinin fikir ve deneyimlerini uluslararası skalada paylaşmasına, bilgi alışverişine ve farklı vizyonlar keşfetmesine olanak sağlar. Liverpool John Moores üniversitesi Hukuk Okulu bağlı bulundukları University Alliance Group bünyesindeki 24 üniversitenin en iyi Hukuk Okulu’dur ve lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde birçok hukuk programı sunar.

 

Sanat, Profesyonel ve Sosyal Çalışmalar Fakültesi

 

Eğitim, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Kriminoloji, Medya, Sanat ve Dizayn bölümlerinde 7 binden fazla öğrenci için sunulan onlarca lisans, yüksek lisans ve doktora programının bulunduğu fakültenin en son yaptığı araştırmaların %37.3ünün uluslararası mükemmeliyette olduğu REF (Research Excellence Framework) tarafından belirlenmiştir.

 

Sağlık Fakültesi

 

5000’in üzerinde öğrencinin Psikoloji ve Hemşirelik dahil birçok alanda eğitim aldığı Sağlık Fakültesi mezunlarının % 97’si mezun olduktan sonraki ilk 6 ay içinde iş bulabilmektedir. Mezunlarının 21. Yüzyılın küresel vatandaşları olarak işveren beklentilerini karşılayan ve aşan bir şekilde hazırlanmalarını sağlamak için entelektüel olarak teşvik edici bir ortam sağlanması amaçlanmıştır. Liverpool John Moores Üniversitesi, öğrencilerin giderek artan sağlık, eğitim ve toplum sektörlerinin taleplerini karşılamak için bilgi, beceri ve deneyime sahip olmasını sağlamak için hem kamu hem de özel sektör kuruluşlarıyla iş birliği yapmakta ve öğrencilere gerçek deneyimleri tecrübe etme imkanı sunmaktadır.

 

Bilim Fakültesi

 

Bilim Fakültesi’nde Eczacılık ve Biyomoleküler Bilimler, Biyolojik ve Çevre Bilimleri ve Spor ve Egzersiz Bilimleri alanlarında birçok eğitim programı sunulmaktadır. Okulun hem Birleşik Krallık’ta hem de yurtdışında bilimsel topluluk ve endüstri ile güçlü bağlantıları vardır. Öğrencilerin becerilerini geliştirmeleri ve gerçek dünyada önemli deneyimler kazanmaları için birçok işbirliğinde bulunan üniversite bu sayede önemli araştırmalara hem ev sahipliği yaparak öncülük etmekte, hem de öğrencilerinin farklı perspektifleri deneyimlemesine olanak sağlamaktadır.

 

Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi

 

Astrofizik Araştırma Enstitüsü, Uygulamalı Matematik, Yapı ve İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Elektrik ve Elektronik, Denizcilik ve Makine Mühendisliği departmanlarını bünyesinde bulunduran fakültede 4 bin öğrenciye eğitim verilmekte ve aynı zamanda birçok araştırmaya da imza atılmaktadır.

 

Öğrenci Birliği ve Spor Olanakları

 

İngiliz Üniversiteleri ve Kolejleri Spor Liginde yarışan 15 farklı branşta, 36 spor takımı ve 800 sporcusu bulunan Liverpool John Moores Üniversitesi’nin spor tesisleri arasında birçok kapalı ve açık spor salonu, basketbol ve badminton salonları, tenis kortları ve tam ölçekli futbol, rugby ve hockey sahaları bulunmaktadır. Liverpool John Moores Universitesi Öğrenci Birliği, kısaca JMSU, öğrencileri temsil eden ve okul bünyesindeki öğrencilerin oluşturduğu bir kuruluştur. Burada öğrenciler istedikleri birçok yardıma ulaşabilir. Bunlar konaklama/ev arkadaşı bulmaktan başarısız olduğu derste yardım almaya kadar birçok yardıma öğrencilerin kolayca ulaşmasını sağlar.

 

Konaklama

 

Liverpool şehri öğrenciler için en uygun maliyetli ve en güvenli şehirlerden birisidir. John Moores Üniversitesi’de öğrencilerine uygun maliyetli yaklaşık 4.000 yatak kapasiteli bir çok yurt imkanı sunmaktadır. Genellikle okul çevresinde ve yürüme mesafesinde olan yurtlarda ilk yıl öğrencilerinin yeri garanti altındadır.

Liverpool John Moores University lisans ve yüksek lisans eğitimlerine dair bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button