London South Bank University

London South Bank University

  • London South Bank University

London South Bank University

Üniversitenin kökeni 1892 yılında kurulan “Borough Polytechnic Institute’a” dayanmaktadır. 1970 yılında “Polytechnic of the South Bank” , 1987 yılında “South Bank Polytechnic” olarak yaptığı isim değişikliklerinden sonra 1992 yılında üniversite statüsünü kazanarak “South Bank University” adını almış ve son olarak da 2003 yılında günümüzdeki adı olan “London South Bank University” adını almıştır. Kısaca “LSBU” olarak bilinen üniversite adından da anlaşılacağı üzere Londra’nın güneyinde, Thames Nehri’nin hemen kenarındaki Elephant and Castle bölgesinde bulunmaktadır. Bu bölgedeki kampüs “Southwark” olarak adlandırılmaktadır. Bu kampüs dışında ayrıca üniversitenin “Hemşirelik” bölümü öğrencilerinin eğitim gördüğü “Havering” isimli bir kampüsü daha bulunmaktadır. Bu kampüs merkez kampüsün yaklaşık 60 km kuzeydoğusunda Romford bölgesinde bulunmaktadır.

Son 10 yılda kampüs yenileme çalışmaları için 60 Milyon Pound ayıran LSBU’nun son görkemli yatırımı, merkez kampüste yeşil bina teknolojisi ile inşa edilmiş, çevre dostu ve kendi enerjisini üreten 8 katlı K2 Binası’dır. K2 Binası’nda ağırlıklı olarak “Sanat ve Yaratıcı Endüstriler” ve “Sağlık ve Sosyal Hizmetler” öğrencileri için eğitim ve çalışma alanları bulunmaktadır. Kampüste ayrıca öğrenciler için Kayıt, Ses, Film, Radyo ve Fotoğraf stüdyoları ile Digital Architecture Robotic Lab, Virtual Engineering Lab ve Mac Lab gibi birçok son teknoloji ile donatılmış laboratuvar ve çalışma alanları bulunmaktadır. “Uygulamalı Bilimler”, “Sanat ve Yaratıcı Endüstriler”, “İnşaat ve Mimarlık”, “Mühendislik”, “Sağlık ve Sosyal Hizmetler”, “İşletme” ve “Hukuk ve Sosyal Bilimler olmak üzere 7 akademik yapıya ayrılmış üniversitede 13.000’i Lisans, 5.000’i Yüksek Lisans öğrencisi olmak üzere toplam 18.000 öğrenci eğitim görmektedir. Bu öğrencilerin 2.000’i uluslararası öğrenci statüsündedir.

2016 yılında Times Higher Education tarafından yılın Girişimci Üniversitesi seçilen LSBU ayrıca The Times ve The Sunday Times Good University Guide tarafından 2018 ve 2019’da arka arkaya mezun öğrencilerin işe başlama oranında BirleşikKrallık’taki üniversiteler arasında birinci seçilmiştir. The Guardian 2018 League Table’da ise “Hukuk” bölümünde Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında 13. sırayı almıştır. Üniversitenin Soutwark Kampüsü öğrencileri için “Dante Road”, “David Bomberg House”, “ McLaren House” ve “New Kent Road” isimli 4 adet yurt kompleksi bulunmaktadır. Tamamı kampüse yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu yurtlarda 1.400 öğrenci için tek kişilik konaklama imkanı bulunmaktadır.  LSBU ayrıca Havaring kampüsündeki hemşirelik bölümü öğrencileri için hem kampüse hem de ortak çalışılan hastanelere yakın bir bölgede “Swan Housing” isimli, faklı tipte oda tipleri bulunan, özel işletmeye ait bir yurt konaklaması sunmaktadır.

London South Bank University lisans ve yüksek lisans eğitimlerine dair bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button