University of the Arts London

University of the Arts London

  • University of the Arts London

University of the Arts London

19. Yüzyılın ortalarında kurulan bağımsız Sanat, Tasarım, Moda ve Medya kolejlerinin birleşmesiyle 1986 yılında kurulan “London Institute” 2003 yılında üniversitesi statüsü kazanmıştır ve 2004 yılında günümüzdeki adı olan “University of the Arts London” adını almıştır. Kısaca “UAL” olarak da bilinen üniversite “Camberwell College of Arts”, “Central Saint Martins”, “Chelsea College of Arts”, “London College of Communication”, “London College of Fashion” ve “Wimbledon College of Arts” olmak üzere 6 Kolejden oluşur.

  

“Camberwell College of Arts” Güney doğu Londra’da Tasarım ve Güzel Sanatlar bölümlerinde eğitim veren bir kolejdir. Portland House, Gardens House, Brooke Hall olmak üzere kampüse yürüme mesafesinde üç yurdu bulunmaktadır. “Central Saint Martins” Londra’nın merkezinde King’s Cross’da dünyaca ünlü Sanat ve Tasarım okuludur. Küratörlük, Güzel Sanatlar, Grafik Tasarım, İletişim, Tekstil, Ürün ve İç Mekan Tasarımı konusunda uzmanlaşmak isteyen öğrencilerin tercih ettiği “Chelsea College of Arts” Londra Westminster’da, Thames Nehri’nin kenarında bulunmaktadır. Londra’nın Elephant & Castle bölgesinde bulunan “London College of Communication” Tasarım, Medya ve Screen Okullarında yaratıcı eğitimler vermektedir. Londra’nın merkezi Marylebone bölgesinde bulunan “London College of Fashion” Moda Tasarımı, Moda Medyası ve Moda İşletmeciliği bölümlerinde eğitim vermektedir. “Wimbledon College of Arts” İngiltere’nin majör film ve televizyon stüdyolarının, tiyatro ve galerilerinin bulunduğu Londra’nın güney batısındaki Wimbledon bölgesinde bulunmaktadır ve Performans Sanatları bölümünde eğitimler vermektedir.

 

Bu kolejlerin dışında  “UAL” ayrıca bünyesinde “ Yaratıcı Bilgisayar Bilimleri”, “Sosyal Tasarım” ve “Koloni ve Sömürgecilik Karşıtı Sanat”  Enstitülerini ve “UAL Language Centre” isimli kendi Dil Eğitimi Merkezi’ni barındırmaktadır. 14.500’ü Lisans, 3.500’ü Yüksek Lisans öğrencisi olmak üzere 18.000 öğrencinin eğitim aldığı UAL ayrıca, Birleşik Krallık’ta en çok uluslararası öğrencisi olan üniversitelerden birisidir. University of the Arts London 2020 QS World University Rankings’e göre Sanat ve Tasarım alanında Dünya’da 2. sırada yer almaktadır. Arts London Üniversitesi öğrencileri için Londra’nın farklı bölgelerinde 15 adet yurt kompleksi bulunmaktadır. Modacılar Charles Saatchi, Hussein Chalayan, Rıfat Ozbek, John Galliano, Alexander McQueen, Paul Smith,  heykeltıraş Anish Kapoor, oyuncular Colin Firth, Tom Hardy, Pierce Brosnan, Ralph Fiennes ve Emilia Clarke (Daenerys Targaryen, Game of Thrones)  üniversitenin tanınmış mezunlarından sadece birkaçıdır.

University of the Arts London'da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button