Loughborough University

Loughborough University

  • Loughborough University

Loughborough University

Orta İngiltere’de Nottingham ve Leicester şehirlerinin ortasında,üniversiteye adını veren Loughborough şehrinde bulunan Loughborough University kökeni 1909 yılında kurulan “Loughborough Technical Institute’a” dayanmaktadır. Üniversite statüsünü 1966 yılında kazanmıştır. Ekonomik büyüme için katma değer üretimi konusundaki araştırmalarına istinaden 2013 yılında” Queen’s Anniversary Prize’ı 7. kez kazanma başarısını göstermiş olan Loughborough Üniversitesi, 2020 yılında The Complete University Guide, The Guardian ve The Times and Sunday Times olmak üzere 3 derecelendirme kurumuna göre de Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında ilk 10’da yer almıştır. Loughborough Üniversitesi ulusal alandaki bu başarılarının dışında özellikle Spor Bilimleri alanlarındaki eğitimleri ve birçok spor alanındaki başarılarıyla uluslararası arenada da adını duyurmuştur.

 

7.040 tenis kortu büyüklüğünde bir alanda kurulu olan üniversite kampüsü, Loughborough şehir merkezinin sadece 2 km dışında bulunmaktadır ve her 20 dakikada bir şehir merkezine öğrenci servisleri kalkmaktadır. Ayrıca Loughborough Londra arası trenle sadece 1,5 saat sürmektedir. Kampüs içerisinde akademik binalardan yurtlara, 17 Milyon Poundluk teknoloji parkından 3.000 kişilik üniversite stadyumuna kadar her şey yürüme mesafesinde bulunmaktadır. 13.500’ü Lisans, 4.500’ü Yüksek Lisans olmak üzere yaklaşık 18.000 öğrencinin eğitim aldığı bu kampüs dışında üniversitenin bir de Londra’da Kraliçe Elizabeth Olimpik Parkı içerisinde Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine yönelik bir kampüsü daha bulunmaktadır. Uluslararası öğrenciler tarafından yüksek rağbet gören üniversitede 130 farklı ülkeden öğrenci bulunmaktadır.

 

Spor Bilimleri dışında Havacılık ve Otomotiv Mühendisliği alanlarında çok başarılı olan Loughborough Üniversitesi’nin ayrıca İşletme Okulu Dünya’daki en büyük 3 İşletme Okulları Akreditasyon Kurumu olan AACSB, EQUIS ve AMBA akreditasyonlarının tamamını alarak  ‘Triple Crown’ statüsüne ulaşmış ender eğitim kurumlarında birisidir.İkisi ortak kullanımda olmak üzere Lisans öğrencileri ve Yüksek Lisans öğrencileri için toplam 18 yurt kompleksi bulunmaktadır. Lisans öğrencileri için yemekli yurt alternatifleri de sunan üniversitenin konaklama imkanları 2019 Whatuni Öğrenci Ankentine göre Birleşik Krallık’ın en iyisi olarak seçilmiştir. Birçok alandaki mezunları dışında Loughborough Üniversitesi sporun farklı dallarında olimpiyat madalyası sahibi onlarca sporcu yetiştirmiştir.

Call Now Button