Manchester Metropolitan

Manchester Metropolitan

  • Manchester Metropolitan

Manchester Metropolitan Üniversitesi’nin geçmişi 1824 yılına dayanmakta olup Sanat, Dizayn ve Teknoloji okulu olarak eğitimlerine başlamıştır. Son 10 yılda yapılan 350 milyon poundluk dev yatırımla şu andaki mükemmel haline gelen Manchester Metropolitan Üniversitesi’nin biri Manchester’ın merkezinde diğeri ise Crewe’da olmak üzere toplam 2 kampüsü vardır. 130 farklı ülkeden öğrencisi olan üniversitenin yaklaşık 37.000 öğrencisi vardır ve lisans öğrencisi sayısında Birleşik Krallık’ta birinci sırada yer almaktadır. Manchester Metropolitan, toplam 7 öğrenci yurduyla öğrencilerine geniş yelpazede konaklama seçenekleri sunmaktadır. The Guardian, üniversitenin şu bölümlerini Birleşik Krallık’ta şu şekilde derecelendirmiştir:

Moda ve Tekstil- Birleşik Krallık’ta 7.sırada
Mimarlık- Birleşik Krallık’ta 8.sırada
Dizayn- Birleşik Krallık’ta 13.sırada

Manchester şehri Kuzey İngiltere’nin başkenti olarak bilinmesinde çoğunlukla gelişmiş endüstrisi ve dünyaca ünlü futbol takımları ön planda yer almaktadır. Genç nüfusu ve hareketli sosyal hayatı, müzeleri, kültürel aktiviteleri, ün yapmış gece hayatı ile eğitim almak için çok ideal bir şehirdir. Manchester, 63.000 öğrenci nüfusu ile Avrupa’nın en büyük öğrenci nüfusuna sahip yerlerinden biridir. Peak ve Lake District doğal parkları ise doğa sevenler için vazgeçilemez yerler arasındadır.

Manchester Metropolitan Üniversitesi’nde lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

ingiltere yüksek lisans, ingiltere master, manchester metropolitan üniversitesi, manchester metropolitan university, moda burs

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button