Manchester Metropolitan University

Manchester Metropolitan University

  • Manchester Metropolitan University

Manchester Metropolitan University

Manchester Metropolitan Üniversitesi’nin geçmişi 1824 yılına kurulan Manchester Mechanic Insitute’a ve 1843 yılında kurulan İngiltere’nin eski Tasarım okulu olan Manchester School of Design’a dayanmaktır. Bir dizi isim değişikliğinden sonra 1992 yılında Manchester Metropolitan Üniversitesi olarak üniversite statüsünü almıştır. Son 10 yılda yapılan 350 milyon poundluk dev yatırımla şu andaki mükemmel haline gelen Manchester Metropolitan Üniversitesi’nin biri Manchester’ın merkezindeki All Saints isimli merkez kampüsü, diğeri ise Manchester’in 1 saat güneyindeki Crewe’da bulunan Cheshire isimli kampüsü olmak üzere toplam 2 kampüsü vardır. 140 farklı ülkeden öğrencisi olan üniversitenin yaklaşık 38.000 öğrencisi vardır ve 27.000 lisans öğrencisi ile bu alanda Birleşik Krallık’ta birinci sırada yer almaktadır. Üniversitenin uluslararası öğrenci sayısı da yaklaşık 3.500 dür.

 

Manchester Metropolitan Üniversitesi’nde Sanat ve Beşeri Bilimler, İşletme ve Hukuk, Eğitim, Sağlık, Psikoloji ve Sosyal Bakım ve Fen ve Mühendislik olmak üzere 5 fakülte bulunmaktadır. Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi’ne bağlı dünyaca ünlü Manchester Mimarlık okulundaki programlar Manchester Üniversitesi ortaklığı ile birlikte sunulmaktadır. İşletme ve Hukuk Fakültesine bağlı İşletme okulunun AACSB ve AMBA Akreditasyonları bulunmaktadır. Yine aynı fakülteye bağlı bulunan Manchester Law School 1.200 öğrencisiyle İngiltere’nin en büyük Hukuk Okulları’ndan birisidir. 2020 The Complete University Guide’a göre Manchester Metropolitan Üniversitesi Sanat ve Tasarım Bölümünde İngiliz üniversiteleri arasında 7. Mimarlık Bölümünde 11. Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünde 12. ve Fizyoterapi bölümünde 14. sıradadır.

 

Üniversite kendisine ait 7, partner olduğu 4, toplamda 11 öğrenci yurduyla öğrencilerine geniş yelpazede konaklama seçenekleri sunmaktadır. Yurt başvurularını zamanında gerçekleştiren ilk yıl lisans öğrencilerine konaklama garantisi verilmektedir. Manchester şehri Kuzey İngiltere’nin başkenti olarak bilinmesinde çoğunlukla gelişmiş endüstrisi ve dünyaca ünlü futbol takımları ön planda yer almaktadır. Genç nüfusu ve hareketli sosyal hayatı, müzeleri, kültürel aktiviteleri, ün yapmış gece hayatı ile eğitim almak için çok ideal bir şehirdir. Manchester, yaklaşık 80.000 öğrenci nüfusu ile Avrupa’nın en büyük öğrenci nüfusuna sahip şehirlerinden biridir. Peak ve Lake District doğal parkları ise doğa sevenler için vazgeçilemez yerler arasındadır. Şehir Londra’ya 2,5 -3 saat tren mesafesindedir.

 

Manchester Metropolitan Üniversitesi’nde lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button