National University of Ireland Galway

National University of Ireland Galway

  • National University of Ireland Galway

National University of Ireland Galway

The Sunday Times’a göre 2018 yılının üniversitesi seçilen National University of Ireland, doğa güzellikleri ile ünlü Wild Atlantic Way’in civarında konumlanmıştır. 1845 yılında Queen’s College Galway adı ile kurulmuş olup 1997 yılında şimdiki adını alan National University of Ireland Galway aşağıdaki kolejlerde eğitim vermektedir:

  1. Edebiyat, Sosyal Bilimler ve Kelt Çalışmaları
  2. İşletme, Kamu Politikası ve Hukuk
  3. Mühendislik ve Enformatik
  4. Tıp, Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri
  5. Fen Bilimleri

2016 yılında The New York Times’a göre İrlanda’nın En Etkileyici Şehri ünvanı verilen Galway’de eğitim alan öğrenciler, birçok vintage kafede ve barda keyifli vakit geçirirken bir yandan da araştırma kalitesi güçlü olan köklü bir üniversiteden mezun olacaklardır. Öğrencilerin %96’sı mezuniyetten sonraki 6 ay içinde iş buluğ çalışmaya başlamaktadırlar. Öğrencilerinin yaklaşık 3.000 kadarı 110 farklı ülkeden olan National University of Ireland Galway, yaklaşık 18.000 öğrenci ile 2.500 akademisyen ve araştırmacıya ev sahipliği yapmaktadır.

Öğrencilerine 60’tan fazla lisans ve 400’den fazla da yüksek lisans programı sunan National University of Ireland Galway’in The James Hardiman Kütüphanesi’nde yaklaşık 450.000 basılı kitap ve 350.000 kadar da e-kitap vardır. National University of Ireland Galway’e özel yaklaşık 500 sanat eserinin dahil olduğu bir sanat koleksiyonu da vardır. Sanatı destekleyen tutumu ile birlikte eğitim dönemleri içinde birçok sanat sergisine de ev sahipliği yapar. Bunun dışında Abbey Theatre, Ireland’s National Theatre ve The Galway National Arts Festival gibi birçok kurum ile de işbirliği içindedir.

İrlanda’nın en iyi üniversitelerinden birinde eğitim alırken bir yandan da Orta Çağdan kalma tarihi yapısı ve doğa güzellikleri ile insanı büyüleyen Galway şehrini keşfetme şansına sahip olacaksınız. Eğlence hayatı ile meşhur bu şehirde gezilip görülecek birçok yer vardır; Galway Sanat Müzesi, İspanyol Kemeri, Galway Katedrali bunlardan sadece bazılarıdır.

 

 

 

 

Call Now Button