Newcastle University

Newcastle University

  • Newcastle University

Newcastle Üniversitesi, 1834 yılında “School of Medicine and Surgery” adı altında kurulmuştur ve Birleşik Krallık’ın en saygın üniversitelerinden biri olarak bilinir. İngiltere’nin Kuzey Doğusunda yer alan Newcastle Üniversitesi, eğitimdeki kalitesi ve dünyaca öncü araştırmaları ile dünya çapında bir üne sahiptir. Üniversite aynı zamanda bir “Russell Group (Araştırma Temelli Lider Üniversiteler Birliği)” üyesidir. Newcastle Üniversitesi ayrıca çok yakın bir geçmişte Londra’da yeni bir kampüs açmıştır ve Londra’nın kalbinde lisans ve yüksek lisans eğitimlerine başlamıştır.

Complete University Guide 2015’e göre Newcastle Üniversitesi Birleşik Krallık’ın en iyi 20. üniversitesidir. QS World University Rankings 2014–15’e göre ise dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında olma başarısına sahiptir. Geçmişinden dolayı Newcastle Üniversitesi Tıp alanında dünyaca ün yapan bir eğitim kurumudur ve bu alanda Durham Üniversitesi ile partnerlik yapmaktadır. Kanser araştırma tesisleri ülkedeki en iyilerden biridir ve hastane ve laboratuar bazlı bölümlerde Birleşik Krallık’ta ilk 5’dedir. Newcastle Üniversitesi ayrıca Mimarlık, Sanat&Dizayn, Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Medya, Dişçilik, Pazarlama, Tıp, Şehir Planlama gibi alanlarda Birleşik Krallık’ta ilk 10’dadır.

Newcastle, yaşam maliyetleri açısından en düşük ve en güvenli şehirlerden biridir ve yıllardır en iyi üniversite şehri ünvanı kazanmaktadır. Uluslararası müzik, tiyatro, sanat aktiviteleri, sayısız müze ve sanat galerileriyle canlı bir şehirdir. Newcastle şehri dünyanın en iyi parti yerlerinden biri olarak ün kazanmıştır. Tripadvisor’a göre şehir gece hayatında dünyanın en iyi ilk 10’unda yer alır. Tarihi Edinburgh ve York şehirleri çok yakındır, Londra ise yaklaşık trenle 3 saat uzaklıktadır. Newcastle şehrinin merkezinde yer alan üniversitenin sanal öğrenme ortamı olan Blackboard, ders notları, çalışma notları, okuma listeleri, tartışma forumları ve derslerin podcast ve vodcast’larını içermektedir. Üniversitenin binlerce tek kişilik en-suite yurt odası olanağı mevcuttur.

Newcastle Üniversitesinde lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button