Newcastle University

Newcastle University

  • Newcastle University

Newcastle University

Newcastle Üniversitesi’nin kökeni 1834 yılında kurulan School of Medicine and Surgery’e dayanır. School of Medicine and Surgery daha sonra College of Physical Science ile birleşerek Durham Üniversitesi bünyesine katılmıştır. Son olarak 1963 yılında Durham Üniversitesi’nden ayrılarak üniversite statüsünü kazanmış ve bugünkü ismi olan Newcastle Üniversitesi ile öğrencilerine eğitim vermeye başlamıştır. Birleşik Krallık’ın en saygın üniversitelerinden biri olarak bilinen Newcastle Üniversitesi eğitimdeki kalitesi ve dünyaca öncü araştırmaları ile dünya çapında bir üne sahiptir. Üniversite aynı zamanda bir “Russell Group (Araştırma Temelli Lider Üniversiteler Birliği)” üyesidir. Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Fen, Ziraat ve Mühendislik Fakültesi olarak 3 ana akademik birime ayrılmış olan Newcastle Üniversitesi’nin ana kampüsü Newcastle şehir merkezinde bulunur. Bu kampüste yaklaşık 25.000 den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Üniversitenin sanal öğrenme ortamı olan Blackboard, ders notları, çalışma notları, okuma listeleri, tartışma forumları ve derslerin podcast ve vodcast’larını içermektedir. Newcastle Üniversitesi, Singapur ve Malezya kampüslerinden sonra çok yakın bir geçmişte Londra’da yeni bir kampüs açmıştır ve Londra’nın kalbinde AMBA, EQUIS, AACSB tarafından akredite edilmiş ünlü Newcastle University Business School lisans ve yüksek lisans eğitimlerine başlamıştır.

 

2020 The Complete University Guide’a göre Newcastle Üniversitesi Birleşik Krallık’ta Anatomy ve Fizyoloji bölümünde 2. İletişim ve Medya Çalışmaları bölümünde 3. Mimarlık bölümünde 8. ve Pazarlama bölümünde de yine 8. sırada yer almıştır. Uluslararası sıralamalarda da önde gelen üniversite 2020 Times Higher Education World Rankings’e göre Dünyada Hukuk, Yaşam Bilimleri ve Bilgisayar Bilimleri bölümünde 125. Sırada yer almıştır. Newcastle Üniversitesi, School of Medicine and Surgery geçmişinden dolayı Tıp alanında dünyaca ün yapmış bir eğitim kurumudur ve bu alanda Durham Üniversitesi ile partnerlik yapmaktadır. Kanser araştırma tesisleri ülkedeki en iyilerden biridir ve hastane ve laboratuvar bazlı bölümlerde Birleşik Krallık’ta ilk 5’dedir. Ayrıca insan embriyoları üzerinde kök hücre çalışması yapmaya hak kazanmış Avrupa’daki ilk ve dünyadaki ikinci üniversitedir. Newcastle Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Kalitesi Değerlendirmelerinde alınabilecek 144 puanın 143 ünü alarak bu alanda ne kadar ne kadar kaliteli eğitim verdiğini kanıtlamıştır. Newcastle Üniversitesi ayrıca Mimarlık, Sanat& Tasarım, Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Medya, Dişçilik, Pazarlama, Tıp, Şehir Planlama gibi alanlarda Birleşik Krallık’ta ilk 10’dadır.

 

Üniversite, şehir merkezine yayılmış 13 öğrenci yurdunda evli ve çocuklu öğrencilerinden engelli öğrencilerine kadar herkese hitap edecek çeşitlilikte, yüksek kalitede konaklama imkanı sunmaktadır. Newcastle şehri, yaşam maliyetleri açısından en düşük ve en güvenli şehirlerden biridir ve yıllardır en iyi üniversite şehri ünvanını kazanmaktadır. Uluslararası müzik, tiyatro, sanat aktiviteleri, sayısız müze ve sanat galerileriyle canlı bir şehirdir. Newcastle şehri dünyanın en iyi parti yerlerinden biri olarak ün kazanmıştır. Tripadvisor’a göre şehir gece hayatında dünyanın en iyi ilk 10’unda yer alır. Tarihi Edinburgh ve York şehirleri çok yakındır, Londra ise yaklaşık trenle 3 saat uzaklıktadır.

 

Newcastle Üniversitesinde lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button