Northumbria University

Northumbria University

  • Northumbria University

Northumbria Üniversitesi, 3 yıl art arda öğrenciler için en ideal şehir seçilen Newcastle şehrinin merkezinde bulunur. Trenle, Edinburgh yaklaşık 2 saat, Londra ise 3 saatten daha kısa uzaklıktadır. Newcastle, Birleşik Krallık’ın en güvenli 8 şehrinden biridir ve yaşam masrafları konusunda İngiltere’nin en düşüklerindendir.

Northumbria Üniversitesi’nin Dizayn okulu dünyaca ün yapmıştır. Okul ayrıca mühendislik ve mimarlık alanında çok başarılı eğitimi ile bilinir. 30 milyon poundluk yatırımla yapılan Sport Central sağladığı spor olanaklarıyla İngiltere’deki üniversitelerin en iyilerindendir. Northumbria Üniversitesi’nin ayrıca Londra’da kampüsü bulunmaktadır.

Northumbria Üniversitesi’nde ki birçok program 1 yıl iş deneyimi yılı olan sandwich programlarını öğrencilerine sunmaktadır. Üniversite, ödüllü BALTIC Centre for Contemporary Art ile partnerliğe sahiptir. 160 milyon poundluk dev yatırım yapılan kampüs Low Carbon New Build Project of the Year gibi birçok ödül kazanmıştır. P3i inovatif araştırma merkezi geleceğin ürünlerinin ve hizmetlerinin dizayn edildiği üstün bir merkezdir.

Northumbria Üniversitesi, iş dünyası ile çok yakın ilişkilere sahiptir ve dolayısıyla öğrencilerine birçok iş olanağı sağlayabilmektedir. Northumbria Üniversitesi kütüphanesi Oxford ve Cambridge Üniversitesi kütüphaneleri ile yarışacak seviyededir. Üniversite’nin sanal öğrenme ortamı olan Blackboard, ders notları, çalışma notları, okuma listeleri, tartışma forumları ve derslerin podcast ve vodcast’larını içermektedir. 2011 yılında the National Union of Students’ a göre Northumbria University Student Union(Öğrenci Birliği) Birleşik Krallık’ın en iyisi seçilmiştir. Üniversite’nin binlerce tek kişilik en-suite yurt odası olanağı mevcuttur.

Northumbria Üniversitesi’nde lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button