Nottingham Trent University

Nottingham Trent University

  • Nottingham Trent University

Nottingham Trent University

Nottingham Trent Üniversitesi’nin kökeni 1843 yılında kurulan Nottingham Government School of Design’a dayanır. 1970 yılında Trent Polytechnic adını aldıktan sonra 1992 yılında üniversite statüsüne geçmiştir. Nottingham şehri Birleşik Krallık’ın merkezi bir bölgesinde yer aldığından birçok farklı bölgeye seyahat kolaydır. Liverpool ve Manchester’a 2 saat, Sheffield ve Birmingham’a 1 saat mesafede olan Nottingham’a Londra’dan da trenle 2 saatte ulaşılabilmektedir. Yaklaşık 60.000 öğrenciye ev sahipliği yapan Nottingham şehri QS Best Student Cities Index 2018’e göre öğrenci yaşamı için Birleşik Krallık’taki en iyi 3. şehir seçilmiştir.

 

Üniversitenin, City Campus, Clifton Campus, Brackenhurst Campus ve Creative Quarter Campus olmak üzere Nottingham şehrinde toplam 4 kampüsü bulunmaktadır. Son 10 yılda bu kampüslerin yenilenmesi için 450 milyon sterlin harcanmıştır. Bu 4 kampüste eğitim gören 30.000’i aşkın öğrenci üniversiteyi Birleşik Krallık’ın öğrenci sayısı bakımından en büyük 13. üniversitesi yapmaktadır. Nottingham Trent Üniversitesi 2019 yılında The Guardian University Awards tarafından o yıl Guardian University Guide sıralamasında en çok yükselen üniversite olması ve öğrencilerinin eğitime devam etme oranlarındaki başarısı sebebiyle yılın üniversitesi seçilmiştir. Ayrıca 2017 Times Higher Education tarafından yılın üniversitesi olarak seçildikten hemen sonraki sene de The Times and Sunday Times tarafından İngiltere’de 2018 yılının en modern üniversitesi seçilmiştir.

 

Nottingham Trent, Sanat ve Dizayn, Moda ve Yaratıcı Sanatlar alanında isim yapmış bir eğitim kurumudur ve ayrıca Birleşik Krallık’ın en büyük hukuk okullarından birine sahiptir. Üniversiteye başarılı kanser teşhis ve terapideki çalışmalarını sürdürmesi için en büyük fonlardan biri verilmiştir. Devletin Yüksek Eğitim Kurumları için uyguladığı 2008 yılı Research Assessment Exercise’a göre üniversitenin İletişim, Kültür ve Medya Çalışmaları, Sosyal Politika, Mühendislik ve Biyomedikal Bilimleri, araştırma kalitesi olarak en üst dereceyi almıştır.

 

Nottingham Trent Üniversitesi, dünya çapında 6000’den fazla şirketle ticari partnerliğe sahiptir ve dolayısıyla iş dünyası ile yakın ilişkilere sahiptir. Öğrenme ve Öğretimde İnovasyon Ulusal Ödülü’ne layık görülmüş Nottingham Trent Üniversitesi çoğu üniversitenin aksine, geleceğin mesleklerine de öğrencilerini hazır hale getirir. 2013 yılında açılan yeni Students’ Union (Öğrenci Birliği) binası spor salonları, fitness merkezi, mağazaları, kafeleri, eğlence alanı, sosyal alanları ve barları ile öğrencilere hizmet vermektedir. Nottingham Trent Üniversitesi, tesisleri ve olanakları ile Üniversite Spor Ligi’nde Birleşik Krallık’ta ilk 20’de yer almaktadır. Tüm kampüsleri için ayrı ayrı birçok yurt imkanına sahip olan üniversite zamanında başvurusunu yapan tüm öğrencilerine konaklama garantisi vermektedir.

 

Nottingham Trent Üniversitesi'nde lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button