Regent's University London

Regent's University London

  • Regent's University London

Regents University London

1984 yılında Regent’s College olarak eğitim vermeye başladıktan sonra 2006 yılında The European Business School, School of Psychotherapy and Counselling ve Regent’s Business School’un birleşmesiyle Regent’s College London adını almıştır. 2013 yılında da American Inter Continental Universitesini bünyesine katarak üniversite statüsünü kazanmış ve Regent’s University London olarak öğrencilerini kabul etmeye başlamıştır.

Regent’s Park’ta 4.5 hektarlık bir alana kurulmuş olan üniversitenin kampüsünde 140 farklı ülkeden öğrenci eğitim görmektedir. Regent’s Park’taki kampüse 10 dakika yürüme mesafesinde olan Marylebone merkezinde de okulun sunduğu diğer imkanlardan yararlanılabilmektedir. Üniversite Londra’nın merkezine yakın olduğu için öğrenciler ayrıca birçok galeri, tiyatro ve müzeye de kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler.

Regent’s University London Eğitim

 

Bağımsız Üniversiteler Grubu’nun (Independent Universities Group) üyesi olan Regent’s University, yaklaşık 500 çalışanıyla 4.800’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerine; İşletme ve Yönetim, Moda ve Tasarım, Film, Medya ve Performans, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Politika ve Uluslararası İlişkiler ile Psikoterapi ve Psikoloji alanlarında geniş bir yelpazede eğitim sunmayı amaçlayan üniversite özellikle İşletme ve Yönetim ve Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında öne çıkmaktadır.

 

Kar amacı gütmeyen ve bağımsız bir üniversite olan Regent’s’ı diğer üniversitelerden ayıran özellik ise eğitim ücretlerinin tüm öğrencilere için aynı olmasıdır. İngiltere’deki tüm üniversiteler Avrupa birliğine dahil ülkeden gelen öğrencilerle, diğer uluslararası öğrencilere farklı ücretlendirme uygulamaktadır. Regent’s bu farkı kaldırmış ve öğrencilerinden aldığı bu eğitim ücretlerini de yine öğrencilere daha iyi

.

hizmet sağlayabilmek için okul bünyesinde yapılan harcamalar için kullanmışlardır. Avrupa ve İngiltere’den gelen öğrenciler okul nüfusunun yarısını oluştursa da kalan kısmını dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Amerikalı öğrenci oranı yaklaşık % 15’tir. En kozmopolit okullardan biri olan Regent’s bünyesinde 140 farklı milletten öğrenci barındırmakta ve bu kültürleri bir araya getirme fırsatını öğrencilere sunmaktadır. Ulusal Öğrenci Anketine göre okulun Psikoloji Lisans bölümü öğrenci memnuniyeti acısından İngiltere’de 6. seçilmiş ve genel öğrenci memnuniyet ortalaması ulusal bazda % 78 iken Regent’s Üniversitesi’nin oranı %83’le genel ortalamanın bir hayli üzerinde yer almıştır.

 

Öğrencilerin gelecekteki iş hayatında başarılı olmaları için çalışan Regent’s 30 ülkeden 180 partner kurumla birlikte çalışarak öğrencilerin iş ağını mümkün olduğunca genişletmeyi hedeflemektedir. Üniversitenin öğrenci öğretmen oranı da 13’e 1’dir.

 

Regent’s University London Konaklama

Regent’s öğrencileri kampüs içinde konaklayabilirler, bu sayede doğayla iç içe olan öğrenciler hem de kampüse 10 dakika yürüme mesafesindeki metro istasyonu sayesinde şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirler. Kampüs içindeki Reid Hall ve Oliver Flats yurtları tek, çift ve üç kişilik odalardan oluşmaktadır.

 

Regent’s ayrıca öğrencilerine kampüs dışında da konaklama fırsatları sağlar. St Pancras adındaki bu yurt binası kampüse kısa bir bisiklet mesafesinde ve King’s Cross ve Camden Town metro duraklarına da yürüme mesafesindedir. Öğrenciler St Pancras’ta özel banyolu ve tek kişilik odalarda veya çift kişilik paylaşımlı odalarda veya stüdyo tipi mutfaklı odalarda konaklayabilirler.

Regent’s University London Öğrenci Birliği

Regent’s Üniversitesi aktif ve önemli bir öğrenci birliğine sahiptir. Öğrenci birliği (StudentUnion) birçok sosyal aktivite ve Film Production, Finance and Investment, Model United Nations and Scandinavian gibi kurslara dayalı bir çok kulüp etkinlikleri sunmaktadır. Ayrıca okul bünyesinde bulunan “Team” grubu öğrencilere gerek akademik ve pratik olarak gerekse de kişisel olarak dil, ırk, cinsiyet, ve etnik köken gözetmeksizin her türlü desteği sağlamakta ve öğrencilere yol göstermektedir.

 

Regent's University Akademik Birim

Regent’s Üniversitesi Akademik Birimi öğrencilerin her an iletişime geçebileceği akademisyenlerden oluşmaktadır. Akademisyenler, öğrencilerin ders içi problemlerini paylaşabileceği kişiler olmasının yanı sıra ders dışında yaşadıkları sıkıntı, istek ve yönlendirmeleri de sağlayan kişilerdir. Regent’s Üniversitesi akademisyenleri böylece öğrencilerin eğitim sürecinde en verimli şekilde çalışmalarını sağlarlar. İletişim eksikliğinin öğrencinin eğitim sürecini zora sokacağını bilen akademisyenler öğrencilere sağlıktan derslere, kişisel sorunlardan pratik tavsiyelere kadar birçok konuda yardım sağlarlar.

 

Uluslararası Ortaklıklar

Regent’s, 150’nin üzerinde üniversite ile uluslararası ortaklık içindedir. İçlerinde Türkiye’den Bahçeşehir Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi’ninde bulunduğu bu ortaklıklar sayesinde öğrenciler ERASMUS programından yararlanma ve araştırma birliği sağlama gibi avantajlara sahiptirler. Regent’s Üniversitesi her yıl yüzlerce öğrencisini 30’dan fazla ülkeye ERASMUS eğitimi için göndermekte ve yüzlerce öğrenciyi de Regent’s Üniversitesi London Kampüsünde ağırlamaktadır.

 

Regent’s University London üniversitesi hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Call Now Button