Regent’s University London

Regent’s University London

  • Regent’s University London

Regents University London

Tarihi 1849 yılına dayanan okul 1997’de Regent’s Business School unvanını aldıktan sonra 2013’de üniversite statüsünü kazanmıştır. Regent’s Parkta 4.5 hektarlık bir alana kurulmuş olan üniversitenin kampüsünde 140 farklı ülkeden öğrenci eğitim görmektedir. Regent’s Park’taki kampüse 10 dakika yürüme mesafesinde olan Marylebone merkezinde de okulun sunduğu diğer imkanlardan yararlanılabilmektedir. Okul Londra’nın merkezine de yakın olduğu için öğrenciler ayrıca birçok galeri, tiyatro ve müzeye de kolaylıkla ulaşım sağlayabileceklerdir.

Regent’s University London Eğitim

Bağımsız Üniversiteler Grubu’nun (Independent Universities Group) üyesi olan Regent’s University, yaklaşık 500 çalışanıyla 4.800’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Lisans ve yüksek lisans öğrencilerine; İşletme ve Yönetim, Moda ve Tasarım, Film, Medya ve Performans, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Politika ve Uluslararası İlişkiler ile Psikoterapi ve Psikoloji fakültelerinde geniş bir yelpazede eğitim sunmayı amaçlayan üniversite özellikle İşletme ve Yönetim ve Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında öne çıkmaktadır.

Kar amacı gütmeyen bağımsız bir okul olan Regent’s, öğrencilerine daha iyi bir deneyim sağlamak ve okul bünyesindeki bağımsızlığını koruduğu en büyük ayrıcalık ve diğer üniversitelerden ayıran özellik ise okul fiyatlarının tüm öğrencilere aynı olmasıdır. İngiltere’deki tüm üniversiteler Avrupa birliğine dahil ülkenden gelen öğrencilerle, uluslararası topraklardan gelen öğrencilere farklı fiyat vermektedir. Regent’s bu farkı kaldırmış ve ayrıca öğrencilerinden aldığı bu eğitim ücretlerini, yine öğrencilere iyi hizmet sağlayabilmek için okul bünyesinde yapılan harcamaları desteklemişlerdir. Avrupa ve İngiltere’den gelen öğrenciler okul nüfusunun yarısını oluştursa da kalan kısmını dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. En kozmopolit okullardan biri olan Regent’s bünyesinde 140 farklı milletten öğrenci barındırmakta ve bu kültürleri bir araya getirme fırsatını öğrencilere sunmaktadır. Ulusal Öğrenci Anketine göre okulun Psikoloji lisans bölümü öğrenci memnuniyeti acısından İngiltere’nin 6.sı seçilmiş ve genel ortalama ulusal bazda %78 iken Regent’s University London puanı %83 olarak öğrenci memnuniyetinde bir hayli yükseklerde yer almıştır.

Öğrencilerin gelecekteki iş hayatında başarılı olmaları için çalışan Regent’s 30 ülkeden 180 partner kurumla birlikte çalışarak öğrencilerin iş ağını genişletmeyi hedeflemektedir. Yılda ortalama 3700 öğrenciye 439 çalışanıyla geleceklerini şekillendirmek isteyen okulun öğrenci öğretmen ortalaması da 13’e 1’dir.

 

Regent’s University London Konaklama

Regent’s University London öğrencileri kampüs içinde konaklayabilirler, bu sayede hem doğayla iç içe olan öğrenciler 10 dakika yürüme mesafesindeki metro istasyonu sayesinde de gece hayatı ve şehir atraksiyonlarına da rahatlıkla ulaşabileceklerdir. Reid Hall ve Oliver Flats adındaki bu yurtlarda öğrenciler tek, çift ve üç kişilik odalarda kalır ve erkek ve kadınlara özel ayrı banyolar ve öğrencilerin birlikte vakit geçirebileceği ortak alanlar vardır.

Kampüs dışında da öğrencilerine 12 dakikalık bisiklet mesafesinde konaklama fırsatları sağlar. St Pancras adındaki bu yurt binası King’s Cross ve Camden Town metro duraklarına da yürüme mesafesindedir. Öğrenciler St Pancras’ta özel banyolu ve tek kişilik odalarda veya çift kişilik paylaşımlı odalarda konaklayabilirler.

Regent’s University London Öğrenci Birliği

Hem Marylebone, hem de Park Campus’te kütüphanesi bulunmasıyla beraber önemli bir öğrenci birliğine de sahiptir. Öğrenci birliği (Student Union) birçok sosyal aktivite ve Film Production, Finance and Investment, Model United Nations and Scandinavian gibi kurslara dayalı kulüp etkinlikleri de sunar. Ayrıca okul bünyesinde bulunan Team grubu öğrencilere gerek akademik ve pratik olarak gerekse kişisel olarak dil, ırk, cinsiyet, etnik köken gözetmeksizin her türlü desteği sağlamakta ve öğrencilere yol göstermektedir.

 

Regent’s University Akademik Birim

Regent’s University Akademik Birimi öğrencilerin her an iletişime geçebileceği akademisyenlerden oluşmaktadır. Akademisyenler, öğrencilerin ders içi problemlerini paylaşabileceği kişiler olmasının yanı sıra ders dışında yaşadıkları sıkıntı, istek ve yönlendirmeleri sağlayan kişilerdir. Regent’s University akademisyenleri böylece öğrencilerin eğitim sürecinde en verimli şekilde çalışmalarını sağlarlar. İletişim eksikliğinin öğrencinin eğitim sürecini zora sokacağını bilen akademisyenler öğrencilerle sağlıktan derslere, kişisel sorunlardan pratik tavsiyelere kadar birçok konuda öğrencilere yardım sağlarlar.

 

Uluslararası Ortaklıklar

Regent’s University 150’nin üzerinde üniversite ile uluslararası ortaklık içindedir. İçlerinde Türkiye’den Bahçeşehir Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesininde bulunduğu bu ortaklıklarda öğrenciler ERASMUŞ programından yararlanma ve araştırma birliği sağlama gibi avantajlara sahiptirler. Regent’s University her yıl yüzlerce öğrencisini 30’dan fazla ülkeye ERASMUŞ eğitimi için göndermekte ve yüzlerece öğrenciyi de Regent’s University London Kampüsünde ERASMUŞ’tan gelen öğrencileri ağırlamaktadır.

Regent’s University London üniversitesi hakkında daha fazla bilgi almak ve kayit için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button