Roehampton University

Roehampton University

  • Roehampton University

Roehampton Üniversitesi, Londra’da tarihi bir kampüste yer almaktadır ve Londra’dan 8 km uzaklıkta olup güzel parklara sahip bir kampüste eğitim vermektedir. 170 yıldan daha eski bir eğitim geçmişine sahip üniversite Londra’nın tek kampüs üniversitesidir. Okul Londra şehir merkezine 20 dakika uzaklıktadır. Roehampton Üniversitesi’nde dört akademik Fakülte vardır:
Güzel Sanatlar Fakültesinde, drama, tiyatro ve sahne sanatları, İngiliz edebiyatı ve yaratıcı yazım, film, medya, müzik, gazetecilik, dans, ilahiyat ve tarih bölümleri.
İşletme ve Sosyal Bilimler Fakültesi bu iki dalı birleştirerek, günümüzde dünyanın her yerindeki kamu ve özel sektör yöneticileri için vazgeçilmez olan beceriler kazanılmasını sağlar.
Roehampton Üniversitesi Eğitim Fakültesi uluslararası düzeyde saygınlık kazanmıştır. Okul öncesi eğitim ve eğitim bilimleri konusunda çok başarılı olan bu fakülte, İngiltere’nin en önemli öğretmen yetiştirme kurumlarından biridir.
İnsan ve Yaşam Bilimleri Fakültesi, biyoloji, beslenme, spor bilimleri, sağlık bilimi ve psikoloji alanlarına odaklanır.
Roehampton’da kampüs konaklaması, tüm uluslararası öğrenciler için ilk yıl garantilidir. Yurt odaları, tek kişilik, genelde yemeksiz-ortak mutfak kullanımlı-, internet erişimlidir ve çoğunda tuvalet-banyo odaya dahildir.

Roehampton University’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button