University of Roehampton

University of Roehampton

  • University of Roehampton

University of Roehampton

Roehampton Üniversitesi’nin geçmişi İngiltere’nin en eski beşinci yüksek eğitim kurumu olan ve 1841 yılında kurulan Whitelands College’a dayanmaktadır. 2000 ila 2004 yılları arasında Surrey Üniversitesi ile birlikte Birleşik Surrey Üniversitesi’nin iki kurucu unsurundan biri olan Roehampton Üniversitesi, 2004 yılında bağımsız olarak üniversite statüsünü kazanmıştır. Kolej sistemini benimseyen Roehampton Üniversitesi Digby Stuart, Froebel, Southlands ve Whitelands Kolejlerinden oluşmaktadır. Londra merkeze 10 km mesafede park bölgesinde yeşillikler içerisinde tarihi bir kampüste eğitim verilmektedir. 

 

Roehampton Üniversitesi’nde 10 farklı okul ve departmanda İşletme, Dans, Drama, Tiyatro ve Sahne Sanatları, Eğitim, İngiliz Edebiyatı ve Yaratıcı Yazım, Film, Medya, Müzik, Gazetecilik, Dans, Felsefe ve Tarih, Hukuk, Psikoloji gibi birçok bölümde 140 farklı ülkeden yaklaşık 10.000 Lisans ve Yüksek Lisans öğrencisi eğitim almaktadır. Okul Öncesi Eğitim ve Eğitim Bilimleri konusunda çok başarılı olan Roehampton Üniversitesi bu alanda uluslararası düzeyde saygınlık kazanmıştır. Üniversite ayrıca İngiltere’nin en önemli öğretmen yetiştirme kurumlarından biridir. 2019 Times Higher Education Young University Rankings’e göre Dünya’daki en iyi 250 Genç Üniversitesi arasına seçilmiştir. Ayrıca Hukuk Okulu 2019 Ulusal Öğrenci Anketi’nde Londra’da ilk 5’e girmiştir.

 

Roehampton’da kampüs konaklaması, tüm uluslararası öğrenciler için ilk yıl garantilidir. Her Koleji için ayrı ayrı yurt binaları olan üniversite, öğrencilerine toplamda 14 farklı yurt binasında kampüs içi konaklama imkanı sunmaktadır. Yurt odaları, tek kişilik, genelde yemeksiz-ortak mutfak kullanımlı, internet erişimlidir ve çoğunda tuvalet-banyo odaya dahildir.

 

University of Roehampton’da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button