Royal Holloway, University of London

Royal Holloway, University of London

  • Royal Holloway, University of London

Royal Holloway, University of London

1886 yılında Kraliçe Victoria tarafından açılan ve verdiği eğitim kalitesi olarak dünyaca tanınan Royal Holloway Üniversitesi, 1900 yılında University of London’ın bir parçası olmuştur.  Kökeni 1849 yılında kurulan Bedford College’a dayanır. Üniversitenin Founder’s Building binası dünyanın en muhteşem üniversite binalarından biri olarak ün kazanmıştır. Royal Holloway, Surrey’de bulunan Windsor Great Park’ın hemen yanında 54 hektarlık park alanına yayılmış harika bir kampüse sahiptir. Üniversite kampüsü Londra’nın merkezine trenle sadece 40 dakika uzaklıktadır. Üniversitede 25 farklı akademik departmanda 2.000’i uluslararası olmak üzere yaklaşık toplam 10.500 öğrenci eğitim almaktadır.

 

Royal Holloway Üniversitesi 2020 The Times and Sunday Times Good University Guide’a göre Birleşik Krallıktaki tüm üniversiteler arasında 19. seçilmiştir. Ayrıca 2019 The Complete University Guide’a göre de yine Birleşik Krallıktaki tüm üniversiteler arasında 23. seçilmiştir. National Student Survey’e göre öğrenci memnuniyetinde Birleşik Krallık’ta ilk 10’da yer alan Royal Holloway, araştırma gücüyle de dünya lideri bir eğitim kurumu olarak ün yapmıştır. Müzik bölümü Birleşik Krallık’ta ilk 10’dadır. Tarih bölümü ise Birleşik Krallık’ın en iyilerinden biri olarak ün yapmıştır. İlk 10’da olan diğer bölümleri Biyolojik Bilimler, Drama, Ekonomi, Coğrafya, Alman Dili, Medya Sanatları ve Psikoloji’dir.

 

Royal Holloway Üniversitesi’nin Amerika’daki Boston College, New York Üniversitesi, Yale Üniversitesi, Kanada’daki Toronto Üniversitesi ve Alberta Üniversitesi,  Avustralya’daki Melbourne Üniversitesi ve Sidney Üniversitesi dahil birçok kaliteli üniversite ile öğrenci değişimi dahil bir çok alanda güçlü bağları bulunmaktadır.

 

Royal Holloway Student Union Birleşik Krallık’ın en aktif öğrenci birliklerinden biridir ve okul bünyesinde birçok kafetarya öğrenci birliği tarafından işletilmektedir. Üniversite Lisans ve Yüksek Lisans öğrencileri için farklı binalarda 3’ü yemekli olmak üzere toplam 10 farklı yurt alternatifi sunmaktadır. Zamanında başvurusunu yapan ilk yıl Lisans öğrenciler için yurt garantisi verilmektedir. Victoria döneminin en ünlü İngiliz yazarlarından George Eliot, ünlü soprano Susan Bullock, ünlü aktörler Mark Strong ve Jeremy Northan Royal Holloway Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

 

Royal Holloway’de master/yüksek lisans eğitimleri için bizi arayın.

Call Now Button