SOAS, University of London

SOAS, University of London

  • SOAS, University of London

SOAS, University of London

1916 yılında kurulan SOAS Üniversitesi, Birleşik Krallık’ta Asya, Afrika ve Ortadoğu araştırmaları konusunda uzmanlaşmış tek yüksek öğretim kurumudur. SOAS Üniversitesi’nin kuruluş misyonlarından biri de Birleşik Krallık adına yurtdışı görevlere yönetici yetiştirmektir. SOAS Üniversitesi, Londra’nın tam merkezinde bulunur, kampüsü Bloomsbury, Russell Square’da yer alır. Bu kampüste yaklaşık 5.200 öğrenci eğitim görmektedir ve bu öğrencilerin % 55’ini Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri oluşturmaktadır. Ayrıca SOAS’da 3.000 öğrenci online ve uzaktan eğitim almaktadır. Uluslararası öğrencilerin çokça rağbet ettiği SOAS’ın 5.200 öğrencisinin yaklaşık %55’i Birleşik Krallık dışından gelmektedir. Ayrıca öğrenci/öğretim görevlisi oranı 11:1 olup bu Birleşik Krallık’ta ki en iyilerden biridir.

 

Demokrasi, kalkınma, insan hakları, kimlik, hukuk, yoksulluk, din ve sosyal değişim alanlarında zengin bir perspektifi öğrencilerine kazandıran SOAS, 115 alanda Yüksek Lisans eğitimi sunmaktadır. 2009 yılında Dil Eğitimi alanında yaptığı üstün eğitimlerden dolayı eğitim alanında en prestijli ödüllerden biri olan Queen’s Anniversary Prize’ı kazanmış olan SOAS Üniversitesi Asya Çalışmaları, Antropoloji, Politika, Tarih ve Müzik’te Birleşik Krallık’ta ve Dünya’da en üst sıralarda yer alır. 2020 QS World University Rankings’e göre “Development Studies” alanında Dünya’da 4. sırayı almıştır. Ayrıca 2020 Times Higher Education World University Rankings’e göre de “Arts and Humanities” alanında Birleşik Krallık’ın en iyi ilk 20 üniversitesi arasında seçilmiştir.

 

Kütüphane ve IT yatırım ve harcamaları bakımından Birleşik Krallıkta’ki üniversiteler arasında ilk 5’te olan SOAS’ın kütüphanesi Birleşik Krallık’ın 5 Ulusal Araştırma Kütüphanesi’nden biridir. Kütüphanede 400 dilde 1.5 milyondan fazla eser bulunmaktadır. Lisans ve Yüksek Lisans öğrencileri için ayrı ayrı yurt alternatifleri olan SOAS, kendisine ait ve University of London’ın ortak kullanıma açtığı yurtlarla birlikte öğrencilerine çok geniş konaklama alternatifleri sunar. Birçok ulusal ve uluslararası politikacı ve siyasetçi SOAS mezunudur.

 

SOAS’da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

Call Now Button