Stirling University

Stirling University

  • Stirling University

1967 yılında kurulan Stirling Üniversitesi, tarihi ve canlı Stirling şehrine 10 dakikalık otobüs yolculuğu mesafesindedir. Okulun bulunduğu Stirling şehri, Edinburgh ve Glasgow’a da çok yakın mesafededir. Dağlar ve göller ile çevrili olan bir sehirde bulunan Stirling Universitesi, Avrupa’nın en güzel kampüslerinden birine sahip olarak bilinir. Kampüste 18. yüzyıla ait bir kale bile vardir.
Stirling, Spor Bilimleri, Aquaculture, Yönetim, Medya ve Sosyal Pazarlama gibi alanlarda uzmanlaşmış bir üniversitedir. Aynı zamanda Sosyal Hizmetler, Spor Bilimleri ve Eğitim bölümleri Birleşik Krallık’ta ilk 10’dadır. Bununla birlikte Stirling, spor faaliyetleri ve olanaklarıyla da İskoçya’nın 1 numaralı üniversitesidir. The Sunday Times University Guide 2010 araştırmasında “Yılın İskoç Üniversitesi” olarak seçilen üniversite push.co.uk’a göre 2008 yılında İskoçya’daki en iyi üniversite ve Birleşik Krallık’taki en iyi 3. üniversite seçilmiştir. Stirling Üniversitesi Şubat başlangıçlı eğitim programları da sunan bir yüksek öğretim kurumudur.
Stirling Üniversitesi’nin kütüphanesi yakın geçmişte yenilenmiştir ve harika bir öğrenim merkezi haline gelmiştir. Stirling Üniversitesi kampüsünde bulunan MacRobert Arts Centre, sinema, müzik, tiyatro, dans ve komedi alanlarında öğrencilerin sosyal hayatlarını zenginleştiren aktiviteler sunmaktadir. Ayrıca kampüste öğrencilerin güzel zaman geçirebileceği çok sayıda ödüllü bar bulunmaktadır. Toplam 12.300 öğrenciye sahip üniversitenin %23’ü dünyanın 100 farklı ülkesinden gelmektedir. Üniversite, Birleşik Krallık’ta ilk sömestr sistemini getirmiş ve sunduğu eğitim programlarının esneklik özelliği ile bilinir. İskoçya’nın ilk başbakanı Jack McConnell üniversitenin bilinen mezunlarından biridir.

University of Stirling’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Stirling Üniversitesi


Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button