The University of Surrey

The University of Surrey

  • The University of Surrey

Surrey Üniversitesi, İngiltere’nin güneydoğusundaki Guildford kasabasında bulunmakta olup kökeni 1891 yılına dayanır. Üniversitenin eğitim ve araştırma alanında uluslararası saygın bir ünü vardır.
Surrey Üniversitesi en iyi araştırma üniversitelerinin bulunduğu Russell Grubu’nun bir üyesidir. Master ve yüksek lisans eğitimlerinde kalitesiyle ün yapmış araştırma odaklı bir üniversite olan Surrey Üniversitesi mühendislik alanında çok güçlüdür. Üniversite, 2012 yılında Guardian tarafından Birleşik Krallık’ta 19. sırada yer almıştır. Dünya sıralamasında, Times Higher Education, 2007 yılında üniversiteyi 190. sırada derecelendirmiştir.
Surrey Üniversitesi ana kampüsü Guildford merkezine yakın olan Stag Hill’de ve Guildford Kathedrali’ne bitişiktir. Bunun yanında diğer kampüs Manor Parkta yer almaktadır. Guilford’da bulunan Surrey’in güzel ve güvenli kampüsü Londra’dan trenle sadece 40 dakika uzaklıkta bulunur ve Heathrow, Gatwick gibi merkezi havaalanlarına oldukça yakındır.
2010 yılında, 36 milyon poundluk bir spor merkezi olan Surrey Sports Parkı tamamlamışlardır.
Konaklama seçeneklerinde en-suit özelliği bulunan pek çok seçenek bulunmaktadır. Manor Park’taki tüm odalar ise en-suittir.

University of Surrey’de lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button