Swansea University

Swansea University

  • Swansea University

Swansea University

1920 yılında Wales Üniversitesi’nin 4. koleji olarak University College of Swansea olarak kurulan Swansea Üniversitesi, sunduğu dünya çapındaki eğitim kalitesi ile tanınan araştırma yoğunluklu bir yüksek öğretim kurumudur. Galler’in ikinci en büyük şehri olan Swansea şehrinde Swansea Bay ve Singleton Park olmak üzre 2 kampüste eğitim verilmektedir. Swansea Bay kampüsü 450 milyonluk büyük bir yatırımla 2015 yılında açılmıştır. Bu 2 kampüste yaklaşık 20.000 öğrenci eğitim görmektedir. Swansea şehri, Galler’in başkenti Cardiff şehrine 70 km, Londra’ya ise 300 km uzaklıkta yer alır.

 

Bünyesinde bulunan “The Institute of Life Science”, “Centre for Nano Health” ve “Centres for Sustainable Aquaculture Research”, Swansea’yi Birleşik Krallık’ın en önde gelen araştırma üniversitelerinden biri yapmaktadır. “Sağlık İnovasyonu”, “Sürdürülebilir Gelecek, Enerji ve Çevre”, “Kültür, İletişim ve Kültürel Miras”, “Akıllı Üretim”, “Adalet ve Eşitlik” ve “Dijital Gelecek” üniversitenin araştırma konularının başında gelmektedir. The Research Excellence Framework (REF) 2014’e göre araştırma mükemmelliğinde Birleşik Krallık’ta 26. üniversite seçilmiştir.

 

Swansea Üniversitesi öğrencilerinin %88’i National Student Survey 2019’da okul tecrübelerinden memnun kaldıklarını belirtmişlerdir. Bu da Swansea Üniversitesi’ni 2019 The Times Good Universities Guide’da Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında bu alanda ilk 10’a taşımıştır. “Sanat ve Beşeri Bilimler”, “Mühendislik”, “İnsan ve Sağlık Bilimleri”, “Hukuk”, “İşletme”, “Tıp” ve “Fen” olarak akademik birimlere ayrılmış olan Swansea Üniversitesi Mühendislik Koleji, “Rolls Royce” ve “Engineering and Physical Science Research Council” (EPSRC)’dan 50 milyon pound’luk eğitim ve araştırma fonu almıştır. Ayrıca Makine Mühendisliği bölümü Academic Ranking of World Universities- Global Ranking of Academic Subjects 2019’a göre Dünya’da ilk 100’dedir.

 

Bay Kampüs ve Singleton Park Kampüsleri için ayrı ayrı kampüs içi yurt imkanları sunan üniversitenin ayrıca Singleton Park kampüsüne 5 km mesafede yaklaşık 700 yatak kapasiteli Hendrefoelan Öğrenci Konaklama Kompleksi ve yine Singleton Park kampüsüne 4 km mesafede Beck House isimli konaklama alternatifleri bulunmaktadır. Konaklama imkanlarında olduğu şekilde spor ve sosyal tesisler konusunda da 2 kampüs için ayrı ayrı imkanlar bulunmaktadır. Özellikle Singleton Park Kampüsündeki 20 milyon poundluk International Sports Village öğrencilere son teknoloji spor olanakları sağlamaktadır.

 

Swansea Üniversitesinde lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

 

Call Now Button