The University of Warwick

The University of Warwick

  • The University of Warwick

The University of Warwick

The University of Warwick 1965’de Royal Charter alarak üniversite statüsü kazanmıştır ve 1994 yılından beri Birleşik Krallık’ın en iyi Araştırma Üniversiteleri’nin yer aldığı Russell Group’un bir üyesidir. 32 Akademik Departman, 50’den fazla Araştırma Merkezi ve Enstitü barındıran Warwick Üniversitesi’nin “Sanat”, “Fen, Mühendislik ve Tıp” ve “Sosyal Bilimler” olmak üzere toplam 3 fakültesi vardır. Bu fakültelerde 2.610 Akademisyen yaklaşık 27.500 öğrenciye eğitim vermektedir. Bu öğrencilerin yaklaşık olarak 16.000’i Lisans öğrencisi, 10.000’i Yüksek Lisans öğrencisi ve 1.500’ü de ziyaretçi öğrenci ve değişim programı öğrencileridir. Ayrıca uluslararası öğrencilerin çokça rağbet ettiği Warwick Üniversitesi’nin toplam 27.500 öğrencisinin yaklaşık 10.000’i uluslararası öğrencidir. Ayrıca üniversitenin Lisans Programlarına başlamak için yeterli akademik ve İngilizce seviyesine sahip olmayan öğrenciler için 12 farklı alanda Uluslararası Lisans Hazırlık Programları mevcuttur.

 

Warwick Üniversitesi’nin yaklaşık 3km2’lik muhteşem kampüsü Coventry şehir merkezinin yaklaşık 6 km güney batısında bulunmaktadır. Londra’ ya sadece trenle 1 saat uzaklıktaki Coventry şehri Birmingham Uluslararası Havaalanına ise sadece 20 dakika mesafededir. Coventry’e en yakın kasabalar Leamington Spa, Kenilworth ve Warwickshire’dir. Üniversite Kampüsünün içinde bulunan ve 1.500 kişilik konser salonu, 550 kişilik tiyatro salonu, 220 kişilik sinema solonu yanında diğer birçok diğer etkinlik alanına ev sahipliği yapan Warwick Sanat Merkezi’ni senede 300.000 kişi ziyaret etmektedir. Üniversite ayrıca öğrencilerinin fiziksel aktivite ihtiyaçlarını karşılamak için de 2019 yılında kapalı yüzme havuzu, çok amaçlı spor salonu, squash kortları, fitness stüdyoları, kapalı tırmanma ve bouldering merkezi, dans ve aerobik stüdyoları, kardio salonları, fizik tedavi kliniği ve kendi kafesi bulunan 49 Milyon Sterlinlik yeni bir Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi açmıştır.

 

Warwick Üniversitesi mezunları iş dünyasındaki saygınlık konusunda dünyada en üst sıralarda yer almaktadır. Ayrıca Warwick Üniversitesi, bölgedeki yerel iş ortakları ile Warwick Manufacturing Group (WMG) ve Warwick Business School’un kurduğu güçlü bağlantılar sayesinde bölgenin sosyal ve ekonomik hayatında önemli bir rol oynamaktadır. Warwick Business School, eğitim kalitesi ile dünyada isim yapmış bir okuldur ve Dünya’daki İşletme Okulları’nın sadece % 1’inin sahip olduğu Triple Crown Accreditation olarak adlandırılan 3 büyük derecelendirme kurumu olan AACSB, AMBA ve EQUIS onayına sahiptir. Ayrıca üniversite 2020 The Guardian ve 2020 QS World University Rankings’e göre Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında ilk 10’da yer almaktadır. Lisans ve Yüksek Lisans öğrencileri için ayrı ayrı onlarca yurt komplesinde yaklaşık 6.300 odası bulunan üniversite ayrıca zamanında başvurusunu yapan ilk yıl öğrencileri için konaklama garantisi vermektedir. Çok geniş yelpazede oda alternatifleri sunan üniversitede 2020 yılına göre haftalık ortalama konaklama ücretleri oda tercihine göre 75 ila 195 Sterlin arasında değişmektedir. Yakın geçmişte kurulmasına rağmen Nobel Ödülü sahibi 2 mezunu bulunan üniversitenin ayrıca iş dünyasından da birçok mezunu bulunmaktadır. Citroen, Aston Martin ve Jaguar Land Rover otomobil şirketlerinin aktif CEO’ları ve Heinz ve Burger King eski CEO’ları da Warwick Üniversitesi mezunudur.

 

Warwick Üniversitesinde lisans ve master/yüksek lisans için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button