University of Bristol

University of Bristol

  • University of Bristol

İngiltere’nin güneybatisinda, Londra’ya trenle 1 saat mesafede bulunan Bristol şehrinde konumlanmış University of Bristol’ün tarihi 15yy’a kadar gitmektedir. 1595 yılında Ticari Gelişim Okulu olarak kurulduktan yaklaşık 3 asır sonra 1876’da University College Bristol olarak eğitim vermeye başladı. Kraliyet ünvanını 1909’da alan okul University of Bristol adını alarak öğrencilerini ağırlamaya başladı.

QS World University Ranking derecelendirme kuruluşuna göre University of Bristol 2018’de dünya çapında 44. sırayı Birleşik Krallık’ta ise 9. sırayı almıştır. 6 fakültede yaklaşık 25 bin öğrencinin eğitim aldığı University of Bristol’da 6 binin üzerinde de akademik ve idari çalışan bulunmaktadır.

Fakülteler

Her sene 5 bin öğrencinin kayıt yaptığı okulda yüzlerce lisans ve yüksek lisans bölümü 6 fakültede buluşmaktadır. Bunlar;
Sanat Fakültesi

Çeşitli eğitim ortamlarında ve formatlarda seçkin bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar ile öğrencilerin eğitimden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayan University of Bristol son zamanlarda üstlendiği yatırım programıyla Sanat Fakültesini güncel hale getirmiştir. Son teknoloji ile donatılan sınıfların yanı sıra Sanat ve Sosyal Bilimler Kütüphanesi’de yenilendi ve öğrencilerin dil öğrenimini geliştirmeleri için yakın zamanda Multimedya Merkezi açıldı.
Mühendislik Fakültesi

Araştırma temeli üzerine oluşturulmuş bir eğitim sistemine sahip olan University of Bristol’ün öğretim üyeleri genellikle kendi alanlarında lider otoritelerdir. Rolls-Royce ve Airbus dahil olmak üzere yerel ve küresel sektörlerde güçlü ortaklıklar ve stratejik ittifaklar geliştirmektedir. Yapmış olduğu 19 Milyon Pound’lük yatırımıyla Hi-Spec laboratuvarını ve ekipmanlarını geliştirerek, güncelleyerek ve yenileyerek araştırma ve geliştirme yarışındaki yerini almıştır. Bristol Mühendislik öğrencilerine, güncel uygulamaları sorgulaması teşvik edilir ve onlara liderlik ve girişimcilik konusunda güven verir. Mühendislik Fakültesi birçok kariyerde başarılı olmak için yetenekli, saygın ve yaratıcı takım oyuncuları yetiştirir ve Kamu Hizmeti, silahlı kuvvetler, eğitim, yatırım hizmetleri ve medya gibi birçok alanda Bristol mühendisleri yer alır.
Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi üç tıp merkezi ve bir disiplinler arası merkez aracılığıyla Tıp, Dış Hekimliği ve Veterinerlik Bilimi programlarını sunmaktadır. Disiplinler arası Uygulamalı Anatomi Merkezi’de bu fakültede eğitim gören öğrenciler için önemli bir avantajdır. REF 2014’e göre İngiltere’nin en iyi araştırma okullarından biri seçilen University of Bristol’ün Sağlık Bilimleri Fakültesi, aynı zamanda NHS (National Health Service) ile ortaklık içerisinde bir çok bağlantılı eğitim ve araştırma gerçekleştirmektedir.
Bilim Fakültesi

2014 yılında açılan ve Birleşik Krallık Sentetik Biyoloji Araştırma Merkezi’ne ev sahipliği yapan, 56 milyon Sterlin yatırımla kurulan Yaşam Bilimleri binası, Bilim Fakültesi’nin bilimi ileriye götürecek yetenek ve kaynaklara gösterdiği önemin bir belirtisidir. Bristol Üniversitesi, REF’teki ilk beş Birleşik Krallık kurumu arasında yer alırken, Fen Fakültesi ise ilk üçte yer almaktadır. Bilimin özünün inovasyon ve yaratıcılıkta yattığını bilen kurum, kürsel alanda rekabet edebilecek vizyonlu öğrenciler yetirştirmektedir.
Yaşam Bilimleri Fakültesi

University of Bristol’ün yeni açtığı bu fakülte, araştırma ve öğretim faaliyetlerini yaşam bilimleri genelinde tüm ölçeklerde eğitim vermektedir; moleküler, hücresel, doku ve organ sistemleri seviyelerinden, davranışsal, sosyal ve çevreye kadar uzanan geniş bir yelpazede grenim gören öğrenciler yaşam bilimlerindeki bir dizi önemli zorluğu ele alarak çalışmalarını / araştırmalarını gerçekleştirirler.
Sosyal Bilimler ve Hukuk Fakültesi

Sosyal Bilimler ve Hukuk Fakültesi 40’in üzerinde lisans ve 70’in üzerinde yüksek lisans programı sunmaktadır. Sosyal Bilimler ve Hukuk Fakültesi, ekonomi, eğitim, finans, beşeri coğrafya, uluslararası çalışmalar, hukuk, yönetim, siyaset, sosyal politika, sosyal çalışma ve sosyoloji alanlarında dünya standartlarındaki uzman topluluğunu, yetenekli personeli ve uluslararası kuruluşlar ve araştırma konseyleri ile güçlü bağlantılara sahiptir.

Dereceler

University of Bristol tarafından sunulan aşağıdaki dersler The Times(2008) sıralamasında ilk beşe girmeyi başarmıştır: Bilgisayar Bilimi (3), Elektrik ve Elektronik Mühendisliği (3), İnşaat Mühendisliği (5), Biyolojik Bilimler (3), Matematik (3), ve Psikoloji (4).

The Guardian derecelendirmesine göre University of Bristol Coğrafya bölümü İngiltere’de Oxford’tan sonra en iyi ikinci, Müzik bölümü ise 1. seçilmiştir.

Konaklama

İçlerinde okula en uzak 3.5km olan, bazılarının da okul kampüsünde bulunduğu toplam 25 ev ve yurt bulunmaktadır. 4000’in üzerinde oda seçeneği ile birçok konaklama türüne sahip University of Bristol isteğiniz doğrultusunda kayıt yaptığınız yıl size konaklama sunmaktadır. Konaklama kayıtlarınız da Soho UK Education tarafından yapılmaktadır.

University of Bristol’un lisans ve yüksek lisans eğitimlerine dair bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button