University of Chester

University of Chester

  • University of Chester

İngiltere’nin kuzeybatısında Chester şehrinde bulunan University of Chester, 1839 yılında bir öğretmen yetiştirme okulu olarak kuruldu. O zamanki adı Chester Diocesan Training College olan okul 2005 yılında üniversite statüsü alarak şimdiki adı olan University of Chester’ı aldı.

 

Kampüs

Toplamda 6 kampüste öğrencilere eğitim veren University of Chester, 1839 yılında ilk açtıkları kampüsü hala kullanmaktadır ve şimdiki adı Old Campus olarak geçmektedir. Bununla beraber okulun Öğrenci Birliğinin bulunduğu ve Mezuniyet seremonilerini yaptığı iki binası daha bulunmaktadır. Okul rektörü George Osborne, 2014 yılında Chester’in ilk Bilim Park’ini University of Chester bünyesinde açılışını yaptı. Bu sayede bilim ve mühendislik alanlarında eğitim gören öğrenciler bu alanda üst düzey araştırma ve geliştirmelerde bulunabilecekler.

 

Fakülteler

Lisans ve yükseklisans programlarında yaklaşık 15 bin öğrenciyi ağırlayan University of Chester 7 fakültede öğrencilerine eğitim vermektedir. Bunlar;

 

Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi

 

Sanat ve Medya Okulu

Sanat ve Medya Okulu, Chester ve Warrington’daki kampüslerde çok çeşitli lisans ve lisansüstü medya ve yaratıcı sanat kursları sunmaktadır. Fakülte, en yeni araştırma değerlendirme alıştırmasında en yüksek araştırma notunu almıştır.

 

Beşeri Bilimler Okulu

Beşeri Bilimler Okulu’nun temel taahhüdü, burs ve araştırmalarla tam olarak bilgilendirilen yüksek kaliteli öğretim programlarının sağlanmasıdır. Okul aynı zamanda çok sayıda işbirlikçi faaliyetlerine (yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası) büyük önem vermektedir.

 

İşletme ve Yönetim Fakültesi

İşletme ve Yönetim Fakültesi, hem bölgesel hem de uluslararası düzeyde öğretim ve öğrenim mükemmelliği ile tanınan ve 2019 tarihli Educate North Awards’da Yılın İş Okulu ödülüne layık görülmüştür.

Son teknoloji eğitimi sunan fakültemiz, hem uluslararası hem de Kuzey Batı’da bölgesel olarak güçlü iş bağlantılarına sahiptir. En son, Araştırma Mükemmelliği Çerçevesinde (REF) uluslararasında değerlendirilen University of Chester dünya standartlarındaki araştırmalarında % 48’lik büyüme göstermiştir.

 

Eğitim ve Çocuk Hizmetleri Fakültesi

Eğitim ve Çocuk Hizmetleri Fakültesi, lisans ve lisansüstü düzeyde öğretmen eğitimi ve eğitim teorisi derslerini kapsayacak şekilde kültürel ve toplumsal çalışmalar ve araştırmalar için geniş bir yelpazede eğitim vermektedir.

 

Sağlık ve Sosyal Bakım Fakültesi

Cheshire, Wirral ve Warrington genelinde sağlık ve sosyal çalışma programlarının ana sağlayıcısı olan Sağlık ve Sosyal Bakım Fakültesi, sağlık ve sosyal hizmet uzmanları için çok çeşitli lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır.

Araştırma, fakülte faaliyetlerinin merkezi ve büyüyen bir parçasıdır. Fakülte aynı zamanda yayınlanan çalışmalara, araştırma hibelerine ve yüksek lisans denetimine yansıyan önemli başarılara sahiptir.

 

Fen ve Mühendislik Fakültesi

Thornton Bilim Parkı’na yer alan Bilim ve Mühendislik Fakültesi Parkgate Road Kampüsü, Chester’a sadece 20 dakikalık bir mesafede bulunur. Fakülte önemli bir araştırma ve inovasyon merkezindedir. Aynı zamanda, disiplinlerarası bir öğretim felsefesi ile mühendislik, fen ve spor disiplinlerinde derece sunmaktadır.

 

Sosyal Bilimler Fakültesi

Sosyal Bilimler Fakültesi, ağırlıklı olarak Parkgate Road Kampüsünde eğitim vermektedir. Ancak Warrington Kampüsü’nde de eğitim veren ve kapsamlı lisans ve yüksek lisans programları sunan University of Chester Coğrafya ve Uluslararası Kalkınma, Psikoloji, Sosyal ve Siyasal Bilimler ve Hukuk alanına bu fakültede yoğunlaşmaktadır.

 

Konaklama

Küçük evlerden büyük yurtlara kadar toplam 42 tane konaklamaya sahip University of Chester, konaklamalarında yüzlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. Parkgate Road ve Warrington Kampüslerine yürüme mesafesinde olan bu yurtlar da konaklamak için ilk yıl öğrencilerine ve uluslararası öğrencilere öncelik tanınmaktadır.

 

University of Chester’ın lisans ve yüksek lisans eğitimlerine dair bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button