University of Essex

University of Essex

  • University of Essex

2014 yılında The Research Excellence Framework (REF) tarafından seçilen ve İngiltere’nin en iyi 20 araştırma üniversitesinin içinde bulunan University of Essex 1964’de kurulmuştur. Büyük bir kampüse sahip olan University of Essex İngiltere’nin doğusundaki Colchester şehrinde yer almaktadır. Lisans ve yüksek lisans bölümlerinde yaklaşık 15 bin öğrenciye eğitim veren okulda 1000’e yakın akademisyen çalışmaktadır.

Birçok başarıya imza atan okuldan doktora mezunu olan Eski Costa Rica Başkan Yardımcısı Oscar Arias, Nobel Barış Ödülüne ve okul öğrencilerinden Christopher A. Pissarides’de Nobel Ekonomi Ödülüne layık görülmüşlerdir.

 

Kampüs ve Fakülteler

Essex Business School

Kuzey Londra Colchester ve Southend bulunan kampüsleriyle öğrencilerine eğitim veren University of Essex’in en büyük kampüsü Colchester’daki ana kampüsüdür. 2015 yılında The Essex Business School binası Birleşik Krallık’taki ilk sıfır karbon salınımlı bina olarak açıldı ve RICS Tasarım İnovasyon ödülünü kazandı.

 

 

Beşeri Bilimler Fakültesi

Beşeri Bilimler Fakültesi geliş bir yelpazede lisans, yüksek lisans ve araştırma programları sunmaktadır. Araştırma liderliğindeki bir öğrenci deneyimlemesi gereken benzersiz programlar içermektedir.

 

Fakülte’nin araştırma konusundaki saygınlığı, 2014 Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi (Research Excellence Framework) tarafından doğrulandı. Essex, Felsefe alanında Araştırma Mükemmelliği için ilk 20’de ve Sanat Tarihi’nde Araştırma Mükemmelliği için ilk 10’da yer aldı (REF 2014).

 

Fen ve Sağlık Fakültesi

Fen ve Sağlık Fakültesindeki öğrenciler, küresel meseleleri ele alma ve insanlara, çevreye ve topluma fayda sağlama becerilerini geliştirirler. Yaşlanmanın doğası, genlerin anlamı, internetin geleceği, mercan resiflerinin ve iklim değişikliğinin analizleri gibi yaşamsal konuları, bu dallarda çalışan bilim adamlarından öğreniyorlar.

 

Sosyal Bilimler Fakültesi

University of Essex, Birleşik Krallık’taki en iyi onaylanmış politika araştırmasıyla sosyal bilimler alanındaki Araştırma Mükemmelliğinde İngiltere’de 4. sırada. (REF 2014). Sosyal Bilimler Fakültesi, ülkenin en çok tanınan sosyal bilimler bölümlerinden ve araştırma merkezlerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

 

Spor

 

Öğrenci spor takımları Essex Blades olarak bilinir ve futbol, ​​rugby birliği, netball ve kriket gibi bir dizi sporun yanı sıra korfbol, frizbi, gibi geleneksel olmayan spor dallarında da 40 kulüp vardır.

Essex, üç ‘odak spor’ olan voleybol, basketbol ve rugby yedilerine ciddi yatırımlar yapmaktadır. Bu sporlardaki ulusal başarılar arasında erkekler takımının 2017’de Voleybol İngiltere Ulusal Öğrenci Kupası’nı kazanması ve 2016’da Basketbol İngiltere Ulusal Kupası’nı kazanan kadın basketbol takımı sayılabilir. Erkek basketbol takımı, 2017 yılında Basketbol İngiltere Ulusal Ligi ve İngiliz Üniversiteler Ulusal Kupasını kazandı.

Ocak 2018’de üniversite, 1.650 seyirci kapasiteli, uluslararası standartta bir spor merkezi olan Colchester Kampüsü’ndeki Essex Sport Arena’yı açtı. Basketbol, ​​voleybol, futsal, masa tenisi ve badminton için imkanların yanı sıra Max Whitlock Jimnastik Okulu’na da ev sahipliği yapmaktadır.

 

Konaklama

 

University of Essex farklı ihtiyaçlara, tercihlere ve bütçelere uygun, akademik bölümlere ve kampüs tesislerine yürüme mesafesinde bir dizi konaklama seçeneğine sahip. Tek kişilik konaklama, tam donanımlı ortak mutfaklarla donatılmış daireler şeklinde düzenlenmiştir. Ayrıca uyarlanmış odalar ve paylaşılan konaklama imkanları da mevcut. Bu sayede ihtiyacınız için mükemmel bir yer bulabileceksiniz.

Yaşadığınız yer Essex’teki deneyiminizin çok önemli bir parçası. Daireler ve evler, hayatınızdaki bu yeni ve heyecan verici bölüm için mükemmel bir şekilde dizayn edildi.
Kira ücretinize, wifi, ısıtma, sıcak şu, içerik sigortası, elektrik ve ortak alanların (mutfaklar gibi) temizlenmesi dahildir. Odalar Eylül ayının sonundan Haziran ayı sonuna kadar size verilir. Böylece kıs ve bahar tatilleri sırasında üniversiteden uzakta olsanız bile eşyalarınızı odanızdan çıkarmak zorunda kalmazsınız.

 

University of Essex’in lisans ve yüksek lisans eğitimlerine dair bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button