University of Essex

University of Essex

  • University of Essex

University of Essex

2014 yılında The Research Excellence Framework (REF) tarafından İngiltere’nin en iyi 20 araştırma üniversitesinden biri seçilen University of Essex 1964 yılında kurulmuştur. Bir kampüs üniversitesi olan Essex, Londra’nın 100 km kuzey doğusundaki Colchester şehrinde yer almaktadır. Lisans ve Yüksek Lisans bölümlerinde yaklaşık 15.000 öğrenciye eğitim veren okulda 1.000’e yakın akademisyen görev yapmaktadır. Uluslararası öğrenciler tarafından yoğun rağbet gören Essex Üniversitesi’nin öğrencilerinin yaklaşık 1/3’ü Birleşik Krallık dışından gelmektedir. 2020 Times Higher Education World University Rankings’e göre Dünya’nın en iyi 300 üniversitesi arasında bulunan Essex Üniversitesi mezunları arasında Nobel Barış Ödülü sahibi Eski Costa Rica Başkan Yardımcısı Oscar Arias ve Nobel Ekonomi Ödülü sahibi Christopher A. Pissarides de bulunmaktadır.

 

Kampüs ve Fakülteler

Essex Üniversitesi’nin ana kampüsü Colchester şehir merkezine 5 km mesafedeki 800 dönümlük park bölgesi kampüsü olan Colchester kampüsüdür. Colchester Kampüsü’nde 2015 yılında hizmete sunulan The Essex Business School binası Birleşik Krallık’taki ilk sıfır karbon salınımlı yapıdır ve RICS Tasarım İnovasyon ödülünü kazanmıştır. İkinci kampüsü 11 km lik bir sahil şeridine sahip olan Southend on Sea’de bulunan Essex Üniversitesi’nin üçüncü kampüsü, East 15 Oyunculuk Okulu’na da ev sahipliği yapan, Loughton kampüsüdür.

 

 

Beşeri Bilimler Fakültesi

East 15 Oyunculuk Okulu, Tarih Bölümü, Edebiyat, Film ve Tiyatro Departmanı, Hukuk Okulu, Felsefe ve Sanat Tarihi Okulunu ve Edge Otelcilik Okulunu bünyesinde bulunduran Beşeri Bilimler Fakültesi geliş bir yelpazede Lisans, Yüksek Lisans ve araştırma programları sunmaktadır. Fakülte’nin araştırma konusundaki saygınlığı, 2014 Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi (Research Excellence Framework) tarafından onaylanmıştır. Essex, Felsefe alanında Araştırma Mükemmelliği için ilk 20’de ve Sanat Tarihi’nde Araştırma Mükemmelliği için ilk 10’da yer almıştır  (REF 2014).

 

 

Fen ve Sağlık Fakültesi

Yaşam Bilimleri Okulu, Matematik Bilimleri Departmanı, Psikoloji Departmanı, Bilgisayar Bilimleri ve Elektronik Mühendisliği Okulu, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Okulu ve Spor, Rehabilitasyon ve Eksersiz Bilimleri Okulunu bünyesinde bulunduran Fen ve Sağlık Fakültesindeki öğrenciler, küresel meseleleri ele alma ve insanlara, çevreye ve topluma fayda sağlama becerilerini geliştirirler. Yaşlanmanın doğası, genlerin anlamı, internetin geleceği, mercan resiflerinin ve iklim değişikliğinin analizleri gibi yaşamsal konuları, bu dallarda çalışan bilim adamlarından öğrenirler.

 

Sosyal Bilimler Fakültesi

Psikososyal ve Psikoanalitik Çalışmalar Departmanı, Ekonomi Departmanı, Essex İşletme Okulu, Devlet Yönetimi Departmanı, Lisan ve Dilbilimi Departmanı ve Sosyoloji Departmanlarıyla Essex Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi, Birleşik Krallık’ın en popüler Sosyal Bilimler departmanlarına ve Araştırma Merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu fakültede verilen “Siyaset Bilimi” ve “Sosyoloji “ programları 2019 QS World University Rankings by Subject’e göre ilgili bölümlerde Dünya’da ilk 50 arasına girmiştir.

 

Spor

Öğrenci spor takımları Essex Blades olarak bilinir ve futbol, ​​rugby, netball ve kriket gibi bir dizi sporun yanı sıra korfbol, frizbi, gibi geleneksel olmayan spor dalları da dahil olmak üzere Essex Üniversitesi’nin 40 spor kulübü vardır. Essex Üniversitesi, 3 ‘odak spor’ olan voleybol, basketbol ve rugby takımları için ciddi yatırımlar yapmaktadır. Bu sporlardaki ulusal başarılar arasında erkek voleybol takımının 2017’de Voleybol İngiltere Ulusal Öğrenci Kupası’nı kazanması ve kadın basketbol takımının 2016’da Basketbol İngiltere Ulusal Kupası’nı kazanması sayılabilir. Ayrıca erkek basketbol takımı, 2017 yılında Basketbol İngiltere Ulusal Ligi ve İngiliz Üniversiteler Ulusal Kupasını da kazanmıştır. Üniversite 12 Milyon Sterlinlik yatırımla Colchester Kampüsü’nde Ocak 2018’de 1.650 seyirci kapasiteli, uluslararası standartta bir spor merkezi olan Essex Sport Arena’yı açmıştır. Essex Sport Arena, basketbol, ​​voleybol, futsal, masa tenisi ve badminton için imkanların yanı sıra Max Whitlock Jimnastik Okulu’na da ev sahipliği yapmaktadır.

 

 

Konaklama

Essex Üniversitesi Colchester Kampüsü için farklı ihtiyaçlara, tercihlere ve bütçelere uygun, akademik bölümlere ve kampüs tesislerine yürüme mesafesinde 7 farklı yurt kompleksine sahiptir. Konaklamanız Essex’teki deneyiminizin çok önemli bir parçası olacaktır.

 

University of Essex'in lisans ve yüksek lisans eğitimlerine dair bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.[/vc_column_text]

[/vc_column]
[/vc_row]
Call Now Button