University of Hertfordshire

University of Hertfordshire

  • University of Hertfordshire

University of Hertfordshire

1992 yılında üniversite statüsünü kazanarak “University of Hertfordshire” adını alan üniversitenin kökeni 1952 yılında kurulan “Hatfield Technical College’a” dayanmaktadır. Londra’nın hemen kuzeyindeki Hertfordshire bölgesindeki Hatfield kentinde bulunan Hertfordshire Üniversitesi’nin birbirine 1 km mesafede “De Havilland” ve “College Lane” isimli iki kampüsü bulunmaktadır. College Lane Kampüsü “Yaratıcı Sanatlar”, “Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri”, “Sağlık ve Sosyal Hizmetler”, “Yaşam Bilimleri ve Medikal Bilimler” ve “Fizik, Astronomi ve Matematik” bölümü öğrencilerine ev sahipliği yapmaktadır. “İşletme”, “Eğitim Bilimleri”, “Beşeri Bilimler” ve “Hukuk” bölümü öğrencileri ise De Havilland kampüsünde eğitim görmektedir. Ayrıca bu iki kampüsün yaklaşık 15 km doğusunda “Fizik, Astronomi ve Matematik” bölümü öğrencileri ve “Bilim ve Teknoloji Araştırma Enstitüsü” araştırma ekibi tarafında kullanılan rasathane ve “Yaşam Bilimleri ve Medikal Bilimler” öğrencileri tarafından kullanılan laboratuvar ve seraların olduğu “Bayfordbury” kampüsü bulunmaktadır. Sürekli yatırımlarla kampüs olanaklarını zenginleştirmeye devam eden Hertfordshire Üniversitesi yakın zamanda Havilland Kampüsü’nde açacağı, girişimci öğrenciler ile iş dünyasını buluşturacak “Enterprise Hub” isimli merkezin yapımı için 12 Milyon Pound’luk bir bütçe ayırmıştır.

19.000’i Lisans, 6.000’i Yüksek Lisans olmak üzere toplam 25.000 öğrencisi bulunan Hertfordshire Üniversitesi’nde okuyan uluslararası öğrenci sayısı da 5.000’in üzerindedir. 2018 yılında, İngiliz Üniversitelerinin eğitim kalitesini ölçen (Teaching Excellence Framework-TEF) sistemindeki en yüksek derece olan Gold derecesini alan Hertfordshire Üniversitesi ayrıca Times Higher Education World University 2015 Rankings’e göre Dünya’daki 50 yaş altı en iyi ilk 100 üniversite arasına girmiştir. Hertfordshire Üniversitesi “Uyumlu Sistemler Araştırma Grubu” tarafından geliştirilen ve Otizmli çocukların sosyal gelişimi için kullanılan “Kaspar” isimli sosyal robot ve “Havacılık, Uzay ve Makina Mühendisliği” öğrencileri tarafından geliştirilen roketli otomobil üniversitenin teknoloji alanında ne kadar güçlü olduğunu ispatlamakla beraber, 2019 Complete University Guide da Hertfordshire’ın ayrıca “Gıda Bilimi”, “Sosyal Hizmetler”, “Optometry” ve “Medical Technology” alanında Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında ilk 20’de olduğunu belgelemektedir. 4.500 öğrencisi için birçok farklı oda tipinde kampüs içi yurt konaklaması sunan Hertfordshire, başvurusunu zamanında yapan bütün öğrencileri için birinci yıl kampüsü içi yurt konaklamasını garanti etmektedir.

University of Hertfordshire lisans ve yüksek lisans eğitimlerine dair bilgi almak ve kayıt yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button