University of Nottingham

University of Nottingham

  • University of Nottingham

University of Nottingham

1789 yılında “Teacher Training College” olarak kurulan okul, 1881 yılına gelindiğinde “University College Nottingham” olarak eğitimi vermeye başladıktan yaklaşık 70 sene sonra 1948 yılında üniversite statüsünü kazanarak “University of Nottingham” adını almıştır. Nottingham şehir merkezinin yaklaşık 20 dakika batısında bulunan 1.2km2’lik bir alana kurulmuş olan University Park Kampüsü, Nottingham Üniversitesi’nin merkez kampüsüdür. 1929 yılından beri hizmet veren kampüs ödüllü tarihi ve modern binalarıyla meşhurdur. Ayrıca müzeleri ve konser salonları ile Nottingham halkına hizmet veren Lakeside Sanat Merkezi de bu kampüstedir. Bu kampüse 15 dakika yürüme mesafesinde olan Jubilee Kampüsü 1999 yılında Queen Elizabeth tarafından açılmış ve 2004 yılında yaklaşık 10 Milyon poundluk bir yatırım ile yenilenmiş ve birçok ödül almaya da hak kazanmıştır. Dünya’daki İşletme Okulları’nı derecelendiren EQUIS ve AMBA onaylı Nottingham Üniversitesi İşletme Okulu dışında , Eğitim ve Bilgisayar Bilimleri okulları da bu kampüstedir. Bu iki kampüsün dışında Bioscience ve Veterinerlik Bilimleri öğrencilerinin eğitim aldığı, Sutton Bonington Kampüsü vardır. Nottingham şehrinin 20 km güneyinde bulunan bu kampüste eğitim alan 2.500 öğrenci için de diğer kampüslerde olduğu şekilde yurtlar, spor merkezleri ve öğrenci işleri merkezi bulunmaktadır. Nottingham’daki bu üç kampüste yaklaşık 35.000 öğrenci eğitim görmektedir ve bu öğrencilerin ¼’ünü uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

 

Aynı zamanda uluslararası bir üniversite olan University of Nottingham, 1999 Uzakdoğu’daki ilk kampüsünü Kuala Lumpur’a 1 saate mesafedeki Semenyih, Malezya’da açmıştır. 2004 yılına gelindiğinde ise 40 Milyon poundluk bir yatırım ile Ningbo, Çin’de diğer Uzakdoğu kampüsünü açmıştır. Çin’deki bu kampüste dünyanın birçok ülkesinden gelen yaklaşık 7.000 öğrenci eğitim görmektedir. Sanat, Tıp ve Sağlık Bilimi, Fen, Sosyal Bilimleri ve Mühendislik olmak üzere 5 fakültede yaklaşık 50 farklı bölümde eğitim veren Nottingham Üniversitesi 2003 yılında Ekonomi ve Tıp alanında iki Nobel ödülü almıştır. İngiltere’nin önde gelen araştırma üniversitelerinin bulunduğu Russell Group’un bir üyesi olan Nottingham Üniversitesi 2014 Research Exellence Framework’e göre araştırma gücü olarak Birleşik Krallık’ta 8. Sırayı almıştır. Üniversite ayni zamanda en yüksek araştırma geliri olan ilk 7 okuldan biridir.

  

2020 QS World University Rankings’e göre Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında 14. Dünyada ise 84. sırayı almaktadır. Ayrıca 2020 The Complete University Guide ve 2020 Guardian University Guide’a göre de Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında ilk 20’de yer almaktadır.   Nottingham Üniversitesi’nin tüm 3 kampüsündeki Lisans ve Yüksek Lisans öğrencileri için ayrı ayrı yemekli veya yemeksiz birçok konaklama alternatifi sunulmaktadır. Ünlü İngiliz yazar ve şair D H Lawrence, Eski Malezya Başbakanı Najib Razak dışında Volkswagen Amerika’nın eski başkanı ve CEO’su Steve Holliday, JD Wetherspoon’un CEO’su ve kurucusu Simon Nixon gibi birçok işadamı da University of Nottingham’dan mezun olmuştur.

 

University of Nottingham’da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button