University of Southampton

University of Southampton

  • University of Southampton

Tarihi 155 yıl önceye, 1862’de kurulmuş olan Hartley Institution’a dayanan okul 1952 yılında üniversite statüsü alarak University of Southampton olmuştur. Üniversite ayrıca dünyaca tanınan araştırma kurumu Russell Group’un kurucularındandır. Bununla birlikte üniversite araştırma gücüne sahip en iyi 11. İngiliz üniversitedir.

Toplamda 7 kampüste 25.000 öğrenciye eğitim vermekte olan okulda eğitim görevlileri ve diğer çalışanlarda dahil 5000 kişi görev yapmaktadır. Ana kampüsü Highfield’da bulunan Southampton University, aynı şehirde diğer 4 kampüsü de barındırmaktadır. Southampton University School of Art diğer bir kampüs olup Winchester yakınlarında konumlanmıştır. Uluslararası kampüsü bulunan okul Malezya’da ise mühendislik egitimleri sunmaktadır.

Birleşik Krallık’ta araştırma yoğunluklu olması ile ünlü olan okul, dünyanın ilk yüz üniversitesi arasında derecelendirilmektedir. 2018 Complete University Guide’a göre Birleşik Krallık’taki en iyi 18. olan Southampton Üniversitesi, Elektrik-Elektronik, Aerodinamik, Gemi İnşaat, Deniz Bilimleri ve İnşaat ile Makine Mühendisliği alanlarında da adını duyurmuştur.

Tıp ve Sağlık Bilimleri, İşletme, Hukuk, Okyanus ve Yer Bilimleri, Deniz Teknolojileri ve Mühendislik gibi birçok alanda eğitim vermekte olan University of Southampton toplamda 8 fakülteye sahiptir.

1400’lerden kalma ender kitapların bulunduğu Hartley Library toplam 6 milyondan fazla bir arşive sahiptir ve ana kampus olan Highfield’da yer alır.

Üniversite genelinde toplam 10 yurt binası ile yaklaşık 7000 öğrenciye konaklama imkanı sağlanmaktadır.

 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button