University of West London

University of West London

  • University of West London

University of West London

Üniversitenin kökeni 1860 yılında kurulan “Lady Byron School’a” dayanmaktadır. Sonraki yıllarda “Ealing College of Higher Education” adını aldıktan sonra1992 yılında üniversite statüsünü kazanarak “Thames Valley University” adını almıştır. Son olarak 18 yıl sonra 2010 yılında bir kez daha isim değişikliğine giderek bugünkü adı olan “University of West London – (UWL)” adını almıştır.

Üniversitenin batı Londra’da Ealing ve Brentford bölgelerinde birer kampüsü bulunmaktadır. Birbirine 10 dakika mesafede olan bu iki kampüs arası ücretsiz öğrenci servisi bulunmaktadır. 50 Milyon Pound’luk dev bir yatırım bütçesi ile baştan aşağıya yenilenen Ealing Kampüsü üniversitenin akademik yapısını oluşturan toplam 8 okulun 5’i olan “Hukuk”, “Londra Film, Medya ve Tasarım”, “Müzik”, “London Geller Turizm ve Otel Yöneticiliği” ve “Bilgisayar ve Mühendislik” okullarına ev sahipliği yapmaktadır. Paragon kampüsü olarak da adlandırılan Brentford kampüsü ise “Sosyal ve Beşeri Bilimler”, “Hemşirelik, Ebelik ve Sağlık Hizmetleri” ve “The Claude Litter İşletme” okulları öğrencilerine hizmet vermektedir. Ayrıca üniversitenin Londra kampüslerinin yaklaşık 50 km güney batısında Reading şehrinde “Hemşirelik ve Ebelik” programlarının sunulduğu “Berkshire Sağlık Enstitüsü” isimli bir eğitim merkezi daha bulunmaktadır. Şu ana kadarki kampüs yatırımları toplam 150 Milyon Pound’a ulaşan University of West London, 2020 Complete University Guide’a göre bu alanda Birleşik Krallık’taki üniversiteler arasında 7. sıradadır. Üniversitede sunulan yaklaşık 113 Lisans programında 9.000, 72 Yüksek Lisans programında 2.000, toplamda 11.000 öğrenci eğitim görmektedir. Ayrıca Londra’da bulunan özel Met Film Okulu’nun programları University of West London akreditasyonludur.

“Otel Yöneticiliği” bölümündeki üstün eğitim kalitesiyle Birleşik Krallık’ın eğitim alanındaki en saygın ödüllerinden biri olan “Queen’s Anniversary Prizes” ödülünü kazanmış olan West London’ın, ayrıca Londra üniversiteleri öğrencileri arasında yapılan Ulusal Öğrenci Anketine- (NSS) göre “Hemşirelik”, “İşletme”, “Müzik Teknolojileri”, “Otel Yöneticiliği” bölümlerindeki memnuniyet oranı % 100 çıkmıştır.

West London Üniversitesi’nin Paragon isimli yurt kompleksi Brenton kampüsünün hemen yanı başındadır. Ealing kampüsüne ise ücretsiz öğrenci servisiyle 10 dakikada ulaşılmaktadır. 2006 yılında hizmete giren Paragon yurt kompleksi sosyal konut proje ödüllüdür. Tek kişilik özel banyolu, ortak mutfaklı oda ve stüdyo oda olmak üzere 2 faklı opsiyon sunulan Paragon’da haftalık konaklama ücretleri 179 Pound’dan başlamaktadır. Yurt konaklama dışında daha bağımsız alternatif arayan öğrenciler ise Notting Hill Konaklama Hizmetleri tarafından işletilen öğrenci evlerinde kalabilirler.

En ünlü mezunlarını “Media, Müzik ve Fim Endüstrisi” alanlarında veren West London Üniversitesi’nin Ealing kampüsü, Freddie Mercury’nin 1969 yılında mezun olduğu ve üniversitenin yapı taşlarından biri olan “Ealing Art College’a”  ev sahipliği yapmaktadır.

Call Now Button