Westminster University

Westminster University

  • Westminster University

Westminster Üniversitesi 2000 ve 2005 yıllarında Kraliçe Girişim Ödülü (Queen’s Award for Enterprise) ile ödüllendirilmiştir. Üniversite aynı zamanda 2005’te “Yurtdışından Gelen Öğrencilere En İyi Destek” alanında Times Higher ödülünü almıştır.

Mimarlık ve Çevre İnşası Okulu, Biyo-Bilimler Okulu, Hukuk Okulu, Sosyal Bilimler Okulu, Beşeri Bilimler ve Diller, Medya, Sanat ve Tasarım Okulu, Entegre Sağlık Okulu, Bilişim Okulu (daha önce adı Cavendish Bilgisayar Bilimi Okulu olan), Harrow Bilgisayar Bilimi Okulu ve Westminster İşletme Okulu üniversiteye bağlı akademik birimlerdir. Westminster Üniversitesi özellikle medya, mimarlık ve moda alanlarında kaliteli eğitimi ile dünyaca ün yapmıştır. Üniversite, İngiliz sinemasının doğum yeri olarak bilinir. Ayrıca hukuk, psikoloji, politika ve nörobilim alanlarındaki mükemmel eğitimi ile de tanınmıştır.

Westminster Üniversitesi, Londra’nın ünlü balmumu müzesi olan “Madame Tussauds”nun karşısında yer almaktadır. Westminster’ın Londra’nın merkezinde üç harika kampüsü bulunmaktadır (Regent, Cavendish, Marylebone) ve dördüncüsü Londra’nın kuzey batısında yer alan Harrow’da özel amaçlı bir yeşil alan üzerine kurulmuştur. Merkezdeki kampüsler, Londra’nın kalbinde olup Houses of Parliament, Big Ben, BBC, London Eye, Tate Modern ve British Library gibi ünlü lokasyonlara çok kısa mesafededir.

Westminster Üniversitesi, kampüslere yürüyüş mesafesinde olan birçok yurt seçeneği sunar. Bunlar: Alexander Fleming Hall (yalnızca yüksek lisans öğrencileri için), Furnival House, International House, Marylebone Hall, Wigram House ve Harrow Hall’dur. Tıp alanında Nobel ödüllü Sir Alexander Fleming, Burberry CEO’su Christopher Bailey ve ünlü modacı Vivienne Westwood üniversitenin tanınmış mezunlarından birkaçıdır.

University of Westminster’da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

 

Suadiye Office

Yazanlar Sokak, Petek Apt.
No: 17 Daire: 3
Suadiye Kadıköy, Istanbul
+90 (216) 372 6062
info@sohoedu.com

London Office

260C Chiswick High Road
London, W4 1PD
United Kingdom
+44 (0) 7401 664412
info@sohoedu.com

 

Call Now Button