University of Westminster

University of Westminster

  • University of Westminster

University of Westminster

Üniversite statüsünü 1992 yılında kazan Westminster Üniversitesi kökeni 1838’de kurulan Birleşik Krallık’ın ilk Politeknik Okulu olan “Royal Polytechnic Institution’a” dayanmaktadır. Westminster’ın Londra’nın merkezinde “Regent”, “Cavendish” ve “Marylebone” olmak üzere üç harika kampüsü bulunmaktadır. Merkezdeki kampüsler, Londra’nın kalbinde olup Houses of Parliament, Big Ben, BBC, London Eye, Tate Modern ve British Library gibi ünlü lokasyonlara çok kısa mesafededir. Ana kampüs olan Regent Kampüsü birbirine yürüme mesafesinde olan 3 bölgeye yayılmıştır. Regent Street’de “İngilizce ve Yaratıcı Yazma”, “Dil Bilimi” ve “Tarih” bölümü öğrencileri, Little Titchfield Street’de “Hukuk” öğrencileri ve Wells Street’de de “Kriminoloji ve Sosyoloji”, “Siyaset Bilimi” ve “Uluslararası İlişkiler” öğrencileri eğitim görmektedir. “Biyolojik ve Biyomedikal Bilimler”, “Bilgisayar Bilimleri ve Mühendislik” ve “Psikoloji” bölümü öğrencileri ünlü Oxford Street’e 5 dakika yürüme mesafesindeki Cavendish Kampüsü’nde ve “Muhasebe ve Finans”, “İşletme ve Yönetim” ve “Yapı İşletmeciliği ve Şehir Planlama” bölümü öğrencileri ise Regent’s Park’ın hemen yanındaki Marylebone kampüsünde eğitim almaktadır. Üniversite’nin Londra’daki dördüncü kampüsü olan “Harrow” kampüsü, Londra’nın kuzey batısında özel amaçlı bir yeşil alan üzerine kurulmuştur. Londra merkeze toplu taşıma ile sadece yarım saat mesafede bulunan bu kampüste “Sanat ve Tasarım”, “Moda” ve “Film ve Televizyon” bölümü öğrencileri eğitim görmektedir.

  

Akademik yapı olarak üç fakülte altında toplanmış oniki okula ayrılmış olan Westminster Üniversitesi’nde 15.000’i Lisans, 4.000’i Yüksek Lisans olmak üzere toplam 19.000 öğrenci eğitim almaktadır. Uluslararası öğrenciler tarafından da yoğun rağbet gören ve 169 farklı ülkeden gelen öğrencinin eğitim gördüğü üniversite 2005’te “Yurtdışından Gelen Öğrencilere En İyi Destek” alanında Times Higher ödülünü almıştır. Westminster Üniversitesi özellikle “Medya”, “Mimarlık” ve “Moda” alanlarında kaliteli eğitimi ile dünyaca ün yapmıştır. 2018 QS World University Rankings’e göre Medya ve İletişim alanında Birleşik Krallık’ta 6. sırada, Dünya’da 40. sırada, Sanat ve Tasarım ve Mimarlık alanlarında Birleşik Krallık’ta ilk 20’de yer alan Westminster Üniversitesi ayrıca İngiliz sinemasının doğum yeri olarak bilinir.

 

Westminster Üniversitesi, Alexander Fleming Hall, Harrow Hall, Marylebone Hall ve IQ Raffles House yurt komplekslerinde öğrencileri için birçok farklı oda tipinde konaklama sunmaktadır. BAFTA ve Oscar ödüllü birçok film yapımcısı ve Grammy ödüllü müzisyenler yanında, Tıp alanında Nobel ödüllü Sir Alexander Fleming, Burberry CEO’su Christopher Bailey ve ünlü modacı Vivienne Westwood üniversitenin tanınmış mezunlarından birkaçıdır.

 

University of Westminster'da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

 

Call Now Button