The University of Winchester

The University of Winchester

  • The University of Winchester

The University of Winchester

Tarihi 1840 yılında kurulan Winchester Diocesean Training School’a dayanan üniversite bir dizi isim değişikliğinden sonra 2005 yılında üniversite statüsünü kazanarak University of Winchester adını almıştır. Üniversite Londra’ya bir saat uzaklıktaki tarihi Winchester şehrinde konumlanmıştır. Ünlü İngiliz roman yazarı Jane Austen’in mezarının da bulunduğu Winchester Katedrali, Londra’dan önceki başkent olan tarihi Winchester şehirinin en önemli simgesidir. Modern ve tarihi binaların güzel bir birleşimi olan King Alfred kampüsü öğrenciler için ideal bir öğrenme ortamı yaratmanın yanında Winchester şehir merkezine yürüme mesafesi olduğu için öğrencilere birçok açıdan büyük kolaylık sağlamaktadır. Winchester Üniversitesinin kampüs merkezi üstün mimari tasarımından dolayı Royal Institute of British Architects (RIBA) tarafından yüksek mimari ödülü almıştır.

 

Winchester Üniversitesi’nde 6.500’ü Lisans, 1.500’ü Yüksek Lisans öğrencisi olmak üzere yaklaşık 8.000 öğrenci eğitim görmektedir ve bu öğrencilerin yaklaşık % 7’sini uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. “Sanat”, “İşletme, Hukuk ve Dijital Teknolojiler”, “Eğitim”, “Sağlık ve Sağlıklı Yaşam” ve “Beşeri ve Sosyal Bilimler” olmak üzere 5 fakülteye sahip olan Winchester Üniversitesi özellikle “Sosyal Bilimler” ve “Sanat” alanlarında İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden biridir. “Sosyal Hizmetler”, “Yaratıcı Yazarlık”, “İşletme”, “Yönetim”, “Eğitim”, “Etkinlik Yönetimi”, “Arkeoloji”, “Dans”, “Tarih” ve “Gazetecilik” bölümleri öğrenci memnuniyetinde en üst sıralarda yer almaktadır.

 

Winchester Üniversitesinin konaklamaları ödüllü olup 2018 Times Higher Education Öğrenci Deneyim Anketine göre Birleşik Krallık’taki tüm üniversiteler arasında Winchester Üniversitesi konaklama memnuniyeti açısından en iyi 15 üniversite arasında seçilmiştir. Yemekli ve yemeksiz olmak üzere bir çok konaklama alternatifi sunan üniversite ayrıca tüm ilk yıl öğrencilerine konaklama garantisi vermektedir. Winchester Üniversitesi, Student Union (Öğrenci Birliği) memnuniyetinde İngiltere’de ilk 10’dadır. Üniversite’nin ödüllü Burma Road Student Village’de yeni hizmete girmiş ileri teknolojik bir spor merkezi vardır. Okulun aynı zamanda öğrencilerinin hizmetinde olan tenis kortları ve squash kortları bulunmaktadır. Ayrıca River Park Leisure Centre’ın yanındaki yüzme havuzu öğrencilerinin kullanımına açıktır. Ayrıca yakın tarihte kampüse 2 km mesafede outdoor sporları için Bar End Spor kompleksi açılmıştır. Kampüs yapılanmasını sürdüren üniversite 2020 yılının ikinci döneminde Bilgisayar ve Dijital Bilimler bölümleri ile İşletme ve Yönetim bölümlerinin sunulacağı West Downs Quarter Kampüsünü hizmete açacaktır.

 

University of Winchester’da lisans ve master/yüksek lisans eğitimleri için bizimle iletişime geçiniz.

Call Now Button