İngiltere Yaz Okulları

İngiltere Yaz Okulları

İngiltere yaz okullarına giden 6 - 12 yaşındaki çocuklar ve 13 - 17 yaşındaki gençler, İngilizcelerini geliştirmenin yanı sıra heyecan verici kültürel ve sosyal aktivitelere katılarak unutulmaz bir yaz geçirirler.

Öğrenciler, dünyanın değişik ülkelerinden geldikleri için çok zengin bir kültür paylaşımı ortaya çıkar. İngilizce öğrenmenin ve sosyal aktivitelere katılmanın dışında başka birçok kültür hakkında yeni şeyler öğrenirler. Bu durum çocuklarda ve gençlerde heyecan ve merak uyandırır. Daha açık fikirli gençlerin yetişmesini sağlayan yaz okullarında ortak dil İngilizcedir. Katılımcı öğrenciler birbirleriyle İngilizce anlaşmaya çalıştıkları için de dil gelişimleri rahat bir ortamda daha hızlı bir şekilde olur. Bunun yanı sıra öğrencilerin çoğunun ana dili İngilizce olmadığından ve hepsi İngilizcelerini geliştirmeye geldikleri için çocuğunuz diğer herkes gibi hata yaparak ve hatalarının doğrularını öğrenerek de konuşmasını pekiştirmiş olur. Yaz tatillerinin değerlendirilebildiği, hem İngilizce becerilerinin geliştirildiği hem de değişik kültürel ve sportif faaliyetlerin yapıldığı İngiltere yaz okullarında seçenek oldukça fazladır.

İngiltere yaz okullarında dersler genellikle yarım gün yapılır,  günün kalan bölümünde ise rehber öğretmenler eşliğinde sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler düzenlenir. Bunların yanı sıra tarihi ve turistik yerler ziyaret edilir ayrıca çevre şehirlere gezi programları düzenlenir. İngiltere yaz okulu programındaki öğrenciler, İngilizcelerini ilerletmek için büyük avantaj sağlayan pratik yapma fırsatını derslerin dışında da sıkça bulabilirler, aynı amaçla dünyanın farklı ülkelerden gelmiş yaşıtlarıyla dostluklar kurup kaynaşırken İngilizcelerini geliştirirler.

Öğrencilerin konaklamalarında iki seçenek vardır. Ya öğrenci yurdunda ya da İngiliz bir aile yanında konaklama seçeneğine sahiptirler.

İngiltere’deki yaz okullarında öğrencilerin istedikleri her an, 24 saat boyunca ulaşabilecekleri danışmanları bulunmaktadır. Havaalanında öğrencileri okul görevlileri karşılar ve öğrenciler konaklayacakları yerlere götürülür, sosyal aktiviteler ve geziler sırasında da yakından gözlenirler.

Öğrencilerin ailelerinden ve ülkelerinden uzakta olmalarından kaynaklanan özlem duyguları için de rehberlik yapan ve psikolojik destek sağlayan profesyonel çalışanları vardır. Yaz okulundaki sorumlular öğrencilerin aileleri veya danışmanları ile de hep iletişim içinde olurlar. Yaz okulunun en önemli unsurlardan biri çocukların ya da gençlerin yaz tatilinde okulda oldukları hissinden uzaklaştırmak hedeflenir. Hem tatil hem de öğrenme zamanı olarak hissetmeleri sağlanır; bunun için yaz okullarında sosyal, kültürel ve özellikle sportif faaliyetlere önem verilir. İngiltere yaz okullarının uzmanlaştığı çeşitli spor faaliyetleri vardır.

İngiltere yaz okulları hakkında daha detaylı bilgi için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Bu yaz çocuğunuz Soho UK ile İngiltere'ye gitsin.

Bir cevap yazın