Bucksmore Online Yaz Okulu 2020

Birçok ülkede hala etkileri süren Coronavirüs sebebi ile İngiltere’deki birçok okul alternatif olarak öğrencileri ile Online Eğitimler sayesinde buluşmaya devam ediyor. İngiltere’nin en kaliteli yaz okullarından biri olan Bucksmore 10-17 yaş arası öğrencilere Temmuz ve Ağustos aylarında online olarak katılabilecekleri sanal kurs seçenekleri sunuyor. Yaz aylarını eğlenerek geçirmek isteyen öğrenciler bu eğitime bilgisayarları ve tabletleriyle katılabiliyorlar.

Genel Bilgiler

  • Gruplar maksimum 8 kişilik
  • Canlı ve interaktif dersler
  • The Eden Project, The Vivit Experience ve CodeWorks dahil birçok farklı kuruluştan workshoplar
  • Ek olarak InvestIN ile online staj yapma imkanı
  • İngiltere saati ile 08:00’da başlayan dersler (Türkiye saati ile 10:00)

10-13 Yaş Arası Öğrencilere Özel Kurslar

Minimum İngilizce seviyesi B1 olan öğrenciler Coding ve STEM kurslarına katılabiliyorlar. Katılım süresi bir ya da iki hafta olabiliyor ve haftalık ücret 700 GBP olarak belirlenmiş. Pazartesiden Cumaya süren derslerde öğrenciler seçtikleri kursa göre eğitim alıyorlar. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler için Bucksmore kurslardan önce öğrencilere birebir İngilizce Online ders imkanları da sunuyor, bunun için okulla önceden iletişime geçmek gerekli.

Coding Junior

İnteraktif olan bu kursta öğrenciler Python programında kodlamayı öğreniyorlar. İlk hafta öğrenciler İnovatif bir program yaratıyorlar, ikinci haftada ise AstroPi yarışına katılan öğrenciler International Space Station için bir program daha yaratıyorlar. Bu kurs sayesinde kendi inovatif programınızı oluşturacak ve STEM öğrencileri ile de dersler paylaşacaklar. Başlangıç tarihleri 6 ve 20 Temmuz 2020 olarak belirlenmiş.

STEM Junior

Uzman eğitmenlerle eğlenceli ve aktif geçen workshoplar sayesinde öğrenciler Newton yasaları gibi birçok bilim konseptiyle tanışacaklardır. Dersler Siemens, GE, Amazon, Land Rover Jaguar ve the NHS gibi firmalarla çalışan Semester Learning  tarafından işlenecektir. Derslerde öğrenciler Coding Junior öğrencileriyle de kaynaşma fırsatı bulacaklardır. Başlangıç tarihleri 6 ve 20 Temmuz 2020 olarak belirlenmiş.

14-17 Yaş Arası Öğrencilere Özel Kurslar

Minimum B1 İngilizce seviyesinde olan öğrenciler Bucksmore’un iki hafta sürecek olan Business & Sustainable Development, Coding, Leadership, Medicine ve Engineering kurslarına katılabiliyorlar. Kurslar 30 saat konu ile ilgili, 6 saat kariyer ve yetenek (CV yazmaya dair tavsiyeler gibi) ve 5 saat kurs öncesi materyal workshoplarından oluşacaktır. İki haftalık ücret 1825 GBP olarak belirlenmiştir.

Business & Sustainable Development

Business ve Sustainable Development alanları arasındaki etkileşimi kapsayacak olan bu program sayesinde öğrenciler dünyaca ünlü ‘Innovative Green Business’ firması olan Eden Project tarafından verilecek workshoplara katılacaklardır. Bu kursta öğrenciler Bucksmore eğitimcileri ile birlikte yeni bir girişim firması kurmayı ve bu firmayı nasıl yürüteceklerini öğreneceklerdir. Başlangıç tarihleri 13 ve 27 Temmuz 2020 olarak belirlenmiştir.

Coding

CodeWork firması ile işbirliği içinde Coding dersleri sunacak olan Bucksmore, öğrencilerin kendi programlarını kodlamaları için eğitim veriyor olacak. Bu sayede gelişmiş programlama yetenekleri ksazanacaklar. Başlangıç tarihleri 13 ve 27 Temmuz 2020 olarak belirlenmiştir.

 Leadership

Kathie Knell tarafından da Leadership kursuna ev sahipliği yapacak olan Bucksmore öğrencilerinin liderlik yeteneklerini geliştirmeleri için eğitimler verecek. Kathie Knell 24 yıllık liderlik ve yönetim becerileri geliştirme alanında tecrübeye sahip vekariyerinin bir kısmında British Army Officer olarak çalışmış ve NATO Committee on Gender Perspectives’e üyeymiş. Başlangıç tarihleri 20 Temmuz ve 3 Ağustos 2020 olarak belirlenmiştir.

Medicine

Öğrenciler bu kursta 15 saatlik ölüm sonrası inceleme izleyecek ve bununla birlikte açıklayıcı bilgiler edineceklerdir. Vivit Experience tarafından verilecek bu inceleme ve Bucksmore eğitmenleri tarafından oluşturulacak workshoplar sayesinde öğrenciler eşsiz bir deneyim kazanacaklardır.  Başlangıç tarihleri 20 Temmuz ve 3 Ağustos 2020 olarak belirlenmiştir.

Engineering

Birinci hafta mechanical engineering ikinci hafta electrical engineering işlenecek olan bu kursta öğrenciler, mühendisliğin farklı alanlarına dair bilgilere giriş yapacaklar. Bucskmore partneri Semester Learning işbirliği ile Engineering Project Management projesine de katılacak olan öğrenciler bilgilerini genişletip uygulama fırsatı bulacaklardır. Başlangıç tarihleri 20 Temmuz ve 3 Ağustos 2020 olarak belirlenmiştir.

Dijital Staj

InvestIN partnerliğinde Bucksmore 14-17 yaş arası öğrencilerine üç günlük dijital staj imkanı sunuyor. Akademik programları biten öğrenciler bu staja ekstra 300 GBP ödeyerek katılabiliyorlar.

 

 

 

Bir cevap yazın