Covid-19 Bilgilendirmesi

Pandemi haline gelen Covid-19 sebebi ile tüm dünyada ülkeler virüsün yayılma hızını kontrol altına almak için seyahat kısıtlamaları, sokağa çıkma yasakları, okulların ve daha birçok sosyal mecranın kapatılması gibi önlemler aldılar. Mücbir sebeplerden dolayı İngiltere, İrlanda, Amerika ve Kanada’daki okullar eğitim vermeye ara vermişlerdir.

Öğrencilerin güvenliği göz önünde bulundurularak birçok üniversite, lise, dil okulları ve yaz okulları eğitimlerine online olarak devam etmektedirler. Bu süreç başladığı gibi okullar sistemlerini güncelleyerek online eğitimi en verimli kılmak için çeşitli yollar izlemeye başladılar. Öğrencilerin sürece dair bilgilerini güncel tutmak için webinarlar, sosyal medya hesaplarından canlı yayınlar ve dersler için de Zoom ve Skype gibi online yollarla iletişimde kalmaya devam ediyorlar. Bu dönemde öğrencilerinin birçok konuda yanında olmaya çalışan okullar, öğrencilerine çeşitli yollarla kolaylıklar da sağlamaya başladılar.

Örneğin University of Kent, başvurusunu kabul ettiği öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini göstermeleri için ücretsiz olarak uygulanacak olan English Password Test sonuçlarını kabul edeceğini açıkladı.

INTO partner üniversiteleri de aynı şekilde kabul aşamasında English Password Test ve Duolingo gibi İngilizce sınavlarının yeterlilik için geçerli olacağını duyurdu.

Bir başka örnek olarak D’overbroeck’s Oxford, bu dönem okulların kapalı sebebiyle okulun son dönem ücretinden düşerek öğrencilere destek oluyorlar. Öğrenciler online eğitimlerine güvenleevdedevamediyorlar.

Üniversiteler sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından da öğrencileri sürece dair içeriklerle bilgilendirip bilinçlendirmeye çalışıyorlar.

University of Westminster’ın karantina sürecinde zihnimizi ve bedenimizi zinde tutmak için yayınladığı blog yazısı için tıklayabilirsiniz.

University of Brighton’ın çalışan ailelerin çocukları için yayınladığı videoyu izlemek için tıklayabilirsiniz.

Üniversiteler dışında birçok dil okulu ve yaz okulu da evde kalan öğrenciler için yeni online dil eğitimleri ve çocuklara özel dil becerilerini geliştirecekleri programlar hazırladı. Skola’nın çocuklara özel programları için tıklayınız.

Online dil eğitimine dair bilgiler için de blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Soho UK Eğitim Danışmanlık ailesi olarak bizler de sürecin başladığı ilk günden beri öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Gelişmeler için takipte ve evde kalın!

Son olarak London School of Economics and Political Science Direktörü Minouche Shafik’in Covid-19’a dair mesajını dinleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın