İngiltere’de İşletme Eğitimi için En İyi Üniversiteler

University of Oxford

Oxford Üniversite’sinin İşletme Okulu olan Saïd Business School, “Yüksek Eğitimin Oscar’ı” olarak bilinen Times Higher Education ödülüne sahip olmuştur. 1996 yılında kurulmuş olan Saïd Business School, geçmişi, girişimci ve yenilikçi işletme eğitimi ile dünyadaki en yüksek kalite işletme okullarından biri haline gelmiştir.

University of Bath

İngiltere’nin önde gelen işletme okullarından birine sahip olan Bath Üniversitesi, yönetim araştırmaları için öncü bir merkeze sahiptir.  REF 2014 İngiltere sıralamasında araştırma üniversitesi olarak 12. sırayı almıştır.

Lancaster University

Lancaster Üniversite’sinde kurulu ilk fakülte olan Lancaster University Management School, 350’nin üzerindeki akademik kadrosuyla öğrencilerine işletme alanında uzmanlığını aktarmaktadır. The Economist'e göre MBA programında Lancaster Üniversitesi, Birleşik Krallık’ta 10. Sırayı almıştır.

King’s College London

Öğrencinin iş becerilerini en üst seviyede geliştiren, çığır açan araştırmalara öncülük yapan King’s College London, ayrıca toplumda gerçek değerler yaratmak için dünyanın dört bir yanındaki organizasyonlar ile işbirliğinde. 1989'dan beri, King's Business School dünyanın önde gelen bir işletme okulu haline geldi ve Londra'nın en büyüklerinden biri oldu. Üst üste üç yıl ticaret ve yönetim çalışmalarında ilk 10'da yer aldı.

University of Exeter

Sadece İngiltere'de değil Avrupa'da ve daha geniş bir coğrafyada lider bir işletme okulu olmayı misyon edinen Exeter’in öğrencileri 80’den fazla ülkeden buraya geliyorlar. Exeter Business School, Complete University Guide'a göre 2018 yılında  en iyi 6. İşletme okulu seçilmiştir.

University of Nottingham

Nottingham Üniversitesi, İngiltere'nin seçkin üniversiteleri arasında yer almakta olup küresel araştırma mükemmellik anketlerinde başı çeken üniversitelerden biridir. Nottingham Üniversitesi İşletme Fakültesi öğretim üyeleri, alanlarında önde gelen araştırmacılar arasındadır. Notthingham Üniversitesi Enstitüleri pratik ve ilgili düşünce liderliğini geliştirmek için küresel işletmeler ve bölgesel işletmeler ile yakın işbirliği içindedir.

University of Sussex

Sussex Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim (THE) dünya üniversiteleri arasında 2018'de İşletme ve Ekonomi alanında en iyi 50 üniversiteden biri oldu. İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Sussex'teki yeni akademik birimler olan Jubilee Binasında yer almaktadır.

The London School of Economics (LSE)

37 ünlü devlet adamı yetiştiren LSE, bunun yanında siyaset, uluslararası ilişkiler ve ekonomi dallarında sayısız ünlü isim yetiştirmiştir. Okulun mezunlarından veya okulda görev yapmış profesörlerden bugüne dek 13 kişi Nobel Ödülü'ne layık görülmüştür. Dünya genelinde en iyi 11. üniversite olan London School of Economics and Political Science, İngiltere üniversiteleri arasında ise 3. sıradadır.

Newcastle University

Russell Grubu üyesi olan Newcastle Üniversitesi'nin bir parçası olan Newcastle Business School, akademik mükemmellik, yüksek lisans mezuniyet istihdamı ve mükemmel öğrenci deneyimi alanlarında birinci sınıf bir üne sahiptir. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler için ilk tercih edilen yerlerden biri olan Newcastle Üniversitesi, 94 ulustan öğrencileri bünyesinde temsil etmektedir.

University of Surrey

Surrey Business School, yenilikçi düşünmeyi pratiğe geçirme sürecine hız kazandırmayı amaçlamış, dünyada acil sorunlar için kalıcı etki sağlayan çalışmalar ve çözümler sunmakta, öncü dünya standartlarındaki araştırmalara yatırım yapmaktadır. İngiltere'de Guardian University Guide 2017 tarafından İşletme, Yönetim ve Pazarlama alanında ikinciliğe sahip olan ve Guardian University  Guide 2018 tarafından Muhasebe ve Finans alanında dokuzuncu sırayı alan Surrey Business School, akademik olarak titiz ve pratik uygulamaya dayanan eğitimler sunmaktadır.

University of Strathclyde

1948'de kurulan Strathclyde İşletme Fakültesi (SBS), yarının ticaret beyinlerini şekillendiren ve geliştiren, uluslararası alanda ün yapmış bir akademik kurumdur. İskoçya'daki ilk işletme okulu olmakla beraber, uluslararası kuruluşlar olan AMBA, AACSB ve EQUIS’den akredite almış dünyadaki 74  üniversiteden biridir.

Bir cevap yazın