Online İngilizce Eğitimleri

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen ancak Covid-19 sebebiyle kısıtlanan seyahatler sebebiyle İngiltere’ye gidemeyen öğrencilerimiz için online eğitimler sunan okullar hakkında bilgi vereceğiz. Birçok okul evden çıkamayan öğrencilerine özel olarak Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık programlarını Online olarak sunuyorlar. Öğrenciler online dersleri grup olarak ya da birebir ders şeklinde alıyorlar. Dersler skype ya da zoom üzerinden işleniyor, kimi kurslarda belli tarih ve zaman varken kimisinde tamamen sizin programınıza göre bir çizelge düzenleniyor. Minimum bir ders alabiliyorsunuz ve eğitimi 12 haftaya kadar da uzatabiliyorsunuz. İngiltere’de alacağınız eğitime kıyasla daha hesaplı olan bu eğitimler evde kaldığımız süreci daha faydalı getirmek için tasarlanmış. Covid-19 karantinasından İngilizce bilgimizi geliştirmiş olarak çıkmak harika olmaz mıydı?

Studio Cambridge

İngiltere’nin en köklü okullarından biri olan Studio Cambridge 1954 yılından beri uluslar arası öğrencilerine İngilizce dil okulları ve yaz okulları hizmetleri sunmaktadır. Şimdilerde öğrencilerine erişebilmek için online eğitim portalını kullanıyor. 30 Mart 2020’den itibaren 14+ yaşındaki öğrencilere İngilizce eğitimi verecek olan Studio Cambridge elemantary seviyeden itibaren olan öğrencileri kabul ediyor. Öğrencilerin seviyesini ölçmek için de derslerden önce online bir test çözülüyor. Her pazartesi başlayan grup derslerine maksimum 8 öğrenci katılabiliyor. Haftada 15 saatlik ve 21 saatlik paket programlar halinde alınabilen online eğitimler Pazartesiden Cumaya 9:30-11:00, 11:30 – 13:00 ve Pazartesiden Perşembeye 13:45 ile 15:15 arasında veriliyor. Tabi bu saatler İngiltere saatine göre ayarlanmış. Türkiye saati şu an İngiltere’den iki saat ileride. Bunun dışında özel birebir ders isteyen öğrencilere de online program mevcut. Bunun saati öğrenciyle birlikte belirleniyor. Öğrenciler ile Zoom uygulaması üzerinden ders işleniyor, Zoom uygulamasını telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirerek kullanabilirsiniz.

 • Haftada 15 saatlik Online İngilizce Eğitimi Ücreti: 120 GBP
 • Haftada 21 saatlik Online İngilizce Eğitimi Ücreti: 168 GBP
 • Birebir Online İngilizce Eğitimi Tek Ders Ücreti: 36 GBP

UKEC

2003 yılından beri dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilerine Manchester’da İngilizce eğitimi veren UKEC, öğrencilerinin evde kaldıkları sürede kendilerini geliştirmeleri için online eğitim fırsatı sunan okullardan biri. IELTS Hazırlık ve Genel İngilizce eğitimi verilecek kurslar haftada 10 saatsürecek şekilde hazırlanmıştır. Grup dersleri için haftalık ücret 80 GPB olarak belirlenmiş. 4 hafta kayıt olursanız 240 GBP, 8 hafta kayıt olursanız 480 GBP ödüyorsunuz. Eğer isterseniz kendi ihtiyacınıza göre şekillenecek birebir ders için ise saat başına 25 GBP ödüyorsunuz.

 

2 farklı saatte derslere katılım sağlayabiliyorsunuz: 09:30 - 11:30 ve 13:30 – 15:30 arası, İngiltere zaman dilimine göre düşünülebilir. Türkiye için iki saat ilerisini hesaplamanız gerekiyor.

Eurocentres

İngiltere’nin en kaliteli okullarından biri olan Eurocentres bu dönemde de öğrencilerini yalnız bırakmayarak DELTA sertifikalı öğretmenler tarafından verilen online eğitimlere davet ediyor. Haftada 45 dakikalık 10’ar ders alabileceğiniz online dersler, İngiltere saati ile 09:00, 13:00 ve 17:00’da başlamak üzere Pazartesiden Cuma’ya olacak şekilde planlanmış. Yoğun İngilizce veya Yoğun IELTS Hazırlık programlarından birini seçip sonra da kendinize uygun saati seçerek seviyenize  ve ihtiyacınıza uygun dersleri almaya başlıyorsunuz. Ortalama yedi kişilik grup derslerinde ekstra kayıt ücreti veya materyal ücreti ödemenize gerek kalmıyor.

 • 1-7 hafta arası katılacak öğrenciler için haftalık ücret 150 GBP
 • 8-11 hafta arası katılacak öğrenciler için haftalık ücret 140 GBP
 • 12 hafta ve fazlası için ise haftalık ücret 130
 • Birebir özel ders ücreti ise 50 GBP olarak belirlenmiş.

Öğrenciler Eurocentres dil okulunun my.Eurocentres uygulamasına girerek gelişimlerini ve derslerini takip edip birçok alıştırmaya da erişim sağlayabiliyorlar.

Yoğun programlar dışında öğrencilerin kendi başlarına çalışmalarını da gerektiren başka türlü IELTS ve Genel İngilizce kursları da online olarak mevcut. Haftada 3’er 45 dakikalık genel İngilizce dersi alabileceğiniz English Live online kursu maksimum 11 farklı öğrenci ile birlikte işleniyor. 4 haftalık ücret 249 GBP olarak belirlenmiş. Ayrıca üç ay boyunca 7/24 online İngilizce kütüphaneye erişiminiz oluyor bu sayede kendi başınıza alıştırmalar yapabiliyorsunuz. Ders saatleri İngiltere saati ile 09:00, 13:00 ve 17:00’da başlayacak şekilde planlanmış. Ders günleri ise; Pazartesi, Çarşamba ve Perşembe olarak belirlenmiş.

Yine aynı şekilde daha esnek olan IELTS kursu ise online IELTS kütüphanesine 7/24 erişim sağlıyor ve kendi kendinize sınav becerilerinizi geliştirebileceğiniz birçok materyale ulaşabiliyorsunuz. Sınav alıştırmaları yapabileceğiniz bu online eğitim ise 71.20 GBP’den başlayan fiyatlar ile sunuluyor.

The Language Gallery

London, Manchester, Birmingham, Nottingham, Vancouver ve Toronto'daki dil okulları ile İngilizce eğitimi veren The Language Gallery evinde kalan öğrenciler ve aileler için Online Aile Paketini sunuyor. Ailenizle birlikte İngilizce öğrenmeniz için oluşturulan bu online eğitim için ücretler şu şekilde:

 • 1 Ders Ücreti: 25 GBP
 • 5 Ders Ücreti: 120 GBP
 • 10 Ders Ücreti: 230 GBP

Bunun dışında ilgilenen öğrenciler için IELTS, Akademik İngilice gibi online dersler de verilecektir.

International House London

British Council müfettişlerince 2019 yılında Londra'nın en iyi okulu seçilen ve yine EL Gazette'ye göre Londra'nın en iyi okulu olan International House London bu zamanda da öğrencilerini yalnız bırakmamak adına online eğitimler sunuyor. CELTA ve DELTA sertifikalı öğretmenler tarafından verilen kurslar, okuldaymışsınız gibi bir özenle hazırlanıyor ve saatler de ona göre belirleniyor.

Tabletiniz, telefonunuz ya da laptopunuzla erişim sağlayabileceğiniz kurslar şu şekilde:

 • Genel İngilizce
 • IELTS Hazırlık
 • Birebir Özel Ders
 • Cambridge B2 First
 • Cambridge C1 Advanced
 • Cambridge C2 Proficiency

Genel İngilizce için minimum A2 seviyesinde ve 16 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Maksimum katılımcı sayısı 10 olan kurslar Pazartesiden Cumaya 15 ya da 20 ders seçeneği ile sunuluyor.

Ders saatleri şu şekilde:

 • GE15               09:00 – 12:00 (Haftalık ücret 195 GBP)
 • GE20              09:00 – 12:0 /  13:00 – 14:00 (Haftalık ücret 250 GBP)

IELTS Hazırlık için minimum B1 seviyesinde ve 16 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Kurs süresi dört hafta ve 4 haftalık online IELTS kurs ücreti 820 GBP olarak sunuluyor. Maksimum 10 katılımcı ile dersler Pazartesiden Cumaya seçeceğiniz saate göre 9.00-12.00 veya 13.15-16 arasında veriliyor.

Haftada 15 ders alacağınız IELTS kursu başlangıç tarihleri şu şekilde:

Sabah dersi başlangıç tarihleri: 14 Nisan, 11 Mayıs, 08 Haziran, 06 Temmuz, 07 Eylül, 05 Ekim, 02 Kasım, 30 Kasım 2020.

Öğleden sonra dersleri başlangıç tarihleri: 30 Mart, 27 Nisan, 05 Mayıs, 11 Mayıs, 01 Haziran, 06 Temmuz, 03 Ağustos, 28 Eylül, 26 Ekim, 23 Kasım 2020.

Birebir Dersler için de minimum 6 ders alabiliyorsunuz ve ders başına ücret 70 GBP olarak belirlenmiş.

30 Haziran'a kadar kayıt olan öğrenciler için birebir özel dersler dışındaki derslerde %20 indirim uygulanacaktır.

Online kurslar hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.