Soho House

Restoratör Nick Jones, 1995 yılında Londra’daki ilk Soho House’u açtı. Yalnızca üyelere özel olan Soho House, Londra’nın diğer old-fashioned kulüplerinden farklı bir tutum sergilemektedir. Daha çok film, medya ve yaratıcı sanatlar sektöründe çalışan insanlara hitap eden tarzdaki bu kulüp ilk mekanını adını da aldığı kentin Soho semtindeki Greek Street’te açmıştır. Ardından Somerset’te ikinci yerini açan kulüp bundan 8 yıl sonra ilk kez yurt dışına açılarak New York’ta üyeleriyle buluşmuştur.

Soho House, 13. şubesini ise 2014 yılında 2 kıtayı birbirine bağlayan İstanbul’un merkezi Beyoğlu’nda, İtalyan mimari Giacomo Leoni’nin tasarladığı ve restorasyonu 9 yıl süren Palazzo Corpi’de Soho House İstanbul adıyla açmıştır. Soho House İstanbul, giriş salonunda yer alan Yunan mitolojisinden esinlenen duvar resimleri, the Great Hall ve büyük merdiven bölgesindeki muhteşem tavan resimleri ile üyelerini görsel olarak da büyülemektedir.

Şu anda 18 kulüpte üyelerini buluşturan Soho House kulüplerinde Londra restoranları olan Dean Street Townhouse ve Cafe Monico ile uluslararası zincir restoranları Cecconi's ve Dirty Burger de dahil olmak üzere geniş bir restoran portföyü ile üyelerine hizmet vermektedir.

Birçok farklı lokasyonda hizmet veren Soho House’un misyonu ise hala ilk günkü gibidir: Üyelerine evlerinden daha konforlu bir ev hissi vermek.

Genellikle statüye odaklanan diğer kulüplerden farklı olarak, ortak bir noktaya sahip üyeleri bir araya getirmeyi amaçlıyorlar: yani yeni ve yaratıcı bir ruh.

Bir cevap yazın