Cambridge University Summer Law School

Prestijli ve kaliteli eğitimin adresi olan OISE, öğrencilerine Hukuk Yaz Okulu’nda hukuk eğitimi verecektir. Geniş kapsamlı ve detaylı programa katılacak öğrenciler hukuk alanındaki eğitimcilerinden ve akademisyenlerden ders alacaklardır. Bu programa katılacak öğrencilerin minimum İngilizce seviyesi B2 – upper intermediate (IELTS denkliği 6.5) olmalıdır. Kurs kaydından önce OISE tarafından İngilizce seviyeniz ölçülecektir. Sözlü becerileriniz için de ders verecek eğitmenlerden olan Simon Taylor-Gill ile bir telefon görüşmesi yapılacaktır.

Sınıf mevcudu maksimum 8 olan yaz okulunda 2 haftalık bloklar halinde eğitim verilecektir. İlk eğitim 19 Temmuz ile 1 Ağustos 2020 arasında ikinci eğitim ise 2 Ağustos ile 15 Ağustos 2020 arasında verilecektir. University of Cambridge’in ünlü kolejlerinden biri olan Selwyn College’da öğrenciler haftada 35 saatlik yoğun bir eğitim göreceklerdir. Selwyn College eğitim öğretim yılında University of Cambridge öğrencilerine ev sahipliği yapar ve öğrenciler hukuk da dahil birçok sosyal bilim alanında üniversite eğitimi alırlar.

OISE Cambridge Hukuk Yaz Okulu’na katılacak öğrenciler hem Cambridge üniversitesi bünyesinde eğitim alacaklar hem de konaklayacaklardır, bu sayede İngiliz üniversite hayatını da deneyimleyeceklerdir. Hukuk terimlerinin yanı sıra İngilizce dil becerilerinin de geliştirilmesi hedeflenmektedir. Selwyn College kampüsü içinde Old Court binasında konaklayacak öğrenciler üç öğün yemeklerini de yine kampüs içindeki ‘Hall’de yiyeceklerdir.

Dining Hall

Dersler eski Oxford akademisyeni Simon Taylor-Gill ve eski İngiltere avukatlarından olan Mark Fletton tarafından verilecektir.

Yaz okulunda birçok dava dosyası, içtihat hukuku, ceza hukuku, medeni kanun gibi birçok alanda konu derinlemesine işlenecek ve kimi zaman rol canlandırmalar ile dava konuları üzerinde durulacaktır. Bu konular işlenirken grameriniz, workshoplarla birlikte yazma ve münazaralar ile de konuşma becerileriniz gelişecek ve konu dahilinde özgüveniniz artacaktır.

Her gün farklı bir hukuki alana yoğunlaşacak olan öğrenciler 1-4. günlerde İngiliz ceza hukuku, 5. ve 6. günde Amerika Birleşik Devletlerindeki serbest konuşma özgürlüğü, ırkçılık gibi dava konularını, 7 ve 10. günlerde tekrar Brexit’e dayanarak İngiliz medeni kanununu, tıp alanındaki hukuki yükümlülükleri tartışacaklardır. 8. gün içinde Cambridge Crown Court’a ziyaret düzenlenecektir.

Dersler Pazartesiden Cumaya 08:30 ile 17:00 arasında düzenlenecektir. Öğrencilerin minimum 18 yaşında olması gerekir. Hukuk Yaz Okulu programı genelde hukuk okumakta olanlara, hukuk eğitimi almayı düşünenlere ya da alana ilgi duyan kişilere göre tasarlanmıştır.

Haftalık planlar şu şekilde:

19 Temmuz - 1 Ağustos 2020

2 Ağustos - 15 Ağustos 2020

Eğitim ücreti (70 saat), tek kişilik odalarda konaklama(2-3 kişi ile paylaşılan banyolar), üç öğün yemek, Cambridge Crown Court gezisi ve akşam aktivitelerini kapsayan 2 haftalık eğitim ücreti: £3800

Kayıt olmak ve daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0216 372 6062 / info@sohoedu.com