İngiltere Sanat Kursları

Her yıl binlerce festivalin ve kültürel etkinliğin gerçekleştiği Edinburgh’da, bu yıl Regent Dil Okulları Sanat, Kültür ve Dil Eğitiminin bulunduğu iki haftalık özel bir kurs programı sunmaktadır. 5 Ağustos ile 18 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan kurs 50 saatlik bir programdan oluşmaktadır. Bu programın amacı belirli bir seviyede İngilizce bilen öğrencilerin İngilizce seviyelerini sanat, kültür ve edebiyat ile ileri taşımaktır.

Edinburgh’da her yıl sanat alanında müzik, şiir ve tiyatro gibi performanslar sergilenmektedir. Bu atmosferde öğrenciler yaratıcılıklarını geliştirerek ve edebiyat ile sanatı daha iyi anlayarak kendi eserlerini yazma fırsatı bulacaklardır. Özenle bu amaç için hazırlanmış olan bu programa birçok ek aktivitede eşlik edecektir. Bu aktiviteler Edinburgh kültürünü yansıtan tiyatrolardan, şehir gezilerine, Edinburgh Uluslararası Kitap Festivali’ne ve Ulusal İskoç Galerileri’ne kadar uzanan öğrencilerin vizyonunu genişletmeyi ve öğrendiklerini yazıya dökmelerini sağlayacak etkinliklerdir.

50 saatlik ders programı 3 ana temadan oluşmaktadır. Bunlar; edebiyat analizi, yazı denemeleri ve sanat ile kültürdür.

Öğrenciler edebiyat analizinde modern ve klasik yazıda kullanılan dilin nasıl analiz yapılacağını öğrenerek bunun hakkında fikirler geliştireceklerdir ve bu fikirleri sınıf arkadaşları ile paylaşacaklardır.

Yazı denemelerinde ise öğrenciler bu analiz ettikleri klasik ve modern yazılar üzerine çalışmalar yapacaklardır. Bu çalışmalarda konu teması, yazım tekniklerinin yanı sıra öğrenciler şiirleri, türleri ve edebiyat stratejilerini derinlemesine inceleme fırsatı bulacaklardır. Aynı zamanda öğrenciler farklı yazarların ve yayımcıların kendilerine özgü tarzlarını da inceleyeceklerdir.

Sanat ve kültür derslerinde öğrenciler resimler ve fotoğraflar üzerindeki özgün eleştirilerini aynı zamanda modern sinema, tiyatro ve televizyonun çağdaş kültürümüze olan yansımalarını ve bunun getirilerini araştırarak paylaşımlarda bulunacaklardır. Ayrıca İngiliz müzik sözleri ve modern şiirinde gelenekleri nasıl yansıttığı ile ilgili analizlerde bulunacaklardır.

İki haftalık bu kursun eğitim ücreti £990 olup 5 Ağustos 2018’de başlamaktadır.

Edinburgh’da müzeler, restoranlar, galeriler ve mağazalar tarafından çevrili şehir merkezinde Georgian bir binada eğitim veren Regent Dil Okulları, aynı zamanda İngiltere’deki beş farklı şehirde bulunan kampüsleri ile birlikte 1000’den fazla öğrenciye her yıl dil eğitimi vermektedir.

İngiltere Sanat Kursları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın