İngiltere'nin En İyi Liseleri

Dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan İngiltere, liselerindeki eğitim kalitesi ile de ün salmıştır. Öğrencilerine yaratıcı düşünmeyi aşılayan ve ilgi duydukları alanı ve meslekleri belirleyip buna göre kariyer planlaması yapan liseler, bir yandan öğrencilerinin en iyi üniversitelerde eğitim alabilmeleri en kaliteli eğitimi sunarlar. Dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilerine kaliteli A-Level ve GCSE programları ile eğitim veren İngiltere'nin en iyi liselerini aşağıda listeledik.

1- Adcote School, Shrewsbury

Shrewsbury'de konumlanmış olan bu yatılı okul 5 ile 18 yaş arasındaki kız öğrencilere eğitim vermektedir. 1907 yılında kurulmuş olan Adcote School, yaklaşık 200 öğrencisine güvenli bir ortamda kaliteli bir eğitim sunuyor. Mezun olan öğrenciler Durham, Manchester ve Warwick gibi İngiltere'nin en iyi üniversitelerinden kabul almışlardır.

2- CATS College, London/Cambridge/Canterbury

GCSE, A-Level ve Uluslararası Bakalorya (IB) eğitimleri veren CATS College her yıl İngiltere'nin en iyi üniversiteleri tarafından ziyaret edilir. Londra, Cambridge ve Canterbury'de kampüsleri olan okulda öğrenciler yatılı olarak konaklayabilmektedir. CATS College'dan mezun olan öğrenciler Oxford, Cambridge ve Imperial College gibi dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitimlerine devam etmektedirler.

3- Queen Ethelburga’s Collegiate, York

İngiltere'nin en köklü ve tarihi şehirlerinden biri olan York'ta konumlanmış olan Queen Ethelburga’s Collegiate, 2017 yılı A-Level öğrencilerinin %85'inin sonuçları A* ve A olmuştur. En yüksek sınav sonuçları ile mezun olan öğrenciler İngiltere'nin en iyi üniversitelerine yerleşmişlerdir.

4- Concord College, Shrewsbury

13 ile 19 yaş arasındaki öğrencilere GCSE ve A-Level eğitimleri sunan bu okul Shrewsbury'de konumlanmıştır. Akademik olarak en iyi seviyeye ulaşmayı hedefleyen bu okul 2016\2017 döneminde The Telegraph tarafından tüm okullar arasında 7. sırayı almıştır.

5- Bellerbys College, Brighton/Cambridge/London/Oxford

İngiltere'nin en iyi okullarından biri olan Bellerbys College; Brighton, Cambridge, London ve Oxford'daki kampüslerinde GCSE, A-Level, Foundation, Undergraduate Year 1 ve Pre-Foundation gibi birçok eğitim seçeneği sunmaktadır. Mezunlarının çoğu Russell Group üyesi olan en iyi üniversitelerde eğitimlerine devam etmektedirler.

6- TASIS, Thorpe

Londra'ya çok yakın bir konumda, Surrey'de olan bu Amerikan okulu, anaokulundan itibaren öğrencilerine eğitim vermektedir. Öğrenciler Amerikan diploması ile mezun olurken bir yandan da Uluslararası Bakalorya (IB) sisteminden de yararlanabileceklerdir.

7- Buckswood School, Hastings

Londra'ya bir buçuk saatlik uzaklıkta bulunan Hastings'te konumlanmış olan Buckswood School, geleneksel İngiliz binasında öğrencilerine kaliteli eğitim sunar. Ayrıca her öğrenciyi yakından tanıyarak, onları başarılı olacakları alanlara yönlendirir. 2017 yılında Sussex futbol şampiyonu olan bir takımları vardır.

8- D'overbroeck’s Oxford, Oxford

11 yaşından itibaren öğrencilerine eğitim veren okul, İngiltere'nin en iyi üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan Oxford şehrinde konumlanmıştır. 2017 yılında  The Times'a göre 27. sırada yer almaktadır.

9- King’s Ely, Cambridge

Kampüsünün yeşilliği ve imkanları ile ünlü olan bu okulda öğrenciler GCSE ve A-Level eğitimlerine devam ederken bir yandan da tenis kortlarında, yüzme havuzundan faydalanabilirler. Hem kaliteli bir eğitim alıp hem de sosyal olarak gelişen mezunlar İngiltere'nin en iyi üniversitelerine yerleşmişlerdir.

10- Abbey College, Malvern

İngiltere'nin en ünlü uluslararası okullarından biri olan Abbey College, öğrencilerine GCSE ve A-Level eğitimi vermektedir. Okul Oxford'a bir saat Londra'ya ise iki saatlik uzaklıkta Malvern'de konumlanmıştır.

Bir cevap yazın