İngiltere'de Tıp Eğitimi

İngiltere'de Tıp Eğitimi almak için Kings Education’ın İngiltere'nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Aston Üniversitesi ortaklığıyla sağladığı 1 yıllık Advanced Level Foundation programını başarıyla tamamlayan öğrenciler Aston Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuma şansı elde edecekler.

Kings Education’ın Londra, Oxford, Bournemouth ve Edinburgh’daki kampüslerinden birinde Foundation programına katılacak öğrencilerin İngiltere'de Tıp Eğitimi için minimum 6.5 IELTS puanı ve 11-12 yıllık eğitim hayatını tamamlamış olması gerekmektedir. Öğrenciler Advanced Level derslerinin yanında yoğun olarak UKCAT hazırlık kursuna da katılacaklar ve bunun yanında okul tarafından ayarlanacak olan Tıp alanında iş tecrübesi edineceklerdir.

Kings’te geçirdiği süre boyunca, öğrenciler Aston Üniversitesi’nin akademik kadrosu ile düzenli görüşmeler ve fakülte ile yakın temasta bulunacaklar. Ayrıca öğrenciler, profesyonel çalışanlar tarafından hem İngiltere'de Tıp Eğitimi başvuruları hem de Advanced Level Foundation programları sırasında yardım alabilecekler.

Foundation sonrasında Aston Üniversite’sine geçiş için gerekli kriterler;

  • 7.5 IELTS skoru (her kategoriden min. 7 puan)
  • Advanced Level Final Sınavlarından %75 Başarı
  • Kimya ve Biyolojiden en az %70 Başarı

Kings Education Foundation programından yararlanmak ve Aston Üniversitesi’nde Tıp Fakültesinde eğitim almak için Kings Education Türkiye Resmi Temsilcisi, Soho UK’in danışmanlığından faydalanabilir ve hayallerinizi gerçekleştirmeye hemen başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın